تبلیغات

«اقدام پيشگيرانه» در نارسايي‌هاي قلبي حرف اول را مي‌زند

«اقدام پيشگيرانه» در نارسايي‌هاي قلبي حرف اول را مي‌زند

باشگاه خبرنگاران/ بهرام محبي دبير اجرايي دهمين سمينار کارديولوژي گفت: انجام اقدامات تهاجمي در زمينه بيماري‌هاي قلبي و عروقي و ارائه راهکارهاي مختلف از جمله اهداف اصلي اين سمينار محسوب مي‌شود و در آن دانشجويان رشته پزشکي با الگوبرداري از روش‌هاي مختلف جراحي تجربه خوبي بدست مي‌آورند.
وي تأکيد کرد: مصرف قليان و سيگار براي افراد بسيار ضرر دارد و در درازمدت سکته‌هاي قلبي و گرفتگي رگ‌هاي اصلي قلب را به وجود مي‌آورد که متأسفانه بسياري از جوانان با مصرف دخانيات و قليان به سمت سکته‌هاي قلبي و گرفتگي عروق پيش مي‌روند.
محبي با بيان اينکه عوامل خطرآفرين مي‌تواند بيماري‌هاي قلبي را ايجاد کند، افزود: افزايش فشار خون، قند، چربي خون، مصرف دخانيات و آلودگي هوا مي‌تواند بيماري‌هاي قلبي و عروقي و تنگ شدن رگ‌ها را منجر شود که درمان آن بستگي به مرحله بيماري هزينه‌بر است.
وي تأکيد کرد: بيشتر بيماري‌هاي قلبي مادرزادي است و هر چه سن افراد بالا رود به دليل تنگ شدن عروق دريچه کرونر قلبشان مسدود مي‌شود که در اين زمان بايد با استفاده از فنر، بالن و دارو رگ‌هاي قلب را باز کرد.
محبي تصريح کرد: اقدامات پيشگيرانه بسيار آسان‌تر و کم‌هزينه‌تر از درمان بيماري‌هاي قلبي و تهاجمي است و من توصيه مي‌کنم که با تحرک لازم و الگوي مناسب مي‌توان از بروز بسياري از بيماري‌هاي قلبي و عروقي جلوگيري کرد.
وي گفت: شيوع بيماري‌هاي قلبي و عروقي از سنين بالا به ميانسالي و جواني متأسفانه در حال پيشرفت است و اين زنگ خطري براي کشور ما محسوب مي‌شود و مسئولان ذيربط برنامه‌ريزي حوزه بهداشت و درمان بايد هر چه سريع‌تر به مسئله تغذيه جوانان توجه ويژه‌اي کنند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.