تبلیغات

چاپ بافت هاي نرم و استخوان بدن

چاپ بافت هاي نرم و استخوان بدن

مهر/ يک شرکت آمريکايي پرينتر سه بعدي جديدي براي چاپ بافت نرم و استخوان هاي بدن ساخته است.
به گزارش گوگل نيوز، قابليت چاپ سه بعدي مواد طبيعي يا اعضاي بدن از بافت قلب گرفته تا توليد گوش بسيار جذاب است و البته کمک شاياني به حوزه تحقيقات پزشکي مي کند. در همين راستا شرکت «سلنيک» خبر از ساخت پرينتر Bio X printer داده که مي تواند بافت هاي نرم و استخوان را توليد کند.

اريک گيتن هولم مدير ارشد اجرايي «سلنيک» در اين باره مي گويد: صنعت چاپگرهاي سه بعدي با قابليت به کارگيري در علم پزشکي طي سال هاي اخير رشد قابل توجهي داشته است. پرينتري که ما ساخته ايم چاپ سه بعدي بافت هاي نرم و استخوان را در سطحي بالاتر و با هزينه اي کمتر انجام مي دهد.

اين فناوري را مي توان براي توسعه محصولات آرايشي، دارويي و غيره به کار برد.

اين پرينتر طوري ساخته شده که استفاده از آن بسيار راحت است. مي توان به وسيله يک صفحه نمايش لمسي دستوراتي به دستگاه داد و از سوي ديگر دما و فرآيند چاپ دستگاه را مي توان کنترل کرد.

به گفته مدير ارشد اجرايي اين شرکت يکي از مهمترين کاربردهاي اين دستگاه توليد بافت هاي استاندارد يا به عبارت ديگر توانايي چاپ بافت يکسان به طور متوالي است.

به عنوان مثال اگر موسسه اي مشغول تحقيق روي داروي سرطان است، مي توان با کمک اين پرينتر تومور سرطاني را بارها و بارها توليد کرد و طيف وسيعي از داروها را روي آن آزمايش کرد تا به نتيجه رسيد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.