تبلیغات

بورس رشد کرد

بورس رشد کرد

ايسنا/ در معاملات دومين روز بورس اوراق بهادار تهران دماسنج بازار سرمايه توانست پس از ۱۹۷ واحد رشد بار ديگر کانال ۷۹ هزار واحدي را رد کند، اما شاخص فرابورس ايران ۲.۵ واحد افت کرد و به رقم ۸۲۶.۵ رسيد.

امروز يکشنبه شاخص کل بازده نقدي و قيمتي بورس اوراق بهادار تهران ۱۹۷ واحد رشد کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۷۳ واحدي رسيد. شاخص کل هم‌وزن نيز توانست ۳۲ واحد صعود کند و به رقم ۱۵ هزار و ۴۴۷ واحدي برسد. همچنين شاخص آزاد شناور پس از ۱۷۹ واحد رشد رقم ۸۶ هزار و ۸۸۵ واحدي را تجربه کرد. شاخص بازار اول نيز ۴۰ واحد بالا رفت و به رقم ۵۶ هزار و ۱۵۳ واحدي رسيد.

علاوه بر اين شاخص بازار دوم با ۹۸۵ واحد رشد، کانال ۱۶۸ هزار و ۱۳۷ واحدي را تجربه کرد. در معاملات امروز نماد معاملاتي شرکت ارتباطات سيار ايران، توانست با ۸۰ واحد تاثير مثبت بر شاخص بيشترين نقش را در نوسانات صعودي دماسنج بازار سرمايه داشته باشد. پس از اين نماد ايران‌خودرو، پتروشيمي مبين، فولاد مبارکه اصفهان و کشتيراني جمهوري اسلامي ايران بيشترين نقش را در رشد شاخص بازي کردند.

در معاملات نماد شرکت ارتباطات سيار ايران که بيشترين نقش را در نوسانات شاخص داشت، بيش از ۸۸ درصد از عرضه‌ها به سهامداران حقوقي مربوط بود. همچنين ۹۸ درصد از خريدها را نيز حقوقي‌ها انجام دادند.

در نماد ايران‌خودرو، بار ديگر شاهد رشد حدود ۵ درصدي در قيمت پاياني اين سهم بوديم. در اين نماد ۷۱ درصد از عرضه‌ها توسط سهامداران حقيقي و ۲۸ درصد از عرضه‌ها توسط سهامداران حقوقي صورت گرفت. گروه خودرو و ساخت قطعات که در روز گذشته سراسر سبز بود، امروز نيز روند رو به رشدي را شاهد بود. اگرچه نمادهايي همچون سايپا، سايپاآذين و زامياد شاهد کاهش قيمت پاياني بودند. در اين گروه امروز ۲۳۴ ميليون و ۴۱۱ سهم به ارزش نزديک به ۳۶ ميليارد تومان در ۱۷ هزار و ۵۹۵ معامله مورد داد و ستد قرار گرفت.

همچنين نماد معدني و صنعتي گل‌گهر بيشترين نقش را نوسانات کاهشي شاخص بر عهده داشت. پس از اين نماد، سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي و معدني و صنعتي چادرملو، سعي کردند نگذارند تا شاخص کل بيش از اين رشد کند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۴۱۸ ميليارد و ۷۹۸ ميليون و ۱۰۰ هزار تومان بالغ شد که اين رقم ناشي از دست به دست شدن يک ميليارد و ۹۵۸ ميليون سهم و اوراق مالي قابل معامله طي ۵۸ هزار و ۴۷۷ نوبت معامله شد.

امروز در نماد سرمايه‌گذاري ملي ايران در بازار معاملات عمده بورس، ۶۱۳ ميليون و ۸۵۵ هزار سهم به ارزش ۱۱۱ ميليارد و ۶۶۰ ميليون و ۲۰۰ هزار تومان تنها در يک معامله کد به کد شد و اين داد و ستد باعث شد تا اين نماد بيشترين ارزش و حجم معامله را در داد و ستدهاي امروز بورس به خود اختصاص دهد. همچنين در نماد سرمايه‌گذاري سپه در بازار معاملات عمده بورس ۴۵۷ ميليون و ۴۷۰ هزار سهم به ارزش بيش از ۷۲ ميليارد تومان در يک معامله مورد داد و ستد قرار گرفت و در نتيجه نماد سرمايه‌گذاري سپه توانست دومين مقام را از لحاظ ارزش و حجم معاملات به خود اختصاص دهد.

آيفکس امروز ۹.۵ واحد افت کرد و به رقم ۸۲۶.۵ رسيد. ارزش معاملات فرابورس ايران، رقم ۲۰۲ ميليارد و ۲۹۵ ميليون و ۶۰۰ هزار تومان را تجربه کرد که اين رقم ناشي از دست به دست ۱۴۳ ميليون و ۶۰۳ هزار سهم و اوراق مالي قابل معامله طي ۱۹ هزار و ۵۲۷ نوبت داد و ستد بود.

امروز هر سهم شرکت گز سکه به عنوان نخستين شرکت درج شده در تابلوي دانش‌بنيان بازار شرکت‌هاي کوچک و متوسط در جريان عرضه اوليه ۱۱۰۰ ريال کشف قيمت شد. به اين ترتيب امروز دومين شرکت معاملات خود را در بازار SME آغاز کرد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.