تبلیغات

تحليل معاون قوه قضائيه از نماز ميت آيت الله هاشمي

تحليل معاون قوه قضائيه از نماز ميت آيت الله هاشمي

الف/ معاون فرهنگي قوه قضاييه ضمن تسليت درگذشت يار ديرين امام و رهبري آيت الله هاشمي رفسنجاني پيرامون شبهات پيش آمده مطالبي را در جمع نمازگزاران ستاد قوه قضائيه مطرح کرد.

به گزارش معاونت فرهنگي قوه قضاييه، حجت الاسلام و المسلمين دکتر هادي صادقي با اشاره به فرمايش امام علي (ع) که مي فرمايند "خير الاخوان اقلّهم مصانعة في النّصيحة"، گفت: درس هاي عبرت آموزي بايد از دو يار ديرين با صداقت ياد گرفت که بهترين دوستان آناني هستند که هنگام خيرخواهي، دچار تصنع و ظاهرسازي نشوند و حقيقت را آنطور که هست منتقل کنند و از غلو و کم گذاشتن دوري کنند.

معاون دستگاه قضا با بيان اينکه مقام معظم رهبري و آيت الله هاشمي رفسنجاني دوستي ۵۹ ساله داشتند، افزود: در اين دوستي ديرينه و صادقانه تقريبا مي توان ادعا نمود که هيچ کدام از اين بزرگواران در مورد ديگري دچار اغراق يا تخريب نشدند و آنچه که درباره يکديگر بيان مي شد اعتقادشان بود، چه در کلام رهبري که مي فرمودند هيچ فردي از هاشمي رفسنجاني به ايشان نزديک‌تر نبوده و نيست چه در پايان دوره رياست جمهوري و چه اخيراً که بيان فرمودند و از سوي ديگر آقاي هاشمي رفسنجاني هم مي گفت که رهبري عشق من است.

صادقي ادامه داد: آقاي هاشمي در جاي ديگري گفته بود که ما دو رفيقيم با يک تفاوت، ايشان در مقام رهبري هست و من در مقام رهروي و شرط صداقت و برادري هم اينچنين است که جايگاه ها نيز حفظ شود.

اين استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: آقاي هاشمي رفسنجاني اين موضوع را بارها بيان کرده و بدان تاکيد مي کرد که ما هيچ کس بهتر از رهبر عزيزمان را براي هدايت انقلاب سراغ نداريم، از طرفي هم اگر نظر متفاوتي داشت آن را با صراحت بيان مي کرد و در همين سال هاي اخير نيز اختلاف نظرهاي وجود داشت که ما نيز نبايد دست به سانسور خود بزنيم.

صادقي با اشاره به اينکه اختلاف نظرها از دوران پس از فتنه بيشتر عيان شد، گفت: آسيب بزرگ جريان فتنه روي خيلي از خوب ها نيز اثر گذاشت و همين باعث شد در اين دوستي طولاني تاثيراتي گذاشته شود.

معاون قوه قضاييه با اشاره به پيام تسليت مقام معظم رهبري اظهار کرد: ايشان صادقانه مي فرمايند تمام مسائل دوران هاي اخير موجب گسست اين دوستي قديمي نشد و نتوانست آن را به کلي قطع کند که بايد گفت متن اين پيام بسيار دقيق و صادقانه نگاشته شده است.

معاون فرهنگي قوه قضاييه با بيان اينکه رهبري در اين پيام تسليت شان در مقام تجليل از شخصيت آقاي هاشمي هستند، افزود: از اين رو رهبري بيان مي‌فرمايند که نتوانست در محبت شخصي او نسبت به اين حقير خللي ايجاد کند، برخي از صداهاي بيگانه مي گويند چرا ايشان خودش را محور قرار داده است و فرمودند محبت او به من کم نشد؟ جواب روشن است چرا که در مقام تجليل از يار ديرين حسن وي را بيان مي کنند و ايشان محبت خود را در صدر پيام اظهار مي دارند. جايي که مي فرمايند مفارقت وي بسيار سخت و جانکاه است که باز تاکيد مي کنم در نگارش اين پيام ذره اي اغراق نشده است.

صادقي گفت: خناساني که در پيام آمده است قصد آن را داشتند علاوه بر اينکه در زمان حيات استفاده ابزاري کنند، اکنون نيز از درگذشت ايشان در جهت اهداف خودشان بهره برداري کنند.

معاون فرهنگي دستگاه قضا با بيان اينکه استفاده ابزاري از فوت آقاي هاشمي رفسنجاني در مساله اصل مرگ، رفت و آمدها، محل دفن، امام جماعت و ... مشهود بود، گفت: شاهد بوديد که در نمازي که برگزار شد يک جماعت قليلي از جمعيت ميليوني، قصد داشتند استفاده ابزاري کنند که بايد گفت به هر جهت وقتي صد نفر فرياد بزنند صدايشان شنيده مي شود.

صادقي با بيان اينکه اين تعداد اندک در نماز نيز شرکت نکردند گفت: اين افراد قليل در جلوي درب دانشگاه تهران ايستادند تا نماز تمام شود. گو اينکه اگر بخاطر آقاي هاشمي آمده بودند لااقل براي ثوابش در نماز شرکت مي کردند، پس صادق نيستند و راست نمي گويند و استفاده ابزاري مي کنند.

معاون قوه قضاييه بيان کرد: آن فرد کينه توزي که تا مي تواند از هر چيزي دشمني مي آفريند و به نماز رهبري شبهه وارد کرده و مي گويد چرا ايشان برخي از اذکار مستحبي را در نماز قرائت نفرمودند و بجايش جملات ديگري خواندند بداند که رهبري جمله "انا لانعلم منه الا خيرا" را بدان جهت نخواندند که از سر صداقتي که دارند و احتمالا اطلاعاتي که در اختيار دارند، آگاهي داشته که خير نيست اين جمله در نماز ميت قرائت شود و در صورت اطلاع و خواندن اين جمله دروغ گفته‌اند و رهبر عادل نبايد دروغ بگويند چونان که بسياري از بزرگان و مراجع عظام تقليد نيز هنگامي که به فردي شناخت داشته و اطلاعي از وي داشتند اين جمله را بيان نمي‌کردند، در عوض طلب غفران فراوان مي‌نمودند.

صادقي با اشاره به وحدت پديده آمده که در کلام آقاي هاشمي رفسنجاني هم بارها ديده مي شد، گفت: برخي به اصطلاح خناسان مي خواهند در همين جا و موقعيت تفرقه درست کنند که الحمدلله نمي توانند و ما بايد از جوانب موضوع آگاه باشيم.

وي اضافه کرد: ايراد ديگري که وارد مي کنند آن است که چرا چندين بار طلب مغفرت نمودند؟ زيرا که به خاطر دوستي و رفاقت، علاقه مند هستند تا عفو و غفران خداوند شامل وي شود، آيا از اين بهتر چيزي هست؟ رفاقت درست يعني همين. مضافاً بر اينکه اينگونه نبود که وي را به بدي منتسب کرده و خود را مبرا سازد و همه جا فرمودند "اغفر له و لنا" خدايا تو بي نيازي از عذاب او و عذاب ما.

معاون فرهنگي قوه قضاييه گفت: اين همراهي همدلي و پاي کار ايستادن براي اسلام و انقلاب و صادقانه بودن نه نظير بسياري است که در اين ايام رياکارانه براي سوءاستفاده و استفاده ابزاري از درگذشت آقاي هاشمي تلاش ها نمودند؛ ولي رهبري صادقانه آنچه را مي دانستند گفتند و بزرگوارانه بر وي نماز گذاردند و دعا نمودند و صادقانه وي را تشييع نمودند و از محسنات وي گفتند.

صادقي با اشاره به افرادي که با آقاي هاشمي رفسنجاني هيچ وقت رابطه خوبي نداشتند، گفت: نظير آناني که وي را در ابتداي مجلس ششم مجبور به استعفا نمودند، امروز کاسه داغ تر از آش شده اند؛ اما اگر کسي قبلا نقدي داشته مي تواند در کنار انتقاداتش براي وي طلب مغفرت نمايد و از نيکي ها ياد کند چنان که اين امر در سيره معصومين(ع) بسيار ديده مي شود.

معاون دستگاه قضا در پاسخ به انتقاد برخي که مي‌گويند چطور شده است که پس از درگذشت وي از حسن و خوبيشان مي گويند، گفت: اين امر دستور اهل بيت و پيامبر اسلام است که خوبي هاي مردگانتان را بيان کرده و آنها را به نيکي ياد کنيد؛ لذا اگر صدا و سيما اقدام به اين کار نموده است، کار درست و بجايي است و بايد نيکي هاي آقاي هاشمي رفسنجاني که کم هم نيست را بيان نمود. يک عمر مبارزه در راه انقلاب اسلام و امام و رهبري را بايد بيان نمود. مي گويند چرا قبل از اين گفته نمي شد که بايد گفت آن هم دليل خاص خودش را داشت زيرا که مورد سوء استفاده و استفاده ابزاري ديگران قرار مي گرفت.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: الف

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.