تبلیغات

ترين ها/ اولين تصوير از بچه‌اژدهاي سرخ دريايي

ترين ها/ اولين تصوير از بچه‌اژدهاي سرخ دريايي

همشهري آنلاين/گونه‌اي از اژدهاهاي دريايي که تنها مي‌توان نمونه آنها را در موزه‌هاي حيات‌وحش مشاهده کرد، براي اولين بار در اعماق آب‌هاي غرب استراليا به صورت زنده مشاهده شده‌است.
براساس گزارش ديسکاوري، دو بچه‌اژدهاي ياقوتي دريايي براي اولين‌بار براي بيش از 30 دقيقه در اعماق دريا مشاهده شدند تا محققان بتوانند آناتومي، رفتار و زيستگاه‌ آنها را مورد بررسي قرار دهند.
محققان دانشگاه غرب استراليا و موسسه اقيانوس‌شناسي اسکريپز با استفاده از زيردريايي کنترل از راه دوري به عمق 50 متري آب رفته و موفق به مشاهده اين موجودات شدند.
اين کشف جديد اثبات مي‌کند که برخلاف آنچه از دو گونه ديگر از اژدهاهاي دريايي تصور مي‌رفت اژدهاي دريايي ياقوتي از زائده برگ مانندي برخوردار نيست. دو گونه شناخته شده از اژدهاهاي دريايي از اين زائده برگ مانند براي استتار در ميان خزه‌هاي دريايي استفاده مي‌کنند.
اژدهاي دريايي بخشي از خانواده اسب‌هاي دريايي و لوله‌ماهيان است و اژدهاي ياقوتي دريايي تا به امروز تنها از روي نمونه‌هاي فسيلي و بقاياي به جا مانده از 100 سال پيش شناخته شده‌است.
محققان براين باورند زائده برگ مانند در روند تکامل از بدن اين جاندار حذف شده‌است زيرا رنگ سرخ در اين جاندار مي‌تواند به عنوان ابزار استتار در اعماق آب دريا مورد استفاده قرار گيرد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: همشهري آنلاين

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.