تبلیغات

عمليات «جيمز‌باندي» براي دور زدن دوربين‌هاي طرح ترافيک

عمليات «جيمز‌باندي» براي دور زدن دوربين‌هاي طرح ترافيک

فارس/ همگام با پيشرفت تکنولوژي، ترفندهاي جديد ورود غير قانوني به محدوده طرح ترافيک و زوج و فرد نيز از قالب سنتي به صنعتي و پيشرفته تبديل شده است به شکلي که پس از استفاده از لنگ، دست و پا و ... به قاب‌هاي مخفي کننده پلاک دست يافته‌ايم.

از 10 سال پيش براي جلوگيري از افزايش آلايندگي‌ها، آلودگي هوا، ترافيک و ديگر مشکلات زيست محيطي تردد در شهر تهران با توجه با ايجاد طرح ترافيک و طرح زوج و فرد شدن خودروها محدود شده است؛محدوديتي که اگر ايجاد نميشد امکان تنفس در اين شهر هم نبود.

برخي از شهروندان هستند که بي توجه به حمل و نقل عمومي، قيد ايستادن در صف‌هاي طولاني اتوبوس يا استفاده از مترو و ... را زده اند و با خريد آرم طرح ترافيک، از خودروي شخصي استفاده مي‌کنند. البته تعداد محدودي هم هستند که ديگر خيلي راحت‌طلبند و علي‌رغم اينکه از خودروي شخصي استفاده مي‌کنند هزينه‌اي هم براي آرم طرح ترافيک نمي‌پردازند و وارد محدوده مي‌شوند.

اين شهروندان براي ورود بدون پرداخت هزينه در محدوده طرح ترافيک و زوج و فرد که با 270 دوربين هوشمند در سطح شهر کنترل مي‌شود، اقداماتي را انجام مي‌دهند که ياد عمليات‌هاي "جيمز‌باند" مي‌افتيم.

هر روز همگام با پيشرفت تکنولوژي، اقدامات بعضي از شهروندان در دور زدن دوربين‌هاي محدوده طرح ترافيک و زوج و فرد نيز به‌روز مي‌شود. ظاهراً ديگر دوراني که با لنگ، پارچه، برچسب، آدم‌هايي که پشت پلاک بدوند و يا اسپري مخدوش کننده پلاک، براي ورود به محدوده ترافيک و زوج و فرد اقدام مي‌کردند، به پايان رسيده است. اين روزها با قاب مخفي کردن پلاک و استفاده از ريموت آن مي‌توان راحت بدون پلاک در محدوده زوج و فرد و ترافيک حضور پيدا کرد.

اين قاب به شکلي کار مي‌کند که هنگام ورود به محدود طح ترافيک و زوج و فرد پرده‌اي با استفاده از ريموت بر روي پلاک مي‌افتد و پس از آنکه دوربين را رد کردي پلاک به حالت عادي برمي‌گردد.

البته با توجه به نظارت هوشمند و دوربين‌هاي موجود طبيعتا حضور فيزيکي پليس راهور کمتر مي‌شود که البته بايد نسبت به فرهنگ سازي در دور زدن دوربين‌ها هم اقدام کرد!

ناگفته نماند که برابر اعلام پليس راهنمايي و رانندگي، شهرونداني که اقدام به دور زدن دوربين‌هاي سطح شهر مي‌کنند در صورت شناسايي به شدت با آن‌ها برخورد و اعمال قانون خواهند شد.

ايلوش وزيري، رئيس مرکز کنترل ترافيک شهرداري تهران نيز با اشاره به اينکه 270 دوربين پلاک خوان در محدوده‌هاي طرح زوج و فرد و ترافيک فعال است گفت: دوربين‌هاي پيشرفته‌اي وجود دارد و در حال تهيه است که در صورت مخدوش شدن پلاک به هر شکلي امکان خواندن آن پلاک وجود دارد.

به گفته وي، اگر راننده خودرويي بدون مجوز در محدوده طرح ترافيک حضور پيدا کند هر يک ساعت براي آن خودرو جريمه نوشته مي‌شود.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.