تبلیغات

مقام روسي: پايان ايران هراسي اصلي ترين دستاورد جهاني برجام بود

مقام روسي: پايان ايران هراسي اصلي ترين دستاورد جهاني برجام بود

ايرنا/ سرگئي بابورين معاون سابق دوماي روسيه گفت: برجام براي جامعه بين المللي به ويژه تهران دستاوردهاي زياد اقتصادي و سياسي داشته، اما نبايد فراموش کرد که اصلي ترين نتيجه آن پايان بازي دشمنان جمهوري اسلامي با برگه ايران هراسي است که سال ها جريان داشت.

بابورين در مسکو ضمن ارزشمند خواندن نتايج برجام در طول گذشت يک سال از اجراي آن، تاکيد کرد: ديپلماسي برجامي ايران، بهانه اصلي اعمال فشار با اهرم هسته اي و راهبرد ايجاد ترس از جمهوري اسلامي را از بين برد.
وي ادامه داد: اکثريت طرف هاي مساله هسته اي ايران از برجام حمايت مي کنند و اين پشتيباني، حفظ و ادامه اجراي آن را تضمين مي کند.
مقام سابق روس و کارشناس ارشد مسائل بين المللي اظهار کرد: حتي اگر رئيس جمهوري منتخب آمريکا بخواهد عليه برجام اقدام کند، موفق به لغو اين پيمان نمي شود، زيرا چهار عضو دائمي ديگر شوراي امنيت سازمان ملل از توافق صورت گرفته حمايت مي کنند.
بابورين تصريح کرد: پشتوانه برجام حمايت هاي جامعه جهاني است و اين موضوع از موضع گيري مقام هاي کشورهاي مختلف که بر ادامه اجراي مفاد اين توافق بين المللي تاکيد کرده اند و مي کنند، کاملا آشکار است.
کارشناس روس افزود: در يک سال اخير که برجام به اجرا درآمده، تنش ها پيرامون برنامه هسته اي ايران به پايين ترين سطح رسيده که از دستاوردهاي بزرگ کارگزاران ديپلماسي جمهوري اسلامي است، زيرا با مهارت توانستند شاخص هاي اصلي اين صنعت را مطابق مقررات جهاني حفظ کنند در حاليکه پيش از اين برخي کشورهاي طرف مقابل موضوع حذف آن را مطرح مي کردند.
معاون سابق دوما در ادامه همچنين با اشاره به تلاش هاي ايران براي ايفاي نقش سازنده تر و تاثيرگذارتر در حل مسائل منطقه، گفت: افزون بر اين موفقيت ها، دولت جمهوري اسلامي توانسته پس از اجراي برجام بخشي از توانمندي هاي ديپلماتيک کاهش يافته خود را بازيابد و نقشه برخي کشورها براي محدود کردن توان ديپلماسي ايران را ناکام کند.
بابورين افزود: ايران در حل مساله سوريه و عراق و مبارزه با گروههاي تروريستي در منطقه با جامعه جهاني همکاري نزديکي دارد و تلاش هاي تهران همسوي اقدام هاي مسکو براي حفظ آرامش و امنيت منطقه خاورميانه انجام مي گيرد.
بابورين با بيان اينکه مسکو از مواضع هسته اي تهران حمايت کرده و مي کند، اظهار کرد: در مذاکرات منجر به برجام، روسيه تمامي تلاش هاي ممکن را براي حمايت از حفظ برنامه صلح آميز اتمي جمهوري اسلامي بکار بست و نتيجه اين تلاش ها نيز امضاي توافق بين تهران و 1+5 شد که بسيار ارزشمند است.
معاون سابق دوما در پايان گفت: امروز نيز روسيه همراه ديگر کشورها براي حفظ و تداوم اجراي برجام مصمم است. اميدواريم تلاش هاي ديپلماتيک بسيار گسترده اي که براي اين پيمان انجام گرفت به صورت کامل ثمر بدهد و ايران و جامعه بين المللي بيشتر از آن بهره ببرند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.