تبلیغات

هاشميان: به جاي بازيکن خارجي مدير خارجي بگيريم!

هاشميان: به جاي بازيکن خارجي مدير خارجي بگيريم!

ورزش 3/ وحيد هاشميان يکي از چهره هاي آرام و خاص فوتبال ايران بوده و هست. او که به تازگي مدرک مربيگري حرفه اي را از بوندس ليگا گرفته علاقمند به کار در مربيگري است اما هنوز اين زمينه براي او مهيا نشده است!
او در يک مصاحبه تلويزيوني به بيان ديدگاه هاي خود را در مورد فوتبال ايران پرداخته که به اتفاق گزيده اي از آن را مي خوانيم:
يکي از دلايلي که بازيکن حاشيه اي نبودم، البته گاهي حاشيه براي من درست مي شود و شايد بهتر است اين طور بگويم کمتر دچار حاشيه شدم به اين خاطر بود در تيم هايي در ايران بازي کردم که نظامي بودند. خب من فوتبال خود را به طور جدي از تيم فتح شروع کردم که يک تيم نظامي بود. کاملا منضبط. بعد از بازي در ايران به آلمان رفتم. کشوري که فوتبالش بر مبناي سيستم و نظم پيش مي رود. البته خودم هم اين روند را دوست داشتم. فوتبال حرفه اي يعني تمرکز روي کار.
*سال ها قبل که بازيکن مشهوري نبودم در مصاحبه اي به روزنامه ايران گفتم من براي پيشرفت اصول را زير پا نمي گذارم. اصول من تلاش و ميل به خواستن و رسيدن به هدف در مسيري سالم بوده است.
*من در فوتبال خيلي سختي کشيدم و بايد هميشه براي رسيدن به هدف مي جنگيدم. تو ايران که بازي مي کردم عضو گروهي نبودم و طبيعتا اگر در فوتبال عضو گروهي نباشي شايد تبعاتي برايت به دنبال داشته باشد. شايد به تو پاس ندهند. شايد، شايد تو را کنار بگذارند. شايد اگر عضو گروهي بودم بيشتر و با سرعت بهتري پيشرفت مي کردم اما اين طور هم هست همان گروهي که باعث پيشرفت تو شده ممکن است روزي تو را کنار بگذارند.
*ما هميشه بازيکن خارجي مي آوريم و مي گذاريم روي نيمکت. چرا به دنبال مديران خارجي نمي رويم؟ هر چند فوتبال ما تفاوت هايي با فوتبال روز دنيا دارد و حتي تقويم AFC با يوفا مطابقت ندارد و بين قوانين تفاوت هايي وجود دارد اما مديران ما در کنار مديران خارجي مي توانند چيزهاي زيادي ياد بگيرند.
*من در حال حاظر به مربيگري علاقه دارم. شايد روزي در مديريت فوتبال هم کار کنم. ابتدا به عنوان نفر دوم. اگر کسي در ايران باشد حتما در کنار او مديريت را ياد خواهم گرفت.اما الان همان طور که اشاره کردم ترجيح مي دهم مربيگري کنم. هر کسي که قرار است عضو شوراي شهر شود بايد از خود بپرسد چرا عضو شوراي شهر شده؟ آيا به قوانين شهروندي آشنا است. من در اين زمينه هيچ کمکي نمي توانم بکنم چون هيچ اطلاعاتي در اين زمينه ندارم.
* در دوران بازيگري گروهي فکر مي کردم و بيشتر به دنبال اين بودم که تيم نتيجه بگيرم که اين براي مهاجم خوب نيست. معيار ارزيابي مهاجم تعداد گل هايش است. من در بوندس ليگ 23 پاس گل دادم اما بيشتر از گل هايي که زدم صبحت مي کنند. 38 تا 40 گل. در حالي که آمار پاس گل هايم قابل قبول است. البته براي برخي از بازي هاي حساس انرژي و حساسيت فوق العادهي براي گلزني داشتم. يکي از گل هاي حساسي که به ثمر رساندم بازي با قطر بود.منبع: ورزش 3

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.