تبلیغات

چگونه افکار منفی نسبت به ظاهر خود را برطرف کنیم؟

negative thoughts

توجه و بکار بستن نکات زیر در رفع دید منفی نسبت به خود بسیار کمک کننده است:
در نظر داشتن روند طبیعی: بسیاری از تغییرات بوجود آمده جزو روندهای طبیعی هستند و دیر یا زود در همگی رخ می دهد. همچنین بسیاری از آنها که نامطلوب به نظر می رسند موقت و گذرا بوده و یا قابل بهبود و برطرف شدن هستند (نظیر متناسب شدن اندامها تا اواخر بلوغ، برطرف شدن و یا قابل درمان بودن جوش صورت و…).
پذیرش تفاوتها و واقعیت: این مسئله را بایستی بپذیریم که افراد با هم متفاوت هستند و در ضمن هیچ فردی بی عیب و نقص و به معنی واقعی کامل نیست. اگر به نظرتان بینی بدشکل دارید در مقابل ابرو یا چشمهای زیبای دارید. اگر شانه هایتان کم عرض است در مقابل انگشتان زیبایی دارید و… اگر به معنی واقعی نواقص ظاهری متعددی دارید در مقابل انسان باهوش یا مهربان یا موفقی هستید.
تلقین و توجه به نکات مثبت و تغییر دادن بینش: یک دفترچه یادداشت تهیه نمایید و هر روز سه نکته و ویژگی مثبت و خوب خود را در آن بنویسید و آخر هر هفته آنها را مرور کنید. درخواهید یافت که چه گوهری بوده اید که تاکنون به آنها واقف نبوده اید. همچنین خصایص منفی خود را با موقعیت و حالات بدتر مقایسه کنید و قدر آنها را بدانید اگر جشمانتان زیبا نیست در مقابل از نعمت بینایی برخوردار هستید، اگر قدتان در حد دلخواه بلند نیست در مقابل فلج نیستید، اگر چهره تان زیبا نیست در مقابل انسان والایی هستید (چه انسان های زیبارویی که از خوک پست ترند) درون انتقادگر و عیب جو را می توان با تمرین و تلقین به درون خوش بین و تحسین گو تبدیل نمود.
رفع نواقص: خوشبختانه یا متاسفانه علم آنچنان پیشرفت نموده است که می توان آدمی را به طور کامل تغییر داد. اگر نقص خاص و واقعا نامطلوبی در چهره و یا اندام خود دارید می توانید با مشورت با متخصصین مجرب در آن زمینه مشکل خود را حل نمایید (آخرین حربه).

این مطلب اختصاصی سایت دکتر سلام می باشد استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار