تبلیغات

زندانی ایرانی فراری در آمریکا بازداشت شد

به گزارش افکارخبر،

حسین نیری و جاناتان تیو بعد از فرار از زندان اورنج‌کانتی در جنوب، توانسته بودند خود را به شمال ایالت کالیفرنیا برسانند.  این دو زندانی به همراه یک زندانی دیگر، بک دونگ، جمعه گذشته (۲۲ ژانویه) از این زندان در نزدیکی لس‌آنجلس فرار کرده بودند.  بک دونگ، سومین همدست آنها در این فرار، هم دو روز پیش خود را تسلیم پلیس کرده بود. به گفته پلیس، حسین نیری و جاناتان تیو هنگامی به دام افتادند که یکی از شهروندان در سانفرانسیسکو، خودرو کاروان آنها را در پارکینگ خوار‌و‌بارفروشی هول‌فودز شناسایی کرد و به پلیس خبر داد که گمان می‌کند این خودرو همانی باشد که در فراخوان‌های چند روز گذشته اعلام شده بود توسط دو زندانی فراری به سرقت رفته است. به‌این‌ترتیب پرونده فرار این سه نفر که در چند روز گذشته سروصدای زیادی در آمریکا به راه انداخته بود، بسته شد.  به گفته پلیس کالیفرنیا، این سه نفر تنها کسانی بودند که در ۲۰ سال گذشته توانسته بودند از این زندان به‌شدت محافظت‌شده فرار کنند.

بر همین اساس، ساندرا هچنز، کلانتر ناحیه اورنج‌کانتی، روز شنبه به خبرنگاران گفت اکنون پلیس بر یافتن نقاط ضعف حفاظت از زندان تمرکز خواهد کرد تا از وقوع چنین رویدادی در آینده پیشگیری کند.  پلیس اورنج‌کانتی هم اعلام کرده بود گمان می‌کند «مغز متفکر» این فرار، حسین نیری، زندانی ایرانی‌تبار باشد که با کمک نوش‌آفرین رواقی، معلم زبان زندان، موفق به عملی‌کردن نقشه خود شده است. رواقی که دو روز پیش توسط پلیس بازداشت شد، در بازجویی‌های اولیه گفته بود فقط نقشه زندان را در اختیار فراریان قرار داده و در تهیه ابزار و ادوات فرار هیچ نقشی نداشته است. پلیس می‌گوید این افراد با بریدن نرده‌های فلزی زندان، خود را به تونلی رسانده‌اند و سپس با طناب از طبقه پنجم این زندان پایین آمده‌اند.

احتمالا آنها با استفاده از حوله یا لباس‌هایشان ریسمانی سر هم کرده‌اند. نکته موردانتقاد رسانه‌ها از مسئولان زندان سانتا آنا که بازداشتگاهی «فوق‌امنیتی» خوانده‌ می‌شود، این بود که زندان‌بانان ۱۷ ساعت بعد از خروج این سه نفر، متوجه غیبت آنها شدند. حسین نیری ۳۷ساله است و از سال ۲۰۱۴ میلادی به اتهام ربودن، شکنجه و سرقت در این زندان بوده است. نیری متهم شده بود به همراه سه نفر دیگر، مالک یکی از مراکز توزیع قانونی ماری‌جوانا برای مصارف پزشکی را در سال ۲۰۱۲ ربوده‌اند، او را به محلی که تصور می‌شده پولی را مخفی کرده باشد برده‌اند و در آنجا بخشی از بدن او را بریده‌اند. نیری پس از این اقدام، آمریکا را به قصد ایران ترک کرد و چندین‌ماه در آنجا ماند.

او سپس در نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی در فرودگاه پراگ و در زمانی دستگیر و به آمریکا مسترد شد که قصد داشت به اسپانیا سفر کند. دومین زندانی جاناتان تیو ۲۰ساله است که از اکتبر سال ۲۰۱۳ به اتهام قتل، تلاش برای قتل و تیراندازی در منطقه‌ای مسکونی زندانی شده بود. گفته شده پرونده او در ارتباط با باندهای تبهکار بوده است. یکی دیگر از سه زندانی که موفق به فرار از این زندان شده بود، بک دانگ ۴۳ساله است که از ماه گذشته به اتهام تلاش برای قتل، حمله مسلحانه و تیراندازی در این زندان بود.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار