تبلیغات

۵۳ نجومي‌بگير احضار شدند

۵۳ نجومي‌بگير احضار شدند

تسنيم/ يک کارشناس اقتصادي با اشاره به قابل اتکا نبودن آمار تعداد نجومي‌بگيران، گفت: مديري که امين تلقي مي‌شود و در توزيع منابع به نفع خود برداشت مي‌کند، هر کار ديگري نيز از او ممکن است سر بزند.

احمد توکلي در مورد دليل اهميت فيش‌هاي حقوقي نسبت به اختلاس‌هاي ميلياردي اظهار داشت: مديراني که امين تلقي مي‌شوند وقتي خيانت کنند يعني از موقعيت و جايگاه خود سوءاستفاده کرده‌اند، بنابراين ممکن است هر زد و بند ديگري نيز از او سر بزند.

وي با بيان اينکه اهميت خيانت يک مدير بيشتر از اختلاس و سوء استفاده‌هاي مالي ديگر است، گفت:‌ مديري که در توزيع منابع، به نفع خود استفاده و برداشت مي‌کند، ممکن است قرارداد‌هايي که منعقد مي‌کند را با ارقام بالا و با در نظر گرفتن منافع خود باشد، بنابراين ضرري که از اين مدير به بدنه دولت و کشور وارد مي‌شود بيشتر از اختلاس است.

رئيس هيئت مديره سازمان مردم نهاد ديدبان عدالت و شفافيت در واکنش به چگونگي برخورد با نجومي بگيران خاطر نشان کرد:‌ بر اساس اعلام قوه قضاييه تا هفته گذشته 53 نفر احضار شده‌اند ولي بايد برخورد با اين افراد با همت بيشتري بررسي و ساير ارکان نظام و تمام مديران بخش عمومي اين موضوع را پيگيري کنند.

توکلي در واکنش به آمار متناقض اعلام شده از سوي نهاد‌هاي مختلف بيان کرد: تناقضي که در اعلام آمار دريافتي‌بگيران‌نجومي وجود دارد، نشان مي‌دهد نمي توان به آن اعتماد کرد،‌ بنابراين قابل اتکا نيست؛ به همين دليل سازمان مردم نهاد ديدبان شفافيت و عدالت، کميته حقيقت‌يابي به رياست الياس نادران براي بررسي جامع موضوع اعم از تعداد سواستفاده کننده‌گان، ميزان مبالغ نا مشروع دريافتي و قوه يا دستگاه متخلف را تشکيل داده و نتيجه بررسي را به مردم اعلام خواهيم کرد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.