تبلیغات

اسلحه بر ای نواب بود، نه هاشمی!

یکی از این اسلحه ها که حسن علی منصور، نخست وزیر رژیم شاه و تصویب کننده لایحه حقارت بار «کاپیتولاسیون» را به درک واصل کرد، توسط آقای هاشمی رفسنجانی به نیروها داده شد. تا زمانی که آقای هاشمی زنده بود، قرارمان نبود که فاش کنیم ایشان این اسلحه را دادند».

رد یک ادعا

همزمان با انتشار این اظهارات بادامچیان، رسانه‌های گروهی و برخی جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی واکنش‌هایی را نشان دادند و دفتر او نیز در واکنشی سریع این ادعا را رد کرد. در توضیحات دفتر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده بود:« در پی رحلت جانسوز مجاهد نستوه و مبارز شادروان حضرت آیت ا... هاشمی رفسنجانی، در این اواخر توسط برخی اشخاص در نقل فرازی از سوابق مبارزاتی آن یار سفر کرده در زمان حکومت ستمشاهی، ذکر شده است که اسلحه ی ترور حسنعلی منصور توسط ایشان تهیه و در اختیار جمعیت فداییان اسلام قرار گرفته است. درصورتی که براساس مستندات موجود و نقل خاطرات خود آن عالم ربانی، این موضوع مستند نبوده و صحت ندارد».

نواب،صاحب اصلی اسلحه

این دوگانگی اظهارات ما را برآن داشت تا برای روشن شدن این حواشی به سراغ محمد مهدی عبد خدایی از اعضای تشکیلات فداییان اسلام برویم. عبد خدایی در گفت وگو با «قانون» و در واکنش به سوال خبرنگار ما،اظهار داشت: من در متن این ماجرا نیستم اما زمانی که من از زندان آزاد شدم، (شهید)مهدی عراقی به دیدن من آمد و به بنده پیشنهاد همکاری دادند، من در پاسخ مرحوم عراقی گفتم: آقا مهدی(عراقی)، اگر من را دو تا شلاق بزنند همه شما را معرفی می کنم؛ من نیستم! من هشت سال زندان کشیدم دیگر نمی‌خواهم وارد این جریانات شوم! ایشان گفتند پس می‌خواهید چه کار کنید؟ به او گفتم می خواهم رکوع و سجود کنم. گفت این دیگر چه صیغه ای است؟ پاسخ دادم می‌خواهم بروم زن بگیرم و بچه دار شوم و بعد از آن سجود کنم. خلاصه که من با آن ها نرفتم. اما به گفته روزنامه های آن موقع مرحوم مهدی عراقی اعتراف کرده که اسلحه ای که حسنعلی منصور با آن به قتل رسیده یک اسلحه روسی است که شهید نواب صفوی نزد مهدی عراقی به امانت گذاشته بود. مهدی عراقی این موضوع را در آن زمان مطرح کرد و سند این موضوع در روزنامه های آن زمان موجود است. حال امروز گفت های آقای بادامچیان تا چه میزان سندیت دارد و اینکه ایشان تا چه میزان در متن ماجرا حضور داشته‌اند را من نمی دانم! اشاید مرحوم عراقی این موضوع را از این بابت مطرح کرده است که نواب صفوی شهید شده و کسی روی شهید تحقیق نمی کند.

نیت نامبارک یک ادعا

مشخص نیست اسدا... بادامچیان که حزب متبوعش در این روزهای آخر عمر آیت‌ا...‌هاشمی با وی رابطه خوبی نداشت، چرا این اداعا را بلافاصله بعد از رحلت او بیان می‌کند و در برابر تکذیبی که مجمع‌تشخیص ارایه می‌دهد، اظهار نظری نمی‌کند. باید منتظر ماند و دید فرایند این اقدامات تا کجا ادامه خواهد یافت و بدون شک نیت‌هایی پشت اینگونه اظهارات پنهان است که فقط گذر زمان، آن‌ها را نمایان خواهد کرد.

قانون

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.