تبلیغات

ريشه داستاني جمله «خانم ها مقدم ترند»

ريشه داستاني جمله «خانم ها مقدم ترند»

تابناک با تو/ جمله معروف «خانم ها مقدم ترند» را تقريبا همه ما شنيده ايم. اين جمله معروف اغلب در بسياري از فرهنگ ها و ملل براي تعارف استفاده مي شود. بسياري کوشيده اند تا ريشه تاريخي آن را به دست آورند و به معماي تاريخي Ladies First پايان دهند. اغلب گفته مي شود که ريشه اين جمله به يک داستان ايتاليايي بازمي گردد.
در قرن هجدهم ميلادي در ايتاليا، پسر ثروتمندي تصميم مي گيرد با دختري از يک خانواده فقير ازدواج کند، ولي با ازدواج آن دو به دليل آنچه اختلاف طبقاتي مي ناميدند، مخالفت شد. دختر و پسر از هر روش و راه حلي براي موافقت خانواده هاي خود استفاده کردند، ولي موفق به کسب رضايت آنها نشدند.
آنها تصميم گرفتند تا با هم خودکشي کنند. به همين دليل بالاي کوهي مشرف به دريا رفتند تا خود را از آنجا به پايين پرتاب کنند و به زندگي خود پايان دهند. دختر قصد داشت تا پيش از پسر خودش را پايين بيندازد؛ اما پسر مانع مي شود، زيرا نمي توانست مرگ او را ببيند. به اين ترتيب، پسر خود را از کوه به پايين انداخت و جان خود را از دست داد.
دختر که منظره هولناک خودکشي پسر را ديد، از فکر خودکشي منصرف شد و به روستاي خود بازگشت. چند ماهي نگذشته بود که او با پسر ديگري آشنا شد و با او ازدواج کرد.
اين ماجرا در ميان اهالي روستا حسابي سر و صدا کرد بود. آنها دختر را مستحق ملامت مي دانستند و مي گفتند : اول زن ها...و اينگونه او را نکوهش کرده و به داستان عاشقانه پيش از ازدواجش اشاره مي کردند.
با اين حال امروزه گفتن اين جمله تعارف آميز صرف نظر از داستان عجيبش براي احترام گذشتن و تقدير بانوان استفاده مي شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تابناک با تو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.