تبلیغات

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: وضعیت اضطراری جهانی برای مقابله با ویروس زیکا

دانش > پزشکی - سازمان بهداشت جهانی به دنبال نشست فوق‌العاده خود برای بررسی مسئله گسترش سریع ویروس زیکا وضعیت اضطراری برای مقابله با این ویروس را اعلام کرد.

آسوشيتدپرس در خبري فوري در اين رابطه گزارش داد كه با اين تصميم‌گيري سازمان بهداشت جهاني زيكا در گروه ويروس‌هاي پرخطري مانند ابولا قرار مي‌گيرد.

سازمان بهداشت جهانی پیشتر گفته بود که همه گیری ابتلا به ویروس زیکا از یک تهدید متوسط در حال تبدیل به یک شرایط هشدار دهنده است. انتظار می‌رود امسال تا چهار میلیون نفر در آمریکای لاتین به آن مبتلا شوندمادران بارداري که به ویروس زیکا مبتلا مي‌شوند، فرزندانی ناقص الخلقه به دنیا می‌آورند. به همين خاطر اکنون بیش از ۳۷۰۰ نوزاد در برزیل با سرهای کوچک متولد شده اند.ابولا باعث مرگ ۱۱ هزار نفر در آفریقا شد اما حالا ویروس جدیدی ممکن است وضعیت مشابهی در جهان ایجاد کند. سازمان بهداشت جهانی حالا همه تلاشش کنترل گسترش این ویروس است که در صورت عدم اقدام جدی می‌تواند به یک بحران جهانی تبدیل شود.
به تازگي خطر ویروس زیکا که احتمالا باعث به دنیا آمدن نوزدان ناقص الخلقه می‌شود باعث شد تا دولت‌های السالوادور و کلمبیا از زنان بخواهند که حداقل تا 2 سال دیگر باردار نشوند. ين اقدام دو دولت آمريكاي لاتين به دنبال آن صورت گرفت كه چندین هزار نوزاد با جمجمه کوچکتر از حد طبیعی در اين منطقه به دنيا آمدند.

آنچه بسیار باعث نگرانی است این است که ابتلای مادر باردار به این ویروس باعث میکروسفالی (کوچکی جمجمه، دور سر کمتر از ۴۲ سانتی‌متر و تاخیر و اختلال رشد مغزی) می‌شود.

زیکا از طریق یک پشه به نام Aedes که عامل انتقال تب دانگ و تب زرد نیز به شمار می آید، منتقل می شود.
تب خفیف، خارش پوست و ورم ملتحمه، اولین علایم بیماری هستند که معمولا دو تا هفت روز طول می کشند. درحال حاضر هیچ درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد و بهترین شکل پیشگیری، محافظت در برابر نیش حشره است.

5454

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار