تبلیغات

هند در واردات نفت از ايران رکورد زد

هند در واردات نفت از ايران رکورد زد

ايرنا/ خبرگزاري رويترز روز جمعه در گزارشي از دهلي نو گزارش داد که هند در واردات نفت از ايران از ماه آوريل تا دسامبر 2016 (فروردين تا دي ماه امسال) با خريد روزانه 530 هزار بشکه در روز، رکورد تازه اي از واردات نفت از تهران پس از برجام برجاي گذاشت.
رويترز به نقل از منابع رهگيري کشتي راني بين المللي و بنياد تامسون اعلام کرد که هند با افزايش 7،4 درصدي واردات نفتي از ايران، بطور کل در سال گذشته (2016) چهار ميليون و 300 هزار بشکه نفت از اين کشور وارد کرده است که با اين ميزان خريد رکورد پيشين را شکسته است.
رويترز با اعلام اين که واردات نفت هند از ايران از آوريل تا دسامبر گذشته نزديک به 125 درصد رشد داشته است، افزود: اين افزايش واردات که به سبب از سرگيري خريد نفت برخي پالايشگاه‌ها هند از ايران اتفاق افتاده است، موجب شد که ايران در سال 2016 به چهارمين صادرکننده نفت به هند تبديل شود.
اين درحالي است که ايران در سال 2015 يازدهمين صادرکننده نفت به هند بود و تا قبل از اعمال تحريم هاي نفتي غرب عليه ايران به سبب برنامه هاي هسته اي تهران، دومين صادرکننده نفت به هند به شمار مي رفت.
در واقع پالايشگاه هاي هند در سال 2015 بيشتر به دليل اعمال تحريم‌هاي غرب از يکسو و اعمال محدوديت‌هاي بانکي براي پرداخت هزينه نفت وارداتي و همچنين مشکلات بيمه کشتي راني تانکرهاي نفتي، واردات نفت خود از ايران را به نصف کاهش داده بودند.
اما از سال گذشته (2016) به اين سو و با شروع زمزمه هاي لغو تحريم هاي غرب عليه ايران بعد از برجام، چهار پالايشگاه بزرگ نفت آن کشور از جمله 'ريلاينس اينداستريز'، 'هندوستان پتروليوم'، 'بهارات پتروليوم' و نيز 'اچ پي سي ال انرژي' واردات نفت خود از ايران را از سر گرفتند.
رويترز، افزود: با توجه به داده‌هاي دولتي و با در نظر گرفتن آمار صادرات نفت ايران به هند، صادرات نفت اين کشور به شبه قاره هند از سال مالي 2001 تا 2002 تاکنون بي‌سابقه بوده و در سال 2016 نيز رکورد چند سال اخير بعد تحريم ها را شکست.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.