تبلیغات

ايجاد مرکز تحقيقات علوم مغز و شناخت

ايجاد مرکز تحقيقات علوم مغز و شناخت

ايرنا/ دکتر يعقوب فتح الهي معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه در نشست بررسي موضوع تاسيس مرکز تحقيقات علوم مغز و شناخت و اساسنامه آن اظهار داشت: اين مرکز در راستاي گسترش ارتباط با بخش کاربردي و جامعه هدف و به منظور تامين نيازهاي بخش هاي مختلف پژوهشي کشور در حوزه علوم مهندسي کار مي کنند تاسيس مي شود و به عنوان مرکز پژوهشي تقاضا محور يا نوع دو فعاليت خواهد کرد.
در ادامه دکتر محمد جوان استاد دانشکده علوم پزشکي دانشگاه تربيت مدرس به بيان توضيحاتي در خصوص اساسنامه اين مرکز پرداخت.
وي افزود: توسعه و گسترش پژوهش و فناوري در زمينه علوم پايه و باليني مرتبط با مغز، اعصاب و شناخت، بستر سازي مناسب براي ارتقاي فعاليت­هاي پژوهشي مذکور، سياست گذاري، جهت دهي و تعيين اولويت هاي پژوهشي در زمينه علوم مغز، اعصاب و شناخت با توجه به نيازهاي ملي، انسجام امکانات پژوهشي و هم افزايي بين محققان داخل و خارج براي حرکت موثرتر در مطالعات علوم مغز و شناخت و تشکيل تيم هاي پژوهشي ماموريت محور از جمله اهداف راه اندازي اين مرکز پژوهشي است.
جوان، ايجاد تکنيک هاي جديد تحقيقاتي در جهت دستيابي به يافته هاي علمي دقيق­تر و گسترش تحقيقات در زمينه هاي مذکور در سطح تحقيقات پيشرفته جهاني و مرزهاي دانش، کاربرد علوم اعصاب و شناخت در زمينه هاي فناورانه مانند نرم درمان­هاي شناختي، نوروتکنولوژي و درمان­هاي مبتني بر فرد، با کمک روشهاي آزمايشگاهي، محاسباتي، رباتيک، کنترل، الکترونيک و تربيت نيروي انساني محقق و حاذق در زمينه علوم مغز، اعصاب و شناخت را از ديگر اهداف راه اندازي مرکز تحقيقات علوم مغز و شناخت ذکر کرد.
وي خاطرنشان کرد: اين مرکز تحقيقاتي همچنين اهداف ديگري از جمله کمک به نهادينه کردن و شکوفايي علوم مغز و شناخت در کشور، تلاش براي جذب اعضاي هيأت علمي و محققان بين المللي برجسته و انتشار دستاوردهاي علمي و پژوهشي اعضاي مرکز در نشريات برجسته و معتبر بين المللي را دنبال مي کند.
در اين جلسه، توضيحاتي درباره ارکان مرکز، اعضاي شوراي عالي مرکز و وظايف آنها، وظايف و اختيارات رئيس، وظايف و اختيارات شوراي پژوهشي و منابع مالي مرکز ارائه شد و در نهايت، راه اندازي مرکز تحقيقات علوم مغز و شناخت با اکثريت آرا تصويب شد و تصويب اساسنامه آن منوط به رعايت اصلاحاتي در آن با رعايت ملاحظات مد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي شد.
دانشگاه تربيت مدرس، به عنوان تنها مرکز تحصيلات تکميلي جامع دولتي کشور در سال 1360 با عنوان مدرسه تربيت مدرس و با هدف تربيت کادر هيات علمي دانشگاه ها تاسيس شد.
پذيرش دانشجو در اين مرکز آموزش عالي از سال ۱۳۶۱ در رشته مديريت و برخي رشته هاي علوم انساني آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۵ به دانشگاه تربيت مدرس ارتقا يافت.
در حال حاضر وظايف، مسئوليت ها و فعاليت هاي علمي دانشگاه تربيت مدرس با طيفي گسترده از حوزه هاي علوم مختلف در 171 رشته کارشناسي ارشد و 132 رشته دکتري در قالب 17 دانشکده، 14 پژوهشکده و مرکز تحقيقاتي و همچنين پارک علم و فناوري دانشگاه و واحد بين الملل نور تمرکز يافته است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.