تبلیغات

سریال تلخ تغییر تابعیت؛ این داستان هندبال!

کد خبر: ۴۶۰۴۰۱

۱۰۸۵  بازدید

ایمان جمالی، ستاره سابق تیم ملی هندبال با پیراهن تیم ملی مجارستان به میدان رفت تا پس از کشتی و تکواندو، هندبال هم به جمع رشته هایی اضافه شود که بازیکنانش قید پیراهن تیم ملی را می زنند.

شفقنا ورزشی: تیم ملی هندبال که البته به سختی بتوان نام تیم بر آن نهاد، در وضعیت بسیار نابسامان وآشفته ای به سر می برد. در شرایطی که هندبال ایران پر از استعداد و بازیکن تراز اول است، این ستاره ها ناامید از وضعیت تیم ملی کشورشان در اروپا توپ می زنند و دیگر امیدی به درخشش در قالب تیم ملی ایران ندارند.

حضور استکی، باباصفری، جمالی، موسوی و … در لیگ های اروپایی البته اتفاق خوشایندی است. چرا که لژیونر شدن بازیکنان ایران آن هم در لیگ های اروپایی که قاره برتر هندبال جهان است، یک اتفاق مثبت به شمار می رود اما فقط زمانی که پیراهن باشگاهی بر تن آنها باشد و نه پیراهن تیم ملی!

امین جمالی، بازیکن شوتزن و بسیار خوش تکنیک هندبال ایران، تصمیمش را برای ادامه هندبال گرفت و با پیراهن تیم ملی مجارستان برابر دانمارک به میدان رفت. اتفاقی ناخوشایند که زنگ خطر را برای مسئولان ورزش و هندبال کشور به صدا در آورده اما ظاهرا گوش شنوایی برای این مساله وجود ندارد.

حضور جمالی در تیم ملی مجارستان می تواند شروع کننده روند نامناسبی در هندبال ایران باشد، جایی که ستارگان با دیدن مسیر هموار پیوستن به تیم های ملی معتبر، پیراهن و پرچم تیم ملی کشورشان را کنار بگذارند و مسیر جمالی را در پیش بگیرند. کما این که بازیکنانی مانند برادران استکی، موسوی و …در حال حاضر پتانسیل انجام این کار را دارند.

لفظ تبعه شدن که به گوش مان می خورد اتفاقات جالبی به ذهن نمی آید. از حضور تلخ و ناراحت کننده سامان طهماسبی، صباح شریعتی و … در تیم کشتی آذربایجان گرفته تا حضور میلاد بیگی و احتمالا به زودی باقری معتمد در تیم تکواندوی آذربایجان و حذف خدابخشی از المپیک به دست یک ایرانی همه و همه اخبار ناخوشایندی است که یک مفهوم و یک دلیل مشترک دارد:سرمایه سوزی به دلیل ضعف مدیریت.

اتفاقات بد ورزش ایران پس از حضور سلطانی فر روی کرسی وزارت کم نبوده اما او نسبت به این اتفاق ها واکنش مناسبی نداشته است. مشخص نیست اگر سلطانی فر بخواهد به استراتژی صبر و سکوت تا پایان دولت و تشکیل کابینه جدید ادامه دهد چه بلایی بر سر ورزش خواهد آمد.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.