تبلیغات

تردید رویترز در قراردادهای ایران با فرانسه

به گزارش افکارخبر،

 ایران و فرانسه روز پنجشنبه در پاریس قراردادهایی برای فروش هواپیماهای ایرباس و تمدید قرارداد تولید مشترک خودرو بین پژو سیتروئن و ایران خودرو امضا کردند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران که اولین رئیس جمهوری ایران است که از سال 1999 تاکنون به پاریس سفر می کند، یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت پژو سیتروئن و ایران خودرو و طرح هایی برای خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس مسافربری از فرانسه را اعلام کرد.

این قراردادها در مراسمی با حضور روحانی و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه به امضا رسید.

گروه ساخت و ساز بویگس و اوپراتور فرودگاهی ای دی پی قرار است فرودگاه امام خمینی (ره) را توسعه دهند و شرکت وینسی هم قرار است کار طراحی، ساخت و اداره ترمینال های جدید در فرودگاه ها مشهد و اصفهان را بر عهده بگیرد.

شرکت فرانسوی توتال نیز اعلام کرده، حدود 200 هزار بشکه نفت خام از ایران خریداری خواهد کرد. قراردادهایی هم در بخش های کشتیرانی، سلامت، کشاورزی، حفاظت از آب به امضا رسیده است.

رویترز گزارش داد، اکثر این قراردادها یا هنوز نهایی نشده، یا منوط به شرایط خاصی شده اند. بانک های معتبر فرانسوی هنوز برای ورود به ایران احتیاط می کنند.

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت ایران گفت، موافقتنامه ای که این هفته  بین گروه اعتبارات صادراتی کوفیس و بانک مرکزی ایران به امضا  رسید گامی مهم در مسیر درست بود.

وی در عین حال افزود، بانک های فرانسوی باید از تلاش شرکت ها برای ورود به بازار ایران در دوره پساتحریم حمایت کنند. «اگر آنها فعال نشوند، هیچ افزایشی در حجم تجارت اتفاق نخواهد افتاد.»

بر اساس قراردادی که روز پنجشنبه بین ایران خودرو و پژو به امضا رسید، و قرار است در اواسط امسال نهایی شود، این دو شرکت قصد دارند کارخانه ای در نزدیکی تهران را مدرنیزه کنند و از اواسط 2017 خودروهایی را به صورت مشترک تولید نمایند.

در ابتدا سالانه 200 هزار دستگاه خودرو در این کارخانه تولید خواهد شد و در نهایت این میزان به دو برابر افزایش خواهد یافت.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار