تبلیغات

بهداد، بولت، دی‌کاپریو و ماری‌جوانا

کد خبر: ۴۶۲۰۴۴

۴۱۵  بازدید

بهداد سلیمی در رسانه‌های داخلی دوباره تبدیل به سوژه روز شده؛ نه به این خاطر که این‌بار در دنیای وزنه‌برداری رکوردشکنی کرده یا اینکه داوران المپیکی حقش را خورده‌اند بلکه به این خاطر که تصویری فوتوشاپی از او در رسانه‌های خارجی منتشر شده که نشان می‌دهد سلیمی وزنه سنگینی را بلند می‌کند که دو طرف آن پوشیده از «ماری‌جوانا» است.

روزنامه شرق: بهداد سلیمی در رسانه‌های داخلی دوباره تبدیل به سوژه روز شده؛ نه به این خاطر که این‌بار در دنیای وزنه‌برداری رکوردشکنی کرده یا اینکه داوران المپیکی حقش را خورده‌اند بلکه به این خاطر که تصویری فوتوشاپی از او در رسانه‌های خارجی منتشر شده که نشان می‌دهد سلیمی وزنه سنگینی را بلند می‌کند که دو طرف آن پوشیده از «ماری‌جوانا» است. انتشار آن تصویر در ایران حالا سروصدای زیادی به راه انداخته و فدراسیون وزنه‌برداری و تا حدی کمیته ملی المپیک را به جنب و جوش انداخته است. فدراسیون وزنه‌برداری نامه‌ای به کمیته ملی المپیک نوشته و خواسته در این مورد اقدام لازم صورت بگیرد. مسئولان فدراسیون وزنه‎برداری در نامه خود خواستار این شدند که کمیته ملی المپیک ایران به وظیفه ذاتی خود یعنی حمایت و صیانت از ورزشکاران قهرمان المپیک عمل کند و با مرجع بالادستی خود یعنی کمیته بین‎المللی المپیک در این خصوص مکاتباتی داشته باشد.

 بهداد، بولت، دی‌کاپریو و ماری‌جوانا

همچنین فدراسیون وزنه‎برداری خواستار این شده‎ است که کمیته ملی المپیک ایران شکایتی رسمی در این راستا انجام دهد و از طریق کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) هم به‌صورت جدی موضوع سوءاستفاده از عکس قهرمان المپیک را پیگیری کند. خود بهداد سلیمی هم البته به انتشار این عکس واکنش نشان داده است؛ او که گفته هرگز ماری‌جوانا را از نزدیک ندیده و فقط اسمش را شنیده، می‌گوید: «قصد پیگیری جدی این موضوع را از سوی فدراسیون دارم و قطعا با کسانی که شیطنت و از نام من استفاده ابزاری کرده‌اند، برخورد خواهم کرد».


چرا امروز؟


مورد عجیبی که درباره این عکس وجود دارد، واکنش این روزهای بهداد و فدراسیون وزنه‌برداری به این تصویر است؛ دلیل آن این‌طور عنوان می‌شود که عکس مربوطه به‌تازگی در یکی از رسانه‌های آلمانی منتشر شده است. بااین‌حال با گشتی در اینترنت خیلی راحت می‌توان به این موضوع پی برد که تصویر منتشرشده مربوط به این روزها نیست و حتی سال گذشته همین تصویر در رسانه‌های خارجی، نه صرفا آلمانی، بازتاب داده شده است. تصویری که بهداد در آن نمایش داده شده، مربوط به وزنه‌زدن این قهرمان المپیکی در بازی‌های المپیک ٢٠١٢ لندن است و یکی، دو سال بعد از آن شوخی با ورزشکاران و چهره‌های مطرح دنیا در این مورد باب شده است. به غیر از بهداد سلیمی در بسیاری از سایت‌ها که این تصویر منتشر شده، عکس‌های لئوناردو دی‌کاپریو، هنرپیشه معروف هالیوودی و باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا هم دیده می‌شود که با فتوشاپ در حال استفاده از ماری‌جوانا یا لذت‌بردن از آن هستند. موردی که در این میان همچنان مبهم است اینکه هنوز مشخص نیست اولین فردی که این عکس فتوشاپی را درست کرده، مربوط به کدام رسانه معتبر و غیرمعتبر اروپایی یا دیگر قاره‌هاست.


بهداد ساندویچ را هم بلند کرد!


اینکه چرا مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری حالا دم از «حق تصویر» بهداد سلیمی می‌زنند، وقتی عجیب‌تر می‌شود که بدانیم پیش از این هم بهداد سلیمی در همان تصویر مربوط به المپیک ٢٠١٢ لندن، در حال بلندکردن ساندویچ بسیار بزرگی است که آن زمان و الان هم، حساسیت کسی را تحریک نکرده است. شاید یکی از دلایل تازه‌ای که بحث حق تصویر بهداد سلیمی مطرح می‌شود، این است که ماری‌جوانا، ماده‌ای مخدر و غیرقانونی است که با روح ورزش و به‌ویژه ورزشکارانی ایرانی در تضاد است. داوود باقری، نایب‌رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در گفت‌وگو با تسنیم حتی موضوع را فراتر از یک تصویر فوتوشاپی دانسته و با اعلام این موضوع که با وکلای سوئیسی صحبت کرده، می‌گوید: «هفته گذشته وقتی از این موضوع مطلع شدیم، بلافاصله با مسئول روابط بین‎الملل خود صحبت کردیم و قرار شد از مسیر قانونی این موضوع را پیگیری کنیم. صحبت‎هایی را با یکی از وکلای سوئیسی انجام دادیم و متوجه شدیم مسیر قانونی این پیگیری از سوی کمیته ملی المپیک و ارتباط آنها با کمیته بین‎المللی المپیک خواهد بود چراکه قبلا مورد مشابهی دراین‌باره وجود داشته است. فعلا منتظر پاسخ کمیته ملی المپیک هستیم و امیدوارم آنها بحث بهداد سلیمی را به صورت جدی پیگیری کنند. اگر از سوی کمیته ملی المپیک نتیجه نگیریم، قطعا از مسیرهای دیگر این کار را پیگیری می‎کنیم. واقعا نمی‎دانم چرا این‌قدر در حق بهداد سلیمی کم‌لطفی می‎شود. آن از المپیک که حقش را خوردند و این هم درخصوص تبلیغ عجیب. در هر صورت او قهرمان باارزشی برای کشورمان است و باید مورد حمایت قرار بگیرد».


بولت، مایکل فلپس و مجسمه حضرت مسیح


اگرچه در تصویر منتشرشده در رسانه‌های خارجی در بسیاری از موارد صحبت از مصرف ماری‌جواناست ولی در یکی، دو سایت هم اتفاق جالبی رخ داده؛ اینکه با کلیک‌کردن روی همان عکس فتوشاپی، مطالب آموزنده‌ای درباره وزنه‌برداری نمایان می‌شود که عنوان شده است: «وزنه‌برداری نیازی روزانه است که به آدمی قدرت می‌دهد». البته بهداد سلیمی که از او به عنوان یکی از قوی‌ترین مردان دنیا و المپیک یاد می‌شود، تنها ورزشکار بزرگ و المپیکی نیست که قربانی چنین تصاویر فتوشاپی‌ای می‌شود؛ در همین المپیک گذشته که بهداد فروغ لازم را نداشت، مایکل فلپس و یوسین بولت دوباره به درخشش‌شان ادامه دادند. با‌این‌حال تصاویری فتوشاپی از آنها در المپیک منتشر شده که در حال مصرف یا اشاره به ماری‌جوانا هستند. حتی این تصاویر فتوشاپی، مجسمه بزرگ حضرت مسیح در ریو را هم بی‌نصیب نگذاشته و در چند تصویر به صورت فوتوشاپی، آن مجسمه را هم نشان داده است. اینکه در این میان حساسیت مسئولان داخلی بیش از اندازه و یکباره غلیان کرده، بدون تردید می‌تواند استفاده از عملی ناپسند در کنار تصویر بهداد سلیمی باشد وگرنه خود آنها هم به‌خوبی می‌دانند وکلای آنها هرقدر هم گردن‌کلفت باشند، قدرت وکلایی را که دی‌کاپریو، اوباما، بولت و فلپس دارند در اختیار ندارند.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.