تبلیغات

پيگيري رئيس کميسيون فرهنگي مجلس براي حل مشکل "ثريا"

پيگيري رئيس کميسيون فرهنگي مجلس براي حل مشکل

فارس/ رئيس کميسيون فرهنگي مجلس گفت: به زودي براي حل و رفع مشکلاتي که براي برنامه تلويزيوني «ثريا» ايجاد شده است، جلسه و ديداري با رئيس سازمان صداوسيما خواهيم داشت.
«نصراله پژمان‌فر» رئيس کميسيون فرهنگي مجلس گفت: امروز متاسفانه دستگاه‌هاي اجرايي ما مخصوصا با توجه به ابزارهاي قدرتي که در بخش‌هاي مختلف اعتبارات دارند، به شدت در مقابل آزادي بيان رفتارهاي نامناسبي را ايجاد مي‌کنند و امروز ما مي‌بينيم که روزنامه‌ها، سايت‌ها و هرجايي که بخواهد زباني براي تحليل صادقانه داشته باشد، را مي‌ايستند. بخشي از طريق تهمت و افتراست و بخشي هم با قطع کردن سوبسيدها و .. است. از همه اهرم‌هاي فشار براي خاموشي اين زبان‌ها استفاده مي‌کنند و اصل قضيه همين جاست که در فضاي رسانه‌اي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

وي ادامه داد: اگر ما بخواهيم رسانه‌اي را سکات کرده و خفه کنيم خلاف مصالح کشور است و نتيجه‌اش همان ديکتاتوري است که مسئولان اجرايي کشور اسمش را نمي‌آورند ولي همان ادبيات ديکتاتوري را استفاده مي‌کنند. حتي رسانه‌هايي که نقد سازنده دارند خدمت رهبر معظم انقلاب گلايه مي‌کنند تا جلويش گرفته شود.

وي تصريح کرد: امروز دستگاه‌هايي که کمک گيرنده از دولت هستند به شدت تحت فشار قرار دارند. صداوسيما به دليل بحث اعتباراتي که وابسته به دولت است، به شدت تحت فشار است و رياست جديد براي تامين نيازهايش تمام خواسته‌هاي قوه مجريه را چشم بسته انجام مي‌دهد. در اين ميان ما رفتارهايي را مي‌بينيم که با هويت و ماهيت رسانه ملي کاملا در تضاد است. در تيرماه هم درباره برنامه «ثريا» آقاي علي‌عسکري و آقاي موسوي مقدم را دعوت کرديم و تذکر داديم و نظراتمان را درباره برنامه سازنده ثريا اعلام کرديم. دل نگراني‌هاي خودمان هم ارائه کرديم و شرايط مقداري براي سازندگان ثريا بهتر شد.

پژمان‌فر در ادامه به فارس گفت: اما امروز دوباره اين برنامه تعطيلي‌هاي عجيب و غريب دارد و در بدترين زمان ممکن پخش مي‌شود که مخاطبي آن را نبيند. مساله ديگر آنتن زنده‌اي است که اين برنامه داشته و امروز مي‌خواهند آن را از اين برنامه بگيرند. بحث ديگر مربوط به توليدات برنامه بود که مستنداتي در موضوعات مختلف و بسيار موشکافانه بود. رهبري هم تا به حال از مستندهاي برنامه ثريا تقدير و تشکر داشته‌اند اما امروز مي‌بينيم که کمترين فرصت را به سازندگان ثريا مي‌دهند و يک ابلاغ ناخواسته را به ثريا تحميل مي‌کنند که فقط به مباحث علمي بپردازيد. من هم تا به حال چندين بار نگراني‌هاي خود را در اين باره اعلام کرده‌ام و به زودي جلسه‌اي با رئيس سازمان صداوسيما درباره ثريا خواهيم داشت و پيگير اين مشکلات خواهيم بود و اميدوارم تا زمان برگزاري اين جلسه مشکلات برنامه‌ ثريا رفع شده باشد.

وي افزود: ما چندين ماه پيش جلسه‌اي هم با برنامه‌سازان ثريا داشتيم که به شدت درگير مشکلات مالي هستند و صداوسيما مطالبات آنها را پرداخت نکرده است. من در جريان مشکلات مالي سازمان هستم ولي انتظار ما اين است که حداقل پرداختي که با آنها توافق کرده‌اند را داشته باشند و تا اين حد به خواهش و تاخير نکشانند. به هر حال جوانان مومن انقلابي کارشناس اين برنامه را مي‌سازند و اگر از هم منفک بشوند جمع کردنشان بسيار مشکل است من توصيه اولم به دولت اين است که بدهي خود را به سازمان پرداخت کند. حالا که سازمان صداوسيما از برخي خطوط قرمز هم گذشته، و علي رغم همه همکاري که رسانه ملي با دولت دارد و تريبون را به صورت فوق‌العاده در اختيار دولت قرار داده است، اما باز هم فشار را روز به روز بيشتر مي‌کنند و شرايط براي صداوسيما سخت‌تر مي‌شود.

وي در پايان گفت: توصيه ديگرم براي معاونت سيماست که دقت داشته باشند ما مي‌دانيم تنگناهاي مالي دارند که ادامه کار را براي آنها سخت‌تر است اما همين حرف‌ها با مردم نيز زده شود و يکي از واقعياتي که در کشورما وجود دارد همين بي عدالتي رفتار دولت با پخش اعتبارات است که اگر به مردم گفته شود، مردم پيگير اعتبارات رسانه ملي خواهند بود و يکي از راه هاي برون رفت از اين مشکلات همين برنامه ثرياست که من از عوامل آن بسيار قدرداني مي‌کنم که به صورت انقلابي و دلسوزانه به مسائل و مشکلات کشور مي‌پردازد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.