تبلیغات

گوناگون/ ۳ استخر آسماني و معلق که حيرت انگيزند

گوناگون/ ۳ استخر آسماني و معلق که حيرت انگيزند

بازده/ همه‌ي ما درباره‌ي چتر بازي در آسمان شنيده‌ايم اما… آيا شنا در آسمان را هم شنيده‌ايد؟
معرفي ۳ ” استخر آسماني ” به سرگرمي”چتربازي در آسمان” معني کاملا جديدي مي‌دهد و هيجان‌انگيزترين شنا را در آسمان نشان مي‌دهد ترسناک به نظر مي‌رسد، اين‌طور نيست؟
به‌نظر مي‌رسد شمار طرفداران اين تجربه‌ي شناور بودن در هوا در حال افزايش است.
بياييد ببينيم اين اثر معماري باشکوه يا همان استخر آسماني باورنکردني که درحال‌حاضر در ۳ شهر دنيا، لندن، سنگاپور، سورات(هند) در حال ساخت است چگونه توصيف شده‌است.

۱. لندن
مجوز پروژه‌ي توسعه‌ي يک آپارتمان لوکس ۱.۶ ميليارد دلاري در مرکز لندن صادر شده‌است. طرح توسعه‌دهندگان اين است که يک استخر شفاف آکواريوم‌مانند بسازندکه عملا ۱۰ طبقه بالاتر از سطح زمين “معلق” است. هدف از طراحي اين ايده اين است که به شناگران احساس”شناور بودن در هوا” را بدهد.
مالکان آپارتمان‌هاي جديد براي تجربه‌ي نوع جديدي از چتربازي در آسمان، همين‌طور شنا کردن/شناور بودن در آسمان، بايد سخاوتمندانه خرج کنند. کوچک‌ترين آپارتمان مي‌تواند حدود ۱ ميليون دلار براي‌شان هزينه داشته‌باشد. اما اين هزينه ارزش آن را دارد که هنگام خنک شدن در يک روز داغ تابستاني، احساس هيجان‌انگيز شناور بودن بالاتر از سطح زمين را تجربه کنيد، اين‌طور نيست؟
مي‌توانيد انتظار داشته‌باشيد در ۲۰۱۸ به اين آپارتمان‌ها نقل مکان کنيد.
آيا مي‌خواهيد در ارتفاعات لندن شناور باشيد؟ اين‌گونه چشم‌اندازي فوق‌العاده منحصر به‌فرد از روز کاري در دنياي پايين خواهيدداشت.
مي‌توانيد از واحد ۱ ميليون دلاري مجلل‌تان که چشم‌اندازي به جنوب منطقه‌ي تيمز دارد، به اين استخر شيشه‌اي تماشايي دست‌رسي داشته‌باشيد.
آيا در سرکش‌ترين روياهاي‌تان مي‌توانيد تصور کنيد از ۱۰ طبقه بالاتر از سطح زمين، در حالي‌که در يک استخر آسماني معلق و شفاف شنا مي‌کنيد، به پايين نگاه کنيد؟

۲. سنگاپور
اسکاي هَبيتت، که انتظار مي‌رود تا ۲۰۱۶ تکميل شود، شامل ۲ رديف برج ۳۸ طبقه است. جالب توجه‌ترين ويژگي اين بلوک‌هاي آپارتماني دوقلو چيست؟ بله درست حدس زديد- يک پل استخري آسماني.
اين استخر ۵۰ متري لوکس، مانند سازه‌ي لندن کف شيشه‌اي را به رخ نمي‌کشد. با اين حال ويژگي منحصر به‌فرد اسکاي هَبيتت اين است که مي‌تواند نقش يک پل را ايفا کند که دو برج مسکوني را در طبقه‌ي ۳۸‌ام به هم متصل مي‌کند. براي کساني هم که علاقه‌اي به ماجراجويي در اين استخر مرتفع ندارند چاره‌اي انديشيده‌اند. يک استخر در سطح زمين نيز ساخته خواهدشد.
اگر مي‌خواهيد هنگام شنا در يک استخر لوکس آسماني از منظره‌هاي جالب سنگاپور لذت ببريد، شايد اين استخر براي‌تان مکان مناسبي باشد.
آيا جرات بودن در ارتفاع را داريد؟ براي شيرجه زدن در اين استخر آسماني بايد سر نترسي داشته‌باشيد. با اين حال، قبل از آن بايد در يکي از ۵۰۹ آپارتمان مجموعه‌ي اسکاي هَبيتت ساکن شويد.
اسکاي هبيتت اين شانس را به شما مي‌دهد که ۳۸ طبقه بالاتر از سطح زمين، از يک برج بلند به برج بلند ديگر شنا کنيد.

۳. سورات
هند درحال‌حاضر مشغول ساخت يک استخر آسماني کاملا شفاف به عنوان بخشي از توسعه‌ي ۵ برج توآيلايت استار در سورات است.(شهر بندري سورات در غرب خليج بمبئي واقع است.)
بنابراين چه‌چيزي در اين جاذبه‌ي خاص منحصر به‌فرد است؟ خوب، جاذبه‌ي آن ۱۲ طبقه‌ي بالاتر است. با اين حال، ويژگي ممتاز آن طراحي طره‌اي است. وسعت اين استخر بيش‌تر از لبه‌ي خارجي ساختمان است، بنابراين شناگران قطعا مي‌توانند حس کنند بالاتر از سطح زمين شناور هستند.”هيچ مرز ملموسي بين لبه‌ي استخر و شهر پشت آن نيست.”
کف شيشه‌اي اين استخر آسماني مولفه‌ي لوکس ديگري به اين پروژه‌ي مسکوني مجهز مي‌افزايد.
آيا از ارتفاع مي‌ترسيد؟ احتمالا، در اين استخر آسماني خارق‌العاده، آن‌قدر لذت مي‌بريد که ارتفاع‌تان از سطح زمين آزارتان نخواهدداد.
آيا مي‌خواهيد بر فراز شهر سورات شنا کنيد و معلق باشيد؟ خوب؛ شايد نه، اما اين استخر آسماني واقع در تراس، يک مسير پياده‌روي و يک رستوران در تراس نيز دارد. به هر طريق به فکرتان هستند.
آيا استخرهاي شنا که متعلق به آسمان هستند طراحي آينده هستند؟
شايد در گوشه و کنار دنيا استخرهاي جالب و دلهره‌آوري مثل استخرهاي بالکني، استخرهاي بي‌نهايت، استخرهاي کف‌شيشه‌اي با طراحي طره‌اي که بيرون از نماي خارجي ساختمان هستند، و انواع استخرهاي معلق در آسمان پيدا شود. همه‌ي اين‌ها به شناگران اين امکان را مي‌دهند تا با محيط يکي شوند- البته اگر به اندازه‌ي کافي ماجراجو باشيد.
احتمالا طراحي ديوانه‌کننده‌ي بعدي براي تحت تاثير قرار دادن دنيا پل استخري کاملا شفاف خواهدبود. ما به تازگي آثار مختلفي از هنرمندان ديده‌ايم که در حال ساخت هستند.
پل‌هاي استخري آسماني قطعا به مجموعه‌هاي آپارتماني تجمل و ويژگي‌هاي منحصر به‌فردي مي‌بخشد. با اين حال، استفاده‌کننده‌ها بايد روحي بي‌پروا داشته‌باشند. آيا شما در آينده طرف‌دار استخرهاي آسماني خواهيدبود؟منبع:

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.