تبلیغات

آموزش تصویری و گام به گام تهیه نان خامه ای یا شیرینی نارنجکی -آکا

آکاایران در این مطلب می خواهیم آموزش تصویری و گام به گام تهیه نان خامه ای یا شیرینی نارنجکی را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ما همراه شوید

آماده سازی: ۱۵ دقیقه مدت انتظار: ۳۰ دقیقه مجموعاً: ۴۵ دقیقه

,نان خامه ای,شیرینی خامه ای,شیرین نارنجکی,[categoriy]

نان خامه ای,شیرینی خامه ای,شیرین نارنجکی,طرز تهیه نان خامه ای,طرز تهیه شیرینی نارنجکی,آموزش تصویری نان خامه ای,آموزش تصویری شیرینی خامه ای,آموزش نان خامه ای

آکاایران: آموزش تصویری و گام به گام تهیه نان خامه ای یا شیرینی نارنجکی

کف سینی را چرب کنید. فر را روی سیصد و هفتاد و پنج درجه ی فارنهایت (صد و نود درجه ی سانتی گراد) تنظیم کنید. آب و کره و شکر و نمک را در قابلمه ی کوچکی روی شعله به جوش آورید.

,نان خامه ای,شیرینی خامه ای,شیرین نارنجکی,[categoriy]

وقتی که این مخلوط در حال جوشیدن بود، آرد را یک باره اضافه کنید و هم زنید و بلافاصله شعله را خاموش کنید و با قاشق چوبی حسابی بزنید تا به خمیری نه شُل و نه سفت تبدیل شود.

,نان خامه ای,شیرینی خامه ای,شیرین نارنجکی,[categoriy]

با نگاه به قیافه ی خمیر می فهمید که دیگر کافی ست. این خمیر را با قاشق به دیواره ی قابلمه بچسبانید تا خُنک شود. حدود ده دقیقه برای این کار باید به خمیر مهلت بدهید. بعد، خمیر را در کاسه ی بزرگی بیندازید؛ تخم مرغ اول را بشکنید و خمیر و تخم مرغ را با مخلوط کن بزنید. خوب که مخلوط شد، همین کار را با تخم مرغ دوم تکرار کنید. دستِ آخر سفیده ی تخم مرغ رابا آن ها مخلوط می کنید و آنقدر بزنید تا مایه ی کاملاً یک دستی حاصل شود.

,نان خامه ای,شیرینی خامه ای,شیرین نارنجکی,[categoriy] ,نان خامه ای,شیرینی خامه ای,شیرین نارنجکی,[categoriy] ,نان خامه ای,شیرینی خامه ای,شیرین نارنجکی,[categoriy] ,نان خامه ای,شیرینی خامه ای,شیرین نارنجکی,[categoriy]

حالا با ماسوره، مواد را در سینی می ریزیم. بین گلوله ها فاصله بگذارید که وقتی موقع پخت بزرگ تر شدند به هم نچسبند. سینی را در طبقه ی وسط فر حدود بیست و پنج تا سی و پنج دقیقه بپزید (بعد از بیست و پنج دقیقه نان ها را از پشت شیشه نگاه کنید. باید کاملاً طلایی و پُف کرده و توخالی باشد. اگر نبود، بگذارید بیشتر بپزد.)

,نان خامه ای,شیرینی خامه ای,شیرین نارنجکی,[categoriy]

در فاصله، خامه را آماده کنید. خامه ای که ما اینجا استفاده می کنیم آبکی ست. برای همین برای تهیه ی خامه، کاسه و سر مخلوط کن را از دو ساعت قبل در یخ زن می گذاریم. حتا ده دقیقه هم خود خامه را در یخ زن می نهیم. بعد شروع می کنیم به زدن خامه تا یک مقداری خودش را بگیرد. در این مرحله همین طور که خامه را می زنید، قدری وانیل و شکر را آرام آرام اضافه کنید. هم چنین اگر دوست دارید نان خامه های تان کاکائویی باشند، می توانید کاکائو را هم همین جا اضافه کنید. خامه ای را که اینجا می خریم باید پنج شش دقیقه بزنیم تا شبیه خامه ی سفتی بشود که در شیرینی ها می بینیم. به هر حال دقت کنید که وقتی خامه تا حد خوبی سفت شد، دیگر زدن را ادامه ندهید. نان های آماده شده را پس از سردشدن، از زیر باز کنید و با خامه پرکنید و درشان را دوباره سر جایش بگذارید. به همین راحتی، نان های خامه ای شما آماده س.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار