تبلیغات

قفل شدن سامانه گمرک روي مجوزهاي کاغذي

قفل شدن سامانه گمرک روي مجوزهاي کاغذي

تسنيم/ مديرکل دفتر صادرات گمرک ايران از قفل شدن سامانه گمرک بر روي مجوزهاي کاغذي در روزهاي آتي خبر داد و اعلام کرد: کليه مجوزهاي قانوني صادرات صرفاً به صورت الکترونيکي دريافت مي‌شود.

موضوع قفل شدن مجوزهاي کاغذي در سمينار صدور مجوزهاي الکترونيکي جهت رويه صادرات در پنجره واحد تجارت فرامرزي که با حضور نمايندگان 20 وزارتخانه و سازمان مجوزدهنده برگزار گرديد، مطرح شد.
غلامي مديرکل دفتر صادرات اعلام کرد: در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي و توسعه صادرات کالاهاي غيرنفتي، حذف مجوزهاي کاغذي، افزايش شفافيت، کاهش هزينه و زمان تجارت و حمايت همه‌جانبه از توليد و صادرات، سمينار صدور مجوزهاي الکترونيکي جهت رويه صادرات در پنجره واحد تجارت فرامرزي با حضور نمايندگان 20 وزارتخانه و سازمان و نمايندگان پژوهشکده دانشگاه تهران برگزار گرديد و مقرر شد در روزهاي آتي قفل سيستمي انجام ‌شود تا کليه مجوزهاي قانوني صرفاً به صورت الکترونيکي ارائه شود.

وي افزود: با اقدامات مؤثري که در ده ماهه گذشته در حوزه رويه‌هاي مربوط به صادرات از جمله ورود موقت، خروج موقت، استرداد حقوق ورودي مواد اوليه وارداتي به کار رفته در توليد و تسهيلاتي که به صادرات فرآورده‌هاي نفتي و پتروشيمي ارائه شده و هم‌اکنون با راه‌اندازي سامانه صدور مجوز الکترونيکي در پنجره واحد تجارت فرامرزي مي‌توانيم به يقين اعلام کنيم بسياري از هزينه‌هاي پيگيري و مراجعه حضوري مکرر براي اخذ مجوزها و بروکراسي‌هاي مربوطه از سازمان‌هاي تخصصي کاهش پيدا کرده و زمان انجام تشريفات کالا به شدت کاهش پيدا خواهد کرد، از طرفي دقت و صحت انجام تشريفات گمرکي و اخذ مجوزها تضمين مي‌شود.

غلامي گفت: بايد تلاش کنيم هزينه تمام شده کالاي صادراتي را کاهش دهيم تا امکان رقابت با کالاي مشابه رقباي خارجي را داشته باشيم و قدم مثبتي در راستاي توسعه صادرات برداريم.

سامانه صدور مجوز از دسترس خارج خواهد شد
فيروزه خيالي سرپرست دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات گمرک نيز در اين سمينار با اشاره به تاريخچه پياده‌سازي سامانه جامع گمرکي و پنجره واحد تجارت فرامرزي اعلام کرد: گمرک ايران در نظر دارد در روزهاي آينده مجوزهاي صادرات را صرفاً به صورت الکترونيکي از دستگاه‌هاي همجوار دريافت نمايد.

وي افزود: در بحث واردات به طور خاص ما توانستيم مجوزهاي واردات را به صورت سيستمي و الکترونيکي از سازمان‌هاي همکار دريافت کنيم.
خيالي ادامه داد: قرار بر اين است که سامانه صدور مجوزها را از دسترس خارج و صرفاً مجوزهاي صادرات از طريق سامانه جامع گمرکي و پنجره واحد تجارت فرامرزي اخذ گردد.

وي در ادامه گفت: همکاران من در واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات شناسه کاربري هر يک از سازمان‌ها را در پنجره واحد تجارت فرامرزي ايجاد کرده‌اند.
بنابراين گزارش پيش از اين صدور مجوزها در رويه واردات الکترونيکي شده بود و البته در رويه صادرات نيز برخي سازمان‌ها مجوزهاي صادرات را به صورت الکترونيکي درسامانه صدور مجوزها به گمرک ارائه مي‌کردند که با قفل شدن سامانه جامع امور گمرکي و پنجره واحد تجارت فرامرزي بر روي مجوزهاي کاغذي، در روزهاي آتي کليه مجوزهاي قانوني صادرات صرفاً به صورت الکترونيکي دريافت خواهد شد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.