تبلیغات

۸۵۰۰ کيلوگرم گوشت تاريخ مصرف گذشته در يزد معدوم شد

۸۵۰۰ کيلوگرم گوشت تاريخ مصرف گذشته در يزد معدوم شد

مهر/ کارشناس نظارت و بازرسي شبکه دامپزشکي شهرستان يزد از کشف و معدوم سازي بيش از هشت هزار و ۵۰۰ کيلوگرم گوشت تاريخ مصرف گذشته توسط اکيپ نظارت و بازرسي دامپزشکي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي شبکه دامپزشکي استان يزد، جبار ملکي اظهار داشت: در راستاي تحقق اهداف نظارتي دامپزشکي و به منظور برخورد قاطع با هر گونه تخلف بهداشتي در امر عرضه فرآورده هاي خام دامي، طي بازرسي هاي اخير از مراکز عرضه، بيش از ۵ هزار کيلوگرم گوشت مرغ و ۳ هزار و ۵۰۰ کيلوگرم گوشت قرمز تاريخ مصرف گذشته جمع آوري و معدوم شد.

وي افزود: دامپزشکي به عنوان خط مقدم مبارزه با بيماري هاي دامي و مشترک شناخته شده و نظارت بر فرآورده هاي خام دامي براي حفظ سلامت جامعه تا آخرين مراحل کشتار، حمل و توزيع را شامل مي شود و در واقع چرخه کامل تأمين غذا از مزرعه تا سفره تحت پايش کارشناسان دامپزشکي قرار دارد.

ملکي بيان کرد: از ميان فرآورده هاي خام دامي، گوشت سفيد و قرمز به دليل مصرف بالا داراي اهميت ويژه اي است بر اساس قوانين دامپزشکي، دام بايد تحت نظارت کارشناسان دامپزشکي کشتار شده و پس از تاييد سلامت لاشه ممهور به مهر دامپزشکي و ليبل شود و گوشت طيور نيز بايد در بسته بندي بهداشتي و همراه با مشخصات لازم عرضه شود تا از شيوع بيماري هاي مشترک و مسمويت هاي غذايي جلوگيري به عمل آيد.

وي به مردم توصيه کرد: در صورت مشاهده هرگونه ظاهر غير عادي و مشکوک در اقلام خريداري شده از مراکز توليد، توزيع و يا عرضه فرآورده هاي خام دامي مراتب را به شبکه دامپزشکي شهرستان خود اعلام کنند تا پيگيري هاي لازم صورت پذيرد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.