تبلیغات

اين جانبازان مي توانند بازنشسته شوند

اين جانبازان مي توانند بازنشسته شوند

ايرنا/ نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مقرر کردند که جانبازان با 35 سال خدمت و حداقل 65 سال سن مي‌توانند بازنشسته شوند و در صورت تمايل فرد به بازنشستگي پس از اتمام 30 سال خدمت و حداکثر 60 سال سن مي‌تواند درخواست بازنشستگي دهند.

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در ادامه بررسي مواد ارجاعي از کميسيون تلفيق لايحه برنامه ششم توسعه، با ماده 105 با 125 رأي موافق، ‌76 رأي مخالف و 5 رأي ممتنع از مجموع 218 نماينده حاضر در مجلس به تصويب رساندند.
براساس بند 1 در ماده 70 قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و اصلاحي بعدي آن و در ماده 47 قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي 2 اصلاح ذيل صورت مي‌گيرد:
سهميه ورود به دانشگاه با 5 درصد سهميه اختصاصي براي همسران و فرزندان رزمندگان، با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه به 30 درصد افزايش يابد.
در تبصره اين ماده نيز مصوب شد که در صورتي که سهميه 25% ايثارگران (مشمولين ماده70 قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و اصلاح بعدي آن) تکميل نگردد و 5% سهميه اختصاصي فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه پاسخگوي متقاضيان واجد شرايط نباشد دولت مکلف است مانده ظرفيت خالي 25% ايثارگران را مازاد بر 5% مذکور به فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل 6ماه حضور داوطلبانه در جبهه که شرايط لازم را داشته باشند، اختصاص دهد.
در بند 2 نمايندگان مجلس مقرر کردند که نماي هزينه شهريه مشمولين ماده (66) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران در دانشگاه‌هاي پرديس بين‌الملل داخل و خارج دانشگاه‌هاي دولتي يا غير دولتي حداکثر در سقف شهريه‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي داخل کشور پرداخت مي‌شود.
وکلاي ملت در بند 3 نيز کليه دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي و پژوهشي و مراکز علمي که از وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اخذ مجوز نموده‌اند و دانشگاه آزاد اسلامي مکلف کردند حداقل 20% اعضاي هيأت علمي مورد نياز خود را از بين جامعه ايثارگران شامل فرزندان و همسران شهدا، جانبازان 15 درصد و بالاتر، آزادگان و همسران و فرزندان آنان، همسران و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر، رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه که داراي مدرک علمي دکتري مورد تاييد وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مي‌باشد و شرايط علمي مصوب شوراي انقلاب فرهنگي را داشته باشند، حسب مورد از طريق استخدام و يا موافقت با انتقال کارکنان ديگر دستگاه‌ها يا تبديل وضعيت کارکنان غير هيئت علمي چنانچه شرايط علمي لازم را داشته باشند، تامين و از ابتدا آنان را به صورت عضو هيئت علمي رسمي قطعي با احتساب سوابق آموزشي پژوهشي و اجرايي مرتبط و تأثير آن در پايه و مرتبه علمي بدون الزام به رعايت شرط سني و مصاحبه استخدام کنند.
مسؤوليت اجراي احکام اين ماده بطور مستقيم بر عهده وزير و رئيس دستگاه‌هاي مذکور است در اجراي اين حکم مقامات يادشده مکلف به اتخاذ تصميم مي‌باشند.
احکام و امتيازات اين بند شامل اعضاي هيئت علمي فعلي داراي سوابق ايثارگري فوق نيز مي‌شود.
براساس تبصره 1 اين ماده همچنين مشمولين اين بند با 35 سال خدمت و حداقل 65 سال سن مي‌توانند بازنشسته شوند.
نمايندگان همچنين در تبصره 2 نيز مقرر کردند در صورت تمايل فرد به بازنشستگي پس از اتمام 30 سال خدمت و حداکثر 60 سال سن مي‌تواند درخواست بازنشستگي دهند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.