تبلیغات

برترین نکات جراحی پلاستیک بینی و صورت- دکتر محسن فدایی

اعمال جراحي پلاستيك صورت شامل رينوپلاستي، اعمال جراحي پلك بالا يا پايين، جراحي ليفت پيشاني و ليفت صورت و انواع پروتز در گونه، چانه و اعمال جراحي در فك است.

برترین نکات جراحی پلاستیک بینی و صورت- دکتر محسن فدایی


  www.drmohsenfadaee.com

دکتر محسن فدایی

 فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی،  فک و صورت

عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

:::: رتبه برتر بورد فوق تخصصی ::::دکتر نبی ا.. شریعتی

با چه جراحی هایی می توانیم مشکلات اجزای صورتمان را برطرف کنیم؟

آشنايي با روش هاي مختلف جراحي پلاستيك صورت

هر فردي زيبايي‏ هاي منحصر به فرد خود را دارد اما گاهي اوقات بعضي از اجزاي صورت با ساير اجزا متناسب نيست، مثل سايز بيني و يا به دليل بالا رفتن سن، آثار پيري روي صورت ديده مي شود.

به همين خاطر در دنياي امروز عمده ترين اعمال جراحي پلاستيك صورت شامل رينوپلاستي، اعمال جراحي پلك بالا يا پايين، جراحي ليفت پيشاني و ليفت صورت و انواع پروتز در گونه، چانه و اعمال جراحي در فك است. به هر حال با در نظر گرفتن شرايط، هر فردي مي تواند زيبايي خود را دو چندان كند اما بهتر است قبل از هر اقدامي مطلب زير را مطالعه كنيد.

توضيح ساده عمل رينوپلاستي يا جراحي بيني

رينوپلاستي به معناي تصحيح شكل بيني است. اين عمل از شايعترين اعمال جراحي پلاستيك محسوب مي شود كه با جابه جا كردن، برداشتن يا تغيير شكل دادن غضروف و استخوان، ظاهر بيني را تغيير مي دهد. اين جراحي نيازمند سطح بالايي از مهارت هاي عملي، تكنيكي و هنري است به اين دليل كه فرد متخصص بايد بتواند همزمان با اصلاح شكل بيني مشكلات داخلي و تنفسي كه وجود دارد را اصلاح كند.

برترین نکات جراحی پلاستیک بینی و صورت - دکتر محسن فداییجراحي چانه به چه صورت انجام مي‏ شود؟

جراحي چانه تصحيح شكل چانه در موقعيتي مناسب است. با بررسي عكس نيمرخ بيمار به راحتي مي توان جلو آمدگي (protrusion) يا كوچك و عقب بودن چانه (retrusion) را مشخص كرد. عقب بودن چانه وضعيتي است كه به طور شايع با نوعي از بدشكلي بيني نيز همراه است. با استفاده از يك پروتز به راحتي مي توان چانه هايي كه به طور نسبي عقب هستند را تصحيح كرد. همچنين چانه را مي توان بدون استفاده از پروتز و با انجام جراحي فك اصلاح كرد. انجام همزمان عمل جراحي بيني و چانه يكي از اعمال شايع جراحي پلاستيك در صورت است.


جراحي رينو پلاستي نيازمند سطح بالايي از مهارت هاي عملي تكنيكي و هنري است

پروتز گونه و چانه در چه مواقعي به كار برده مي‏ شود؟

با افزايش سن يا بر اثر تروما يا اختلالات ناشي از بيماري هاي تومورال ممكن است حجم صورت در ناحيه هاي كاهش يابد. يكي از بهترين راه هاي جبران كاهش حجم صورت استفاده از پروتزهايي است كه مورد تاييد FDA يا سازمان غذا و دارو قرار گرفته است. پروتزهاي مذكور معمولا از داخل دهان و بدون هيچ گونه برش خارجي تعبيه شده و اسكار خارجي به جا نمي گذارند. به دليل كيفيت بسيار بالاي اين پروتزها خطر عفونت زايي در آنها بسيار ناچيز است.

آيا با جراحي مي توان ناهمگوني فک را تصحيح کرد؟

ناهمگوني در فك بالا و پايين و به عبارت ديگر جفت نشدن صحيح فك بالا و پايين مي تواند وضعيت نازيبايي به صورت بدهد. به طور مثال افرادي كه فك بالايشان بسيار عقب تر از فك پايين است، حالتي شبيه بشقاب در صورت خود پيدا مي كنند كه به آن Dish face مي‏ گويند يا افرادي كه فك بالاي بسيار برجسته و فك پايين بسيار عقب تر دارند حالت پوزه درازي به خود مي گيرند كه به آن Monkey face يا حالت ميموني گويند. تمام اين اختلالات با استفاده از جراحي فك و جابه جا كردن آن روي يكديگر قابل اصلاح است. قبل از تصميم گيري و اقدام به عمل جراحي زيبايي صورت حتما از تمامي جوانب عمل آگاه شويد و مشاوره كنيد.


برترین نکات جراحی پلاستیک بینی و صورت - دکتر محسن فداییجراحي ليفت صورت

افزايش سن، شل شدن بافت پوست در صورت و كاهش حجم پوستي خصوصا در ناحيه گونه ها ممكن است باعث افزايش خط خنده، غبغب و افزايش خطوط دور لب ها شود. اين تغييرات در قسمت سطحي و زيري پوست صورت ممکن است پيش بيايد. حتي اين تغييرات در استخوان هاي صورت نيز رخ مي دهد كه جهت اصلاح وضعيت فوق با عمل جراحي ليفت صورت، قسمت‏ هاي شل شده به قسمت هاي بالاتر در صورت منتقل شده و فيكس مي شوند.

برترین نکات جراحی پلاستیک بینی و صورت - دکتر محسن فدایی

جراحي ليفت پيشاني در چه زماني صورت مي گيرد؟

با افزايش سن به تدريج بر اثر جاذبه و استفاده مكرر از عضلات اخم موقعيت و جايگاه ابرو نسبت به چشم ها تغيير مي كند به طوريكه ابروها که معمولا بالاتر از برجستگي استخواني حفره چشم در قسمت بالا هستند، از موقعيت خود پايين تر مي آيند و فاصله بين مژه ها و ابروها به كمتر از دو سانتيمتر کاهش مي يابد. اين وضعيت در ناحيه بين دو ابرو و پيشاني ظاهري خسته و غمگين را به بيمار مي دهد. در صورتي كه با تصحيح اين اختلالات خصوصا با روش آندوسكوپي مي توان ابروي بيمار را به وضعيت طبيعي خود بازگرداند چرا كه خطوط اخم تصحيح مي شود و فاصله بين چشم و ابرو افزايش پيدا مي كند و تا حدودي شادابي دوباره به چهره اين افراد باز مي گردد.

برترین نکات جراحی پلاستیک بینی و صورت - دکتر محسن فدایی

تزريق چربي قادر است حجم صورت را برگرداند؟

يكي از بهترين روش ها جهت برگرداندن حجم صورت خصوصا گونه ها و چانه، استفاده از چربي بدن خود فرد است. با استفاده از تكنيك مناسب توسط فردي كه تخصص لازم را در اين خصوص دارد مي توان نتايج قابل قبولي را در جوانسازي صورت مشاهده کرد.

به چه دليل  پف  چشم ایجاد مي شود و براي از بين بردن اين مشكل چه كار بايد انجام دهيم؟

چشم توسط يك جدار ضخيم به استخوان هاي صورت در حفره اربيت (چشم) منتقل شده است كه با افزايش سن اين جدار به تدريج شل مي‏ شود. همچنين در راستاي اين مشكل اطراف چشم به سمت خارج برجسته مي شود كه يك حالت پف آلود و خستگي را در اطراف چشم ايجاد مي كند. اصلاح اين پف آلودگي يا به عبارتي پف چشم ها توسط عمل جراحي پلك بالا و پايين قابل انجام است.

برترین نکات جراحی پلاستیک بینی و صورت - دکتر محسن فدایی

جراحی پلک بالا


برترین نکات جراحی پلاستیک بینی و صورت - دکتر محسن فدایی

جراحی پلک پاییندکتر نبی ا.. شریعتی

برترین نکات جراحی پلاستیک بینی و صورت- دکتر محسن فدایینشانی: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، روبروی سازمان بورس پلاک 8، ساختمان پزشکان صدرا، طبقه دوم


www.drmohsenfadaee.com

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار