تبلیغات

عکس خبرساز ملاقات آقاتختی و محمدرضاشاه!

غلامرضا تختی یکی از ستاره های بی نظیر کشتی و ورزش ایران است. مردی که وارد سیاست شد و تبدیل به یک ستاره انقلابی.

آقاتختی

انتشار تصویری از ملاقات دو نفره محمدرضا پهلوی و غلامرضا تختی در فضای مجازی شوکی به وجود آورده و بسیاری را با این پرسش روبرو کرده که مگر شاه و تختی با هم اختلاف نداشتند و تختی که همیشه گفته شده دست شاه را نبوسیده ، چرا در کنار محمدرضا مخلوع این عکس را گرفته است.

عبدالله موحد ، قهرمان نامی کشتی ایران و جهان در این باره روایتی دارد که پیشتر در کافه خبر نقل کرده بود:«آن سالها و بعد از هر دور قهرمانی ما در مسابقات جهانی ، معمولا رژیم ما را به مراسم درباری مطرح می کرد. آن اوایل ما ، یعنی خیلی از ما به این مراسم می رفتیم. این ها برای قبل از دهه 40 است. شاید برای اوایل دهه 30 که فضای کشور متفاوت بود . کمتر پیش می آمد که قهرمان های ورزشی در این ملاقات های خصوصی دست شاه را ببوسند.بخصوص قهرمان های بزرگ اما این ملاقات ها انجام می شد و تقریبا همه ورزشکاران از جمله تختی هم می رفتند. خود من هیچ وقت حتی در ملاقات های رسمی هم دست شاه را نبوسیدم و برایش با مجازات هم روبرو شدم ولی این کار را نکردم. آنچه درباره مرحوم تختی معروف شد ، به سال های پایانی کشتی اش برمی گشت و یک مراسم رسمی ملاقات که او حاضر نشد دست شاه را ببوسد. قبل تر از آن خیلی فضای کشور انقلابی نشده بود اما در آن سال ها فضای سیاسی کشور داغ بود و تختی هم افکار سیاسی داشت و آن تصمیمش حسابی خبرساز شد و در خاطره ها ماند.»

مرحوم تختی در سال 1346 در هتل آتلانتیس تهران فوت کرد و هنوز بسیاری بر این باورند که این قهرمان انقلابی را رژیم پهلوی کشته است.

عکس خبرساز ملاقات آقاتختی و محمدرضاشاه!

پارسینه

مطالب مرتبط:

عکس عروسی جهان پهلوان تختی

عکسی کمتر دیده شده از مرحوم تختی در 16 سالگی

جهان پهلوان تختی در کنار خواننده قدیمی +عکس

کشف پرونده شغلی تختی در راه آهن (+عکس)

عکس دیده نشده از تختی و محمدعلی فردین

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار