تبلیغات

افزايش ۳.۴ ميليون نفري جمعيت بيکاران جهان در سال ۲۰۱۷

افزايش ۳.۴ ميليون نفري جمعيت بيکاران جهان در سال ۲۰۱۷

تسنيم/ سازمان بين المللي کار اعلام کرد نرخ بيکاري در جهان در سال ۲۰۱۷ اندکي افزايش مي يابد و از ۵.۷ به ۵.۸ درصد مي رسد که به معناي افزايش ۳.۴ ميليون نفري بيکاران جهان خواهد بود.

سازمان بين المللي کار هشدار داد در حالي که افزايش نابرابري و رشد اقتصادي نااميد کننده ادامه دارد، ناآرامي هاي اجتماعي و مهاجرت در سال 2017ميلادي باز هم افزايش خواهد يافت.

گزارش جديد سازمان بين المللي کار، تحت عنوان «چشم انداز اشتغال و اجتماعي جهان- روندهاي 2017» به ارزيابي تحولات اخير در بازار جهاني کار پرداخته و نرخ بيکاري را در کشورهاي توسعه يافته، نوظهور و در حال توسعه پيش بيني کرده است.

اين گزارش پيش بيني کرده که نرخ بيکاري در جهان در سال 2017 اندکي افزايش يابد و از 5.7 به 5.8 درصد برسد که به معناي افزايش 3.4 ميليون نفري بيکاران جهان خواهد بود.

در اين گزارش با اشاره به پيشي گرفتن روند رشد نيروي کار از روند ايجاد فرصت هاي شغلي پيش بيني شده که تعداد بيکاران جهان در سال 2017 ميلادي اندکي بالاتر از 201 ميليون نفر باشد و 2.7 ميليون نفر در سال 2018 به اين تعداد اضافه شود.

گاي رايدر، مدير کل سازمان جهاني کار در خصوص آمارهاي ارائه شده در اين گزارش گفت: «ما با 2 چالش عمده، يعني ترميم آسيب ناشي از بحران اقتصادي و اجتماعي جهاني و ايجاد شغل هاي با کيفيت براي ده ها ميليون نفر از افرادي که همه ساله به بازار کار وارد مي شوند مواجه هستيم.» رشد اقتصادي هم از نظر سطح و هم از نظر کشورهاي در برگيرنده همچنان نااميد کننده و پايين است. اين مسئله يک تصوير نگران کننده از اقتصاد جهاني و توانايي آن براي ايجاد فرصت هاي شغلي به مقدار کافي ترسيم مي کند.

رايدر افزود: «کيفيت شغلي را فراموش کنيد. تداوم ميزان بالاي اشکال مختلف اشتغال آسيب پذير در کنار عدم پيشرفت کيفيت مشاغل حتي در کشورهايي که ارقام بازار کار در آنها رو به رشد است، هشدار دهنده است... ما بايد اطمينان يابيم که افزايش رشد اقتصادي در همه کشورهاي جهان اتفاق مي افتد.» اين گزارش انتظار دارد که اشکال مختلف اشتغال آسيب پذير (نظير مشارکت کارگران خانوادگي و کارگران خود حساب ) همچنان بالاي 42 درصد از کل اشتغال جهاني را تشکيل دهد که 1.4 ميليارد نفر از جمعيت جهان در سال 2017 را تشکيل خواهد داد.

استيون توبين، اقتصاددان ارشد سازمان بينن المللي کار و از نويسندگان اصلي اين گزارش گفت: «در واقع، تقريبا يک نفر از هر دو نفر نيروي کار در اقتصادهاي نوظهور جزو نيروي کار آسيب پذير هستند که اين رقم در کشورهاي در حال توسعه بالاتر و به تعداد 4 نفر از هر 5 نفر نيروي کار است.»

در نتيجه، انتظار مي رود تعداد نيروي کاري که در مشاغل آسيب پذير اشتغال دارند، سالانه 11 ميليون نفر افزايش يابد و جنوب آسيا و آفريقاي زير صحرا بيشتري نقش را در اين افزايش داشته باشد.

نويسندگان گزارش همچنين هشدار دادند که چالش هاي ناشي از بيکاري به ويژه در کشورهاي آمريکاي لاتين و منطقه کارائيب و آفريقاي زير صحرا جدي تر است. هر دوي اين مناطق با رشد بالاي تعداد افراد در آستانه ورود به بازار کار مواجه اند.

در مقابل انتظار مي رود نرخ بيکاري در اقتصادهاي توسعه يافته در سال 2017 کاهش يابد و از 6.3 به 6.2 درصد برسد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.