تبلیغات

تغذيه/ رژيم‌هاي پرپروتئين در جلوگيري از ديابت کمکي نمي‌کند

تغذيه/ رژيم‌هاي پرپروتئين در جلوگيري از ديابت کمکي نمي‌کند

سلامانه/ با آنکه عده زيادي باور دارند رژيم پرپروتئين به کاهش وزن آنها کمک مي‌کند، مطالعه جديدي نشان مي‌دهد که اين رژيم مي‌تواند از فوايد لاغر شدن جلوگيري کند.
اين تحقيق نشان داد که کاهش وزن روي رژيم پرپروتئين، باعث بهبود چيزي که پزشکان به آن «حساسيت به انسولين» مي‌گويند، نمي‌شود. حساسيت به انسولين، عاملي است که مي‌تواند خطر ابتلا به ديابت و بيماري قلبي را کاهش دهد.
در ديابت نوع ۲، سلول‌ها به تدريج حساسيت خود به انسولين را از دست مي‌دهند و قادر به پاسخگويي به اين هورمون متابوليک نيستند.
اين روند معمولاً با افزايش چاقي روي مي‌دهد، بنابراين حساسيت بيشتر به انسولين مي‌تواند يکي از فرآورده‌هاي کاهش وزن باشد.
با اين حال، محقق اصلي اين مطالعه، دکتر بتينا ميتندورفر، استاد پزشکي در دانشکده پزشکي واشنگتن، گفت: «ما فهميديم که در حساسيت به انسولينِ زناني که با پيروي از رژيم پرپروتئين وزن خود را کاهش دادند، بهبودي حاصل نشد.»
وي گفت: «در پايان مطالعه معلوم شد زناني که با خوردن پروتئين کمتر لاغر شدند، به طور معني‌داري حساسيت بيشتري به انسولين داشتند. اين يافته مهمي است، زيرا در اکثر افراد چاق و يا دچار اضافه‌وزن، انسولين به طور مؤثري سطح قند خون را کنترل نمي‌کند و نتيجه در نهايت ديابت نوع ۲ است.»
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: سلامانه

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.