تبلیغات

ساخت دستگاه تست کيبورد در ۴ سال و صرف ۱۰۰۰ دلار هزينه

ساخت دستگاه تست کيبورد در ۴ سال و صرف ۱۰۰۰ دلار هزينه

زوميت/ فردي با صرف وقت و هزينه‌ي بسيار يک دستگاه تست‌ کيبورد براي مقايسه‌ي انواع آن تهيه کرده است.

کيبوردهاي مکانيکي امروزي هنگام تايپ صداي خاصي توليد مي‌کنند که براي برخي از افراد آزاردهنده است. چند ماه پيش Razer کيبوردي معرفي کرد که صداي بسيار زيادي توليد مي‌کند و در برخي وب‌سايت‌ها از آن با عنوان «خوش‌کليک‌ترين» کيبورد دنيا ياد مي‌شود، اما يکي از کاربران انجمن آنلاين Deskthority و متخصص کيبوردهاي مکانيکي با نام کاربري HaaTa، مي‌گويد گول اين مباحث عوام‌فريبانه را نخوريد چراکه يک انسان هيچ‌گاه با دست خالي نمي‌تواند در مورد ماهيت نوع کليک و تفاوت بين آن‌ها به اين راحتي قضاوت کند.

براي اين منظور دستگاه «اندازه‌گيري منحني نيرو» مورد نياز است. همان‌طور که از نام آن پيدا است، اين دستگاه قابليت اندازه‌گيري منحني نيروي کيبورد را دارد. رابطه‌ي بين فاصله‌ي فشردن يک کليد تا رهاسازي و نيرويي منتقل‌شده توسط آن را در اين تصوير مشاهده مي‌کنيد. به اين ترتيب مشخص مي‌شود هنگام فشار يک دکمه چه مقدار بازخورد لمسي دريافت مي‌کنيم. در تصاوير نموداري از اين بازخورد مشاهده مي‌کنيد.

محور افقي فاصله‌ي طي‌شده توسط دکمه بر حسب ميلي‌متر و محور عمودي ميزان نيروي واردآمده بر اساس گرم-نيرو است. نمودار آبي‌رنگ مربوط به نيروي واردشده از طرف انگشت ما و نمودار نارنجي نيروي برگشتي از طرف کيبورد را نشان مي‌دهد که معکوس نمودار اول است و از سمت راست به سمت چپ برخواهد گشت. نتيجه‌ي به‌دست‌آمده بسيار دقيق و اصولي است و چنين نتايجي بدون‌شک نيازمند دقت بالا و ابزار حرفه‌اي و گران‌قيمت هستند. ظاهراً تنها يکي از قطعات موجود براي رسم چنين نموداري - که در زير مشاهده مي‌کنيد - حدود ۱۰۰۰ دلار براي وي خرج داشته و وقت و زمان بسيار زيادي صرف سرهم‌بندي قطعات آن شده است.

لازم به ذکر است که تصوير اصلي مطلب، مرتبط با يکي از نمونه‌هاي اوليه‌ي اين دستگاه است. به احتمال زياد شما کيبورد بعدي خود را بر اساس منحني نيروي آن خريداري نمي‌کنيد اما اگر همکاران و هم‌اتاقي‌هايتان از صداي اعصاب‌خردکن کيبورد شما گلايه کردند، مي‌توانيد با رسم نمودار دلايل خود را براي عشق به کيبورد محبوبتان توضيح دهيد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: زوميت

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.