تبلیغات

کمک یک معلم ایرانی‌ به سه فراری از زندان کالیفرنیا

به گزارش افکارخبر،

پلیس کالیفرنیا اعلام کرد یک معلم زبان را به اتهام کمک به سه زندانی که اخیراً از یک زندان فوق امنیتی در جنوب این ایالت فرار کرده‌‌اند، بازداشت کرده است.

مقامات معتقدند "نوش‌ آفرین رواقی" با "حسین نیری" یکی از سه زندانی متواری، آشنایی داشته است.

پلیس می‌گوید خانم رواقی، ۴۶ ساله، نقشه زندان را در حین برگزاری کلاس زبان به زندانیان متواری رسانده است.

کمک یک معلم ایرانی‌ به سه فراری از زندان کالیفرنیا

این بازداشت در پی آن صورت گرفت که به عقیده پلیس، حسین نیری، جاناتان تیو و بک دانگ نمی‌توانسته‌‌اند بدون کمک از بیرون نقشه فرار خود را عملی کنند.

پلیس تاکنون ۱۰ نفر را در ارتباط با فرار این سه زندانی بازداشت کرده است.

به گفته پلیس، راوقی که به عنوان معلم زبان به زندانیان انگلیسی درس می داده، در جریان این کلاس‌ها با حسین نیری آشنا شده است.

در وبسایتی تحت عنوان "مجموعه نوشا" که لس آنجلس تایمز از آن به عنوان وبسایت نوش‌ آفرین رواقی یاد کرده است نوشته شده او در ایران به دنیا آمده و در تهران بزرگ شده است. در سال ۱۹۹۷ به کالیفرنیا مهاجرت کرده و در رشته ادبیات فرانسه در تهران و پاریس تحصیل کرده است.

به گفته پلیس، او در بازجویی اولیه تنها به تهیه کردن نقشه زندان اعتراف کرده و هرگونه کمک به زندانیان برای تهیه ابزار و لوازم را تکذیب کرده است.

جف هالوک، از پلیس اورنج کانتی کالیفرنیا، روز پنجشنبه (هشتم بهمن) گفت معتقد است سه زندانی فراری هنوز در داخل خاک کالیفرنیا هستند و دست کم یکی از آنها در یک خودروی کاروان که روز یکشنبه دزدیده شده پنهان شده است.

این بازداشت در پی آن صورت گرفت که به عقیده پلیس، حسین نیری، جاناتان تیو و بک دانگ نمی توانسته‌ اند بدون کمک از بیرون نقشه فرار خود را عملی کنند.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار