تبلیغات

انصاري‌فرد: در المپياکوس همه از وضعيت کي‌روش مي‌پرسند/ او تنها است

انصاري‌فرد: در المپياکوس همه از وضعيت کي‌روش مي‌پرسند/ او تنها است

تسنيم/ مهاجم ايراني تيم المپياکوس يونان مي‌گويد از وقتي به اين تيم آمده است همه از وضعيت سرمربي تيم ملي از او سؤال کرده‌اند.کريم انصاري‌فرد که به تازگي به تيم المپياکوس يونان پيوسته است، درباره وضعيت تيم ملي پس از پايان دور رفت رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2018 روسيه، شرايط اين روزهاي فوتبال ملي و ادامه ديدارهاي اين تيم در مسابقات مهم پيش‌رو صحبت کرد.
* حتماً با وجود انتقالت از پانيونيوس به المپياکوس، در جريان اتفاقاتي که در اطراف تيم ملي افتاده بوده‌اي؟
بله طبيعي است که من هم مثل بقيه اين اتفاقات را دنبال کرده باشم. واقعيت اين است که در اين برهه حساس تيم ملي نياز به حمايت دارد و نبايد براي آن حاشيه و درگيري به وجود بياوريم. شايد حرفم کليشه‌اي باشد، اما واقعيت است که صعود تيم ملي به جام جهاني براي همه خوب است، چه از بچه‌اي که در رده نوجوانان بازي مي‌کند تا بازيکناني که در رده بزرگسالان حضور دارند. دقيقاً به دليل همين مسئله است که در همه جاي دنيا ترجيح و اولويت در عمل با تيم ملي است.
* اما خب شايد درگيري منافع باشگاهي با منافع ملي هم واقعيتي است که نمي‌شود کتمان کرد.
اين درگيري و کشمکش اتفاق خوبي نيست و مطمئناً هر دو ضرر مي‌کنند. الان شما ببينيد تيم ملي بدون باخت و بدون حتي يک گل خورده صدر جدول است، اما اين تضميني نيست که تيم ملي حتماً به جام جهاني صعود کند. خدايي ناکرده يک نتيجه بد مي‌تواند شرايط را کاملاً عوض کند. فاصله امتيازي با تيم‌هاي ديگر کم است، بنابراين بايد طوري عمل کنيم که وضعيت‌مان تثبيت شود. خيلي وقت‌ها در اين‌طور مسابقات در روز آخر کار به تفاضل گل مي‌کشد، بنابراين وقتي نداريم که فرصت‌ها را از دست بدهيم. موضوع تيم ملي نه تنها در ايران بلکه در همه جاي دنيا از حساسيت بالايي برخوردار است و به همين دليل حتي در ليگ‌هاي اروپايي، اين تيم‌هاي باشگاهي هستند که خودشان را با برنامه‌هايي که فدراسيون فوتبال براي تيم ملي داده، هماهنگ مي‌کنند.
* شايد باشگاه‌ها هم سرمايه گذاري مي‌کنند و هوادارانشان انتظار دارند که نتيجه بگيرند.
ببينيد در اين سه چهار سال که در مجموع در فوتبال اروپا حضور دارم حتي يک بار هم نشده بشنوم که باشگاهي به برنامه‌هاي تيم ملي اعتراض کند. برنامه و اردوهاي تيم ملي مشخص است و بر اساس آن باشگاه‌ها از برنامه فدراسيون تبعيت مي‌کنند. مثلاً باشگاه‌ها مي‌دانند که دو ماه بعد برنامه تيم ملي يونان چيست بنابراين از آن تبعيت مي‌کنند و حد و حدود و احترام‌شان را نگه مي‌دارند.
* برخي معتقد بودند که اردوي دبي به يک باره براي تيم ملي در نظر گرفته شد.
شما مطمئن باشيد که کادر فني تيم ملي از قبل اين برنامه را داده بوده است. با شناختي که از کادر فني تيم ملي وجود دارد، امکان ندارد که يک دفعه چنين اردويي برنامه‌ريزي شده باشد. حتي يادم مي‌آيد پيش از سفر تيم ملي به مالزي براي ديدار با سوريه، سرمربي تيم ملي در يکي از جلسات تمريني تيم ملي به خبرنگاران گفته بود که ژانويه در دبي اردو داريم. اين نشان مي‌دهد که حداقل دو ماه قبل از اردوي زمستاني تيم ملي، اين برنامه وجود داشته است. البته نگاه به گذشته ديگر سودي ندارد، اما درگير يک موضوع هستم و آن اينکه الان که تيم ملي صدر جدول قرار دارد، اين همه مشکل داريم. فکر مي کنم اگر يک پله پايين‌تر بوديم، ديگر بايد شاهد دعواي علني بوديم. باور کنيد اين اتفاقات اصلاً به نفع فوتبال ايران نيست چون هر دو طرف ضرر مي‌بنينند و اين به فوتبال‌مان لطمه مي‌زند.
* فکر مي‌کني راه حل چيست؟
فکر مي‌کنم بزرگت‌رهاي ورزش از جمله وزير محترم و پيشکسوتان بايد پا پيش بگذارند و آرامشي حاکم کنند. الان دعوايي هم که به وجود آمده دعواي شخصي نيست. اينطور نيست که مثلاً سرمربي تيم ملي به خاطر قرارداد يا حقوقش مشکلي داشته باشد. او براي تيم ملي خوب مي‌خواهد و اگر اردويي برگزار مي‌شود، کسي در اردو تفريح نمي‌کند. تيم ملي به اردو مي‌رود که آماده شود. الان کي‌روش تنهاست، اما بايد بدانيم که او اگر چيزي مي‌خواهد براي تيم ملي است نه براي خودش. همانطور که گفتم اميدوارم اين مشکل ختم به خير شود. بايد دست به دست هم بدهيم از فوتبال‌مان در آسيا و حتي جهان دفاع کنيم. باور نمي‌کنيد، وقتي من براي قرارداد به المپياکوس آمدم، اينجا از مدير باشگاه تا سرمربي تيم همه از من درباره وضعيت کي‌روش مي‌پرسيدند. به هر حال اتفاقاتي که براي تيم ملي مي‌افتد بازتاب جهاني دارد و بايد بدانيم که در تيم ملي جايي براي اشتباه نيست.
* سؤال آخر هم شايد تکراري باشد، اما هميشه معمولاً از دغدغه‌هاي اصلي فوتبال ايران بوده است. امکاناتي که در يونان وجود دارد چقدر با امکاناتي که در ايران مي‌بيني قابل مقايسه است؟
ببنيد من اصلاً به امکانات کاري ندارم. تنها سؤالم درباره اولين ابزاري است که يک مربي يا يک فوتباليست به آن نياز دارد. «زمين تمريني» اولين چيزي است که در فوتبال اهميت دارد، اما من از مسئولي که امکانات تيم ملي را قابل رقابت عنوان کرده مي‌خواهم يک زمين درست و حسابي و استاندارد در تهران براي تمرين کردن تيم ملي به ما نشان دهد. اگر به ما اين زمين تمرين را با مشخصات حرفه‌اي به ما نشان داد، اصلاً کسي ديگر درباره امکانات بعدي حرفي نمي‌زند. اين يک واقعيت است که تيم ملي فوتبال ايران به عنوان بهترين تيم آسيا حتي يک زمين تمرين هم ندارد. اين پيش پا افتاده‌ترين وسيله‌اي است که يک تيم فوتبال به آن نياز دارد. ما که اين زمين تمرين را نديديم، اما اگر کسي مدعي است که امکانات موجود «قابل رقابت» است، لطفاً به ما يک زمين تمرين نشان بدهد تا ما بدانيم اشتباه مي‌کنيم.منبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.