تبلیغات

پناهجوي سوري در آلمان 'فيسبوک' را تحت پيگرد قضايي قرار داد

پناهجوي سوري در آلمان 'فيسبوک' را تحت پيگرد قضايي قرار داد

ايرنا/ يک مهاجر سوري در آلمان که با آنگلا مرکل صدر اعظم اين کشور عکس شخصي (سلفي) گرفته بود، پس از آنکه در رسانه هاي اجتماعي به دست داشتن در کارهاي تروريستي متهم شد از 'فيسبوک' شکايت کرد.

به گزارش رسانه هاي آلمان، 'اناس مضامني' (Modamani) اين عکس سلفي را درسپتامبر 2015 در جريان بازديد مرکل از محل اسکان پناهجويان گرفت. شباهت چهره او به يکي از افراد دخيل در حملات تروريستي بروکسل موجب شد که در رسانه هاي اجتماعي و بطور خاص در فيسبوک او را متهم کردند که از عاملان حملات تروريستي است.
او پيش از اين گفته بود زماني که اين اتهامات در رسانه هاي اجتماعي مطرح شد براي ديدن دوستانش به مونيخ رفته و به توصيه برخي دوستانش مدتي از خانه خارج نشد.
آن سر و صداها مدتي بعد فروکش کرد تا اينکه در پي حمله با کاميون به يک بازار کريسمس در برلين در ماه گذشته و همچنين حمله ديگري توسط گروهي از پناهجويان در يک مکان عمومي بار ديگر نام اين پناهجوي سوري به عنوان مجرم در رسانه هاي اجتماعي مطرح شد.
اين پناهجوي سوري اکنون با عصبانيت از اتهامات مطرح شده جديد عليه او تصميم گرفته که عليه فيسبوک اقدام قانوني کند.
يک سخنگوي فيسبوک ازاين رسانه اجتماعي دفاع کرد و گفت ما درخواستي از وکيل اين مهاجر سوري دريافت کرديم و يک مطلب مورد اعتراض را حذف کرديم و از اين رو هيچ علتي براي پيگيري حقوقي براي گرفتن حکم رسمي وجود ندارد.
'چو-جو جون' وکيل اين مهاجر سوري درصدد است تا با گرفتن حکم قضايي، مانع انتشار مطالب مشابه مبني بر مرتبط کردن موکل خود با حملات تروريستي در فيسبوک شود.
به گزارش ايرنا، در حالي که آلمان در نيمه دوم سال 2017 انتخابات پارلماني برگزار خواهد کرد، مقام هاي اين کشور در تلاش براي تصويب قانون جديدي براي مقابله با اخبار جعلي در شبکه هاي اجتماعي و بخصوص در فيسبوک هستند که جريمه 500 هزار يورويي عليه فيسبوک در نظر مي گيرد.
حزب سوسيال دموکرات اين کشور خواستار جريمه رسانه هاي اجتماعي در صورت حذف نکردن سريع گزارشهاي جعلي شد و در اين زمينه يک قانون جديد براي کنترل اخبار جعلي و پيام هاي نفرت آميز در دست بررسي است.
توماس اوپرمان رئيس فراکسيون حزب سوسيال دموکرات (SPD) در مجلس آلمان بطور خاص شبکه اجتماعي فيسبوک را به علت انتشار اخبار جعلي و پيام هاي نفرت آميز مورد انتقاد قرار داد و خواستار اتخاذ تدابير شديدتر عليه اين رسانه اجتماعي شد.
'فولکر کائودر' از اعضاي ارشد حزب دمکرات مسيحي آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نيز اواخر سال گذشته اعلام کرد: تا کنون فقط حرف زده شده است ولي ما در ائتلاف حاکم در ابتداي سال آينده (2017) در اين زمينه براي تصويب قانون جديد اقدام خواهيم کرد.
وي خاطرنشان کرد قانون جديد از شرکت هاي رسانه اجتماعي مي خواهد دفاتري براي رسيدگي به شکايات مردم و پاسخگويي ظرف 24 ساعت تاسيس کنند.
وي افزود:ما قصد داريم جرايم سنگيني عليه شرکت هايي مانند فيسبوک در صورت عمل نکردن به مسئوليتشان، اعمال کنيم.
مارکو واندرويتز سخنگوي حزب دمکرات مسيحي پيش از اين گفته بود که رسانه هاي اجتماعي بايد در ارتباط با اخبار جعلي مسئولانه تر عمل کنند.
اين درحالي است که سازمان هاي اطلاعاتي آلمان و آمريکا مدعي شده اند که روسيه درصدد تاثيرگذاري بر نتايج انتخابات و افکار عمومي در اين کشورها است.
شرکت فيسبوک به رغم واکنش اوليه مبني بر بي‌طرفي‌اش نسبت به خبرهاي منتشر شده در اين شبکه اجتماعي، به درخواست‌هاي گسترده عمومي تن داد و بتازگي اعلام کرد خبرهاي جعلي را به کمک گزارش‌هاي کاربران و سرويس‌هاي راستي آزمايي ، مهار خواهد کرد.
'ادم موسري' قائم‌مقام فيس‌بوک و مدير بخش نيوز فيد اين شرکت ، روز پنج‌شنبه ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر) در اطلاعيه‌اي نوشت: «ما معتقديم که بايد به همه امکان انعکاس صدايشان را بدهيم و نبايد داور حقيقت‌سنجي باشيم، به همين خاطر محتاطانه براي حل اين معضل (خبرهاي جعلي) تلاش خواهيم کرد.»مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.