تبلیغات

آب شدن يخ بازار خودرو با حداقل سرعت

آب شدن يخ بازار خودرو با حداقل سرعت

پرشين خودرو/ اجراي طرح هاي تشويقي از سوي دولت به نفع بازار خودرو نخواهد بود و تنها خودروسازان را منتفع مي سازد.
وضعيت بازار خودرو از ابتداي سال 94 در رکود قرار داشت اما طي يک سال گذشته اين بازار کمي رونق گرفت البته به دوران قبل از رکود بازنگشت.

به گفته بسياري از فعالان بازار خودرو اين رونق پايين بازار تا پايان سال 95 در اين بازار باقي خواهد ماند و امسال هم همچون سال‌هاي گذشته شب عيد وضعيت بازار همچ تغييري نخواهد کرد و رنگ و بوي رونق به خود نخواهد گرفت.

خبرها حاکي از آن است که شرکت‌هاي خودروسازي از دولت خواسته اند تا طرح‌هاي مشابه به وام 25 ميليون توماني را تکرار کرده و بازار را با اين کار از حال و روز فعلي جدا کند. البته نمايشگاه داران خودرو اجراي مجدد اين طرح را به ضرر بازار غير کارخانه اي مي دانند.

اين درخواست در حالي است که شرکت‌هاي خودروسازي وضعيت رکود را اصلاً حس نمي‌کنند و همچون سال گذشته خودروهايي دپو شده ندارند.
در همين راستا، يک نمايشگاه‌دار بازار خودرو، در خصوص وضعيت فعلي اين بازار به خبرنگار «پرشين خودرو»، گفت: در اين روزهاي سرد زمستان بازار خودرو بسيار سرد و خلوت است و اينگونه که به نظر مي‌رسد تا پايان سال هيچ اميدي به رونق اين بازار نخواهيم داشت و امسال بازار خودرو با رکود سال را به پايان خواهد رساند.

او افزود: شرايط بد اقتصادي مردم و تغيير فصلي از جمله عواملي بود که طي دو سال گذشته رکود در بازار را شکل مي‌داد و در حال حاضر هم خبرهايي به گوش مي‌رسد که قرار است دولت به درخواست شرکت‌هاي خودروسازي، طرح‌هايي مشابه به وام 25 ميليون توماني را اجرايي کند، که اگر اين طرح اجرايي شود رکود بازار خودرو دوچندان خواهد شد و وضعيت بازار خودرو از اين هم وخيم‌تر مي‌شود.

وي خاطرنشان کرد: چنانچه طرحي مشابه به وام 25 ميليوني توماني در کشور اجرايي شود، بازار خودروهاي دسته دوم همچون سال گذشته دو سه هفته‌اي رونق مي گيرد تا مردم خودروهاي دسته دوم خود را به فروش برسانند و براي خريد خودروها نو دسته به کار شوند که در اين صورت هم باز اين کار به نفع شرکت هاي خودروسازي خواهد بود.

اين نمايشگاه‌دار تهراني در آخر بيان کرد: در حال حاضر خيلي از نمايشگاه‌هاي خودرو در سطح شهر به تعطيلي کشيده شده‌اند واگر اين وضعيت رکود در بازار خودرو ادامه پيدا کند شاهد افزايش تعطيلي نمايشگاه‌ها خواهيم بود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: پرشين خودرو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.