تبلیغات

هندوانه و موز 300 سال پیش چه شکلی بوده اند!!+ عکس

اولين موزها در جهان درحدود هفت هزار سال تا 10 هزار پيش در منطقه‌ای كه امروز به نام پاپوآ گينه نو شناخته می شود،‌ كشت شده‌اند.

هندوانه و موز

شاید برایتان جالب باشد که بدانید میوه هایی مثل هندوانه و موز آیا در گذشته نیز همین شکلی بوده اند یا در طول زمان تغییر شکل و ظاهر داده اند!!؟

 میوه‌های آشنایی که می‌شناسیم همیشه به همین شکل بوده‌اند؟ کمی تحقیق نشان می‌دهد که شکل و شمایل میوه‌ها در طول زمین بسیار تغییر کرده است.

از موز گرفته تا هندوانه ،‌ مواد غذايی زيادی وجود دارند كه در ابتدا به آنچه امروز از آنها می شناسيم هيچ شباهتی نداشته‌اند،‌ درواقع برخی از محصولات كشاورزی پيش از اينكه انسان كشت آنها را آغاز كند،‌ چهره‌ای كاملا متفاوت داشته‌اند.

به عنوان نمونه در نقاشی جيوانی استانچي متعلق به قرن 17، هندوانه برش خورده‌ای ديده مي‌شود كه نسبت به هندوانه‌های مدرن بسيار متفاوت است. برش عرضی هندوانه‌اي كه در نقاشی كه در سال‌های 1645 تا 1672 خلق شده، ديده می شود، الگوهای مارپيچی در ميان تقسيم‌بندی 6تايی مثلثی شكل ديده می شوند. اما به مرور زمان هندوانه‌ها به ميوه‌هايی سرخ با درونی يكدست و آبدار تبديل شدند. بسياری براين باورند هندوانه‌ای كه در نقاشي ديده می شود نرسيده و كال است،‌اما دانه‌های سياهی كه در نقاشی ديده می شوند،‌خلاف اين تصور را ثابت می كند.

هندوانه و موز 300 سال پیش چه شکلی بوده اند

شکل عجیب هندوانه در گذشته و حال

 اولين موزها در جهان درحدود هفت هزار سال تا 10 هزار پيش در منطقه‌ای كه امروز به نام پاپوآ گينه نو شناخته می شود،‌ كشت شده‌اند. اين ميوه‌ها در جنوب شرق آسيا نيز رشد می كرده‌اند. موزهای مدرن حاصل كشت دو نوع موز وحشی موزا آكوميناتا و موزا بالبيزيانا هستند،‌ ميوه‌هايی سيب‌زمينی شكل با دانه‌هايی بزرگ و سخت. اما موزهای مدرن و خوشمزه امروزی به جز تفاوت در شكل، از دانه‌های كوچك‌تر طعم‌ بهتر و مواد مغذی بيشتري برخوردارند.

 هندوانه و موز 300 سال پیش چه شکلی بوده اند

موز در گذشته و حال

همشهری آنلاین

مطالب مرتبط:

هندوانه با طعم ليمو ، توت فرنگي با طعم موز

هندوانه ماسک روشن کننده صورت!

3 ماسک معجزه گر با پوست هندوانه

نگهداری از موز به مدت طولانی

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار