تبلیغات

انعقاد ۵ قرارداد بين‌المللي خودرويي تا پايان سال

انعقاد ۵ قرارداد بين‌المللي خودرويي تا پايان سال

تسنيم/ رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران با اشاره به اينکه تا پايان سال جاري ۵ قرارداد در حوزه خودرو منعقد مي‌شود، گفت: نجات صنعت خودروسازي در مشارکت‌هاي بين‌المللي است.
رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران با اشاره به اينکه تا پايان سال جاري 5 قرارداد در حوزه خودرو منعقد مي‌شود، گفت: نجات صنعت خودروسازي در مشارکت‌هاي بين‌المللي است.

منصور معظمي با بيان اين مطلب اظهار داشت: ثمره برجام براي صنعت خودرو مبارک است به‌طوري که براساس برداشت سازماني و شخصي، در مطالعه‌اي به وزير صنعت، معدن و تجارت نيز اعلام شد که نجات صنعت خودرو را در مشارکت‌هاي بين المللي مي‌دانيم.
رئيس ايدرو با تأکيد بر "براي خودروساز شدن، راهي جز وصل شدن به شبکه بين المللي نداريم"، گفت: خودروساز بودن و خودروساز شدن استراتژي‌هاي متفاوت داخلي و بين المللي خود را مي‌طلبد.

وي با يادآوري اينکه در يادداشتي به خودروسازان اعلام شده "چه برنامه‌اي براي بعضي از محصولاتي که عمرشان به پايان رسيده است، داريد؟"، تأکيد کرد: صنعت خودروسازي مانند صنايع غذايي اهميت بسياري دارد و زندگي مردم بدون خودرو مساوي با فلج شدن است.
معظمي با ابراز اينکه شاه‌کليد صنعت کشور، بخش خودرو و به‌خصوص موضوع خدمات پس از فروش است، متذکر شد: خدمات پس از فروش روي ذهن مردم نسبت به سازنده اثر مي‌گذارد و اين ذهنيت نمي‌تواند بدون خدمات مناسب توليدکننده شکل زيبايي به خود بگيرد.

وي تصريح کرد: تغيير در ساختار خودروسازي‌ها نه‌فقط در بخش مالي بلکه از لحاظ سياسي و کارگري بسيار هزينه‌زا است که اميدوارم نتيجه اين رويکردها و تلاش‌ها مانند همکاري با پژو، سيتروئن، رنو و فولکس و ... براي صنعت خودروي کشور رقم بخورد.
معاون وزير صنعت در ادامه با اشاره به اينکه بازار خودروي ايران بازار بزرگي است، تأکيد کرد: ما بازار داخلي کشور را در صورت مشارکت در اختيار ديگران قرار مي‌دهيم و در قبال بخشي از بازار، مي‌توانيم قسمتي از بازار جهاني را با شرط صادرات و وصل شدن به شبکه قطعه سازي جهاني به‌دست آوريم.

معظمي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان "چنانچه قبول داريم که صنعت خودرو يک صنعت تخصصي است بايد افراد متخصص در اين بخش صحبت کنند"، افزود: به چه‌دليل هر کسي به خود اجازه مي‌دهد در مورد صنعت خودرو صحبت کند؟ مسائل تخصصي در تريبون کوچه و بازار جايي ندارد و بايد در جايگاه خود به نقد و نقادي آن پرداخت.

وي در جلسه شوراي سياستگذاري همايش بين المللي صنعت خودرو اظهار داشت: انتظار داريم که شاهد حضور پررنگ‌تر شرکت‌هاي خودروسازي و قطعه سازي و مشارکت بيشتر آنها در اين همايش باشيم و اميدوارم اين فرصت با رويکرد خاص بين المللي کماکان ادامه داشته باشد.

معظمي با تأکيد بر اينکه نبايد در همايش صنعت خودروي ايران فقط به سايپا و ايران خودرو اکتفا شود و از حضور پررنگ تمام شرکت‌هاي خودروسازي و قطعه سازي در تمام بخش‌ها و زيربخش‌ها بايد بهره برد، تأکيد کرد: بايد کمک کنيم که صنعت خودروسازي از شرايط فعلي خود عبور کند و اين همايش به‌منظور نمايش و ارائه توانمندي و پتانسيل کشور در اين بخش برگزار خواهد شد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.