تبلیغات

واکنش روسيه به موضع ترکيه در مورد مذاکرات آستانه

واکنش روسيه به موضع ترکيه در مورد مذاکرات آستانه

فارس/ موضع منفي روس‌ها در قبال حضور آمريکا در مذاکرات صلح سوريه هنوز فروکش نکرده و به رغم 2 مرتبه اعلام دعوت از واشنگتن توسط وزير خارجه ترکيه، روسيه باز هم تکذيبيه صادر کرد و گفت که امضاي ايراني‌ها هم بايد پاي دعوتنامه باشد.
«مولود چاوش‌اوغلو» وزير خارجه امروز براي دومين بار در روزهاي اخير از دعوت شدن آمريکا به مذاکرات 4 بهمن آستانه خبر داده بود، مذاکراتي که به ابتکار روسيه و ترکيه و براي گرد هم آوردن معارضان و دولت سوريه طراحي شده است.
جمعه‌شب بود که سخنگوي وزير خارجه آمريکا، سخنان وزير ترکيه‌اي را تکذيب کرد و گفت که هيچ دعوتنامه‌اي به واشنگتن نرسيده است.
زحمت تکذيب بيانيه دوم چاوش‌اوغلو اما به گردن روس‌ها افتاد.

يک منبع در مسکو به اينترفاکس گفته که «روسيه، ايران و ترکيه به صورت جمعي در خصوص تصميمات خود براي دعوت هر کس به مذاکرات آستانه، بيانيه خواهند داد.»
وزارت خارجه ايران هنوز در قبال حضور يا عدم حضور آمريکايي‌ها در مذاکرات صلح سوريه موضعي نگرفته و اين «حسين دهقان» وزير دفاع جمهوري اسلامي بود که چند روز پيش از مخالفت تهران با حضور عربستان در مذاکرات آستانه خبر داده بود.

منبع اينترفاکس براي شفاف‌تر شدن موضع روس‌ها در ادامه گفته:‌ «مذاکرات در خصوص فرمت مذاکرات هنوز به پايان نرسيده و با تمام قوا براي حل اين موضوع تلاش مي‌کنيم. بنابراين، انتشار هرگونه بيانيه‌اي در خصوص ترکيب شرکت‌کنندگان، بي‌ربط است.»
وزارت خارجه ترکيه تا لحظه انتشار اين خبر به دومين تکذيبيه سخنان وزير خود واکنشي نشان نداده است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.