تبلیغات

زبان اشاره براي درمان اختلالات زباني مفيد است

زبان اشاره براي درمان اختلالات زباني مفيد است

ويستا/ کاربرد زبان اشاره همراه با گفتار درماني فشرده، يک درماني موثر براي اختلال آپراکسي است. اين نتايج تحقيقي است که در دانشگاه پن استيت انجام شده است.
نتايج تحقيق موردي نشان داد، ترکيب چند رويکرد، در هنگام تشخيص زود هنگام تاثير بيشتري مي تواند در درمان اختلالات گفتاري داشته باشد.
آپراکسي يا زبان پريشي گفتاري در سنين کودکي رخ مي دهد و از مشخصه هاي آن اختلال در بيان و اداي کلمات مي باشد. اين اختلال به دليل عدم هماهنگي ماهيچه هاي درگير مي باشد. معمولا اين اختلال در سنين ۲ تا ۳ سالگي تشخيص داده مي شود. ولي در اين تحقيق در سن ۱۸ ماهگي تشخيص داده شده است.
دکتر چريل مي گويد: از انجا که مداخله زود هنگام در ساير شرايط و اختلالات مفيد تر است. جاي تعجبي ندارد که در ارتباط با درمان زبان پريشي نيز تشخيص و درمان زود هنگام موثر تر باشد.
يک عقيده نادرست در ارتباط با زبان اشاره وجود دارد که مي گويد، اگر زبان اشاره را را به کودک آموزش دهيم اين موضوع مي تواند روند رشد زبان صوتي وي را مختل کند.
در اين تحقيق همراه با رشد طبيعي زبان کودک در مراحل اوليه، زبان اشاره نيز به آنها آموخته شد. تحقيقات قبلي نشان داده اند، زبان اشاره مي تواند يک راه براي تشويق در بيان کلامي و کاهش نا اميدي باشد.
در اين مطالعه موردي، ابتدا در مراحل اوليه رشد زبان، زبان اشاره به او آموزش داده شد. پس از آن بيمار تحت گفتار درماني فشرده با استفاده از دو برنامه درماني، مورد بررسي قرار گرفت (يکي در ارتباط به تقويت عضلات صوتي و ديگري در ارتباط با توسعه صداها)، همچنين مادر وي در خانه تمرين هايي را براي تقويت عضلات زبان به وي مي داد. قبل از مداخله، فرد توانايي محدودي در ارتباط کلامي داشت. پس از درمان او قادر به حفظ مکالمه با والدين خود بوده است.
دکتر چريل بيان مي کند: آموزش زبان اشاره قبل از مداخله تاثير بسيار زيادي در روند درمان اين فرد داشته است و در بهبود عضلات دهان، و حفظ گفت و گو بسيار کمک کننده بوده است.تحقيقات اينده مي تواند روي اين موضوع متمرکز شود که آيا درمان هاي تک بعدي تاثير بيشتري بر درمان اختلالات گفتاري دارد يا درمان هاي ترکيبي.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ويستا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.