تبلیغات

هفت روز هفته و هفت راه براي نظم بخشيدن به خانه

هفت روز هفته و هفت راه براي نظم بخشيدن به خانه

بيتوته/ يک هفته را به نظم دادن کارهايتان اختصاص دهيد و ببينيد چگونه زندگي تان را تغيير مي دهد. اگر هفت روز متوالي خيلي زياد است و براي تميز کردن خيلي زود است، شنبه هاي هر هفته به کارهايتان رسيدگي کنيد.
شنبه:
جعبه داروهايتان را مرتب کنيد: جعبه داروهايتان را طبق داروهايي که دکتر برايتان تجويز کرده مرتب کنيد. داروهاي تاريخ گذشته را دور بريزيد و لوسيون ها و لوازم آرايش هايي را هم که چندماهي است از آنها استفاده نکرده ايد را دور بريزيد.
يکشنبه:
ميز آرايشتان را مرتب کنيد: همه وسايل مانند هم را در يک طبقه بگذاريد. مثلا حوله ها را داخل يک طبقه بگذاريد و آنها را برحسب شکل و ظاهرشان بچينيد. ليف حمام، حوله حمام، و... را هم به همين ترتيب بچينيد. لباسهاي کهنه تان را از لباسهاي نو جدا کنيد. همه وسايل آرايش مو مانند سشوار، اتوي مو، بابيليس را در يک طبقه کمد بگذاريد و لوازم آرايشتان را هم درطبقه ديگر.
دوشنبه:
صندوق ايميل هاي دريافتي تان را تميز کنيد: پوشه هاي الکترونيکي تان را بر حسب تماس ها، پروژه ها و ملاقات هايتان تنظيم کنيد. آنها را به ترتيب حروف الفبا مرتب کنيد سپس ايميل هايتان را داخل پوشه هاي مناسب خودش بگذاريد يا آنها را پاک کنيد. اين کار به شما کمک مي کند در آينده و در مواقع لزوم راحت تر بتوانيد از آنها استفاده کنيد و فقط به يک کليک نياز دارد.
سه شنبه:
کابينت هاي شلوغ آشپزخانه را منظم کنيد: دو جعبه مقوايي برداريد. وسايلي را که زياد استفاده نمي کنيد داخل آن و در قسمت انتهايي جعبه بگذاريد. به جاي آن، قوطي چاي، قند و شکر و وسايلي که مورد نيازتان است را داخل کابينت بگذاريد. قوطي هايي که بي استفاده هستند را دور بريزيد. حبوبات، آرد و شکر را داخل قوطي هاي پلاستيکي شفاف بريزيد تا آنها را تازه نگه داشته و از هرگونه حشره اي به دور باشند.
چهارشنبه:
جاکفشي را تميز کنيد: کفش هايتان را جفت کنيد و در کمدتان بگذاريد. وسايل ورزشي تان را هم داخل سبد چوبي بزرگي گذاشته و آن را داخل پارکينگ بگذاريد. کتاني هاي به درد نخورتان را هم دور بريزيد. وسايل مانند هم مثل چترهاي مختلف را که به صورت فصلي استفاده مي شود را داخل يک جعبه قرار دهيد.
پنج شنبه:
اعضاي خانواده را انتخاب کنيد و براي هر کدام از آنها برنامه بريزيد: برنامه تميز کردن هفتگي و ماهانه تان را تنظيم کنيد و براي هر يک از اعضاي خانواده وظيفه اي مشخص کنيد. آنها را تشويق به انجام اين کار کنيد: مثلا امروز به نظافت خانه مي رسيم هفته ديگر پارک مي رويم. کارها را بين اعضاي خانواده تقسيم کنيد: جارو کردن، گردگيري کردن، لباس شستن و دور ريختن روزنامه هاي تاريخ گذشته. بعداز ظهر که کارها تمام شد استراحت کنيد.
جمعه:
براي لذت بردن از تعطيلات برنامه ريزي کنيد: تمام امروز مختص شماست. موسيقي مورد علاقه تان را گوش دهيد. در يک ليست موارد مورد نيازتان را يادداشت کنيد: کتاب، مجله، فيلم، رستوران هايي که دوست داريد برويد، حتي تماس با دوستان قديمي تان را يادداشت کنيد. دوستان و مکان هايي که دوست داريد ببينيد را يادداشت کنيد. سپس تقويم را برداريد و طبق تقويم برنامه ريزي کنيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: بيتوته

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.