تبلیغات

ارتباط دنياي آي‌تي و صنعت ساختمان

ارتباط دنياي آي‌تي و صنعت ساختمان

آخرين خبر/ در بين تمام صنايع و کسب و کارها، صنعت ساختمان به عنوان يک صنعت مادر در توسعه و پيشرفت اقتصادي کشورها از جايگاهي مهم برخوردار است. در ايران نيز بر اساس آمار رسمي منتشر شده، حدود يک سوم از هزينه هر خانوار مربوط به بخش ساختمان و مسکن مي‌باشد. اين گردش بزرگ اقتصادي، فرصت‌هاي زيادي براي فعالان اين بخش ايجاد کرده است. اما آيا متخصصين و فعالان اين صنعت، به اندازه کافي از بسترهاي مناسب تکنولوژي‌هاي آنلاين بهره مي‌برند تا به بهينه‌کردن ابعاد فني و اقتصادي ساخت، نگهداري و تعميرات ساختمان منجر شود؟ آيا مهندسين و تکنسين‌هاي فعال در حوزه ساختمان اصولا از ابزارهاي فناوري اطلاعات استفاده مي‌کنند؟
دايره وسيعي از اطلاعات و تحليل‌هاي فني و اقتصادي در زمينه روش‌ها و ابزارهاي فني و مهندسي در رشته‌هاي کامپيوتر، الکترونيک، مکانيک، صنايع و نيز حتي رشته‌هاي مديريتي و انساني براي کارشناسان اين علوم در بستر فضاي مجازي فراهم است و ايشان از اين حيث پيشتازتر از فعالان بخش ساختمان هستند. جستجوها حاکي از آن است که در کشور ما رشته‌هاي وابسته به صنعت ساختمان در «ميدان مسابقه روزآمدي»، از بسياري از علوم مهندسي نيز عقب‌تر هستند و اين مي‌تواند به روند رشد اين صنعت آسيب رساند.
در اين بين اما نشانه‌هايي از اميدواري در برخي مراکز تخصصي کشور پديدار شده است. يکي از اين نشانه‌ها، شروع به کار «اولين دانشنامه آنلاين ساختماني» وابسته به يکي از شرکت‌هاي فناور عضو پارک علم و فناوري خراسان رضوي است.
اصولي بودن فعاليت اين مجموعه که نام «سلام ساختمان» شهرت يافته، نويد بخش اين موضوع است که بتواند براي جامعه ي فعال در صنعت ساختمان کشور، به خصوص کساني که در حوزه اجرا هستند مفيد باشد. اين دانشنامه حاوي مطالب علمي-اجرايي در موضوعات مرتبط با ساختمان است و علاوه بر اينکه کارشناسان اين مجموعه به توليد مطالب اجرايي در اين دانشنامه فعاليت دارند، بستري است براي تمام متخصصين در بخش‌هاي مختلف ساختمان تا دانش و تجربيات خود را با نام خود در اين دانشنامه نشر دهند.
دسترسي به مطالب اين وب‌گاه آزاد بوده و علاوه بر وب‌گاه، دسترسي به کانال تلگرامي آن از ديگر مزاياي فعاليت ايشان است.



مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: آخرين خبر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.