تبلیغات

اکرمي: آمريکا نامردي کرد

اکرمي: آمريکا نامردي کرد

نامه نيوز/ رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري با اشاره وضعيت اجراي برجام پس از گذشت يک سال از آغاز اجراي آن، از توافق‌نامه برجام به عنوان کوه يخي ياد کرد که فعلا سَرَش نمايان شده است و گفت: آمريکا در قضيه نقض برجام «نامردي» مي‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد رضا اکرمي اظهار داشت: درباره نقض برجام بايد گفت که «داماد مشکل ندارد و اين عروس است که بايد جواب دهد».

به گزارش نامه نيوز،وي افزود: در موضوع مذاکرات با 1+5 نيز حدود 30 ماه تمام گفتيم که ما به دنبال رفع تحريم و نظارت کاملي هستيم مبني بر اينکه مشخص شود که ما به دنبال بمب اتم نيستيم.

مشاور عالي وزير کشور در امور روحانيت با اشاره به اينکه در اجراي برجام، طرف غربي تا الآن از ما نکته منفي ندارند خاطرنشان کرد: اين نامردي خود آمريکاست که به عهد خود در (رفع) تحريم وفا نکردند و حتي آيسا را نيز دوباره تمديد کردند.

اکرمي با اشاره به اينکه اين موضوع (نقض برجام) مشکل آنهاست؛ نه مشکل ما خاطرنشان کرد: ما نبايد مشکل آنها را پاسخ دهيم ؛ اما جمهوري اسلامي ايران از 1+5 خواست تا اين مشکل را رفع کند.

وي با اشاره به موارد مطروحه با کشورهاي 1+5 در جريان مذاکرات عنوان کرد: در اين نشست اخير نيز به اين کشورها گفتيم که همه شما 6 کشور هستيد که اين توافق را امضا کرده و تأييد کرديد و اين شما هستيد که آمريکا را بايد مجاب کنيد تا مفاد برجام را رعايت کند و آنها نيز پنهاني و در خلوت بيان کردند که ما هم از اين موضوع ناراحتيم و آن را دنبال مي کنيم.

رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري با اشاره به ميزان نتيجه بخش بودن برجام براي ملت ايران تأکيد کرد: براي تحليل بهتر بايد برجام را چندجانبه ببينيم.

اکرمي با اشاره به اينکه سازمان ملل 6 قطعنامه عليه ايران را از بين برده و قطعنامه 2239 را تصويب کرده است؛ از اين موضوع به عنوان دستاورد بسيار مهمي براي ايران حاصل از برجام ياد کرد و افزود: اين مهم به اين معني است که ما ديگر بدهکار به دنيا نيستم و دنيا نيز نمي‌تواند عليه ما بهانه جويي کند.

وي با اشاره به اينکه پس از برجام، همه مشکلات و تحريم‌ها درمورد بيمه ، شبکه حمل و نقل و خريد و نيز فروش براي ايران حل شده است خاطرنشان کرد: اگر مي‌خواست اين وضعيت در فروش نفت ادامه پيدا کند؛ امروز به فروش تنها 250 هزار بشکه نفت در روز مي‌رسيديم که فقط کفاف غذاي ملت را مي‌داد؛ ولي الان بيش از 2 ميليون بشکه نفت از کشور صادر مي کنيم.

رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري با اشاره به اينکه بانک‌هاي بزرگ براي فعاليت بين‌المللي و ارتباط و تعامل دوسويه با کشورمان مشکلاتي دارند تصريح کرد: در اين قضيه بايد گفت که آمريکا زور مي گويد و قلدري مي کند و اروپا هم حرمت ان را نگاه داشته و چيزي در اين زمينه بيان نمي‌کند.

اکرمي با تأکيد بر لزوم صبوري بيشتر براي حصول نتايج برجام براي ملت تصريح کرد: برجام مانند کوه يخي بوده است که فعلا سرش پيدا شده و ما حتما بايد مقاومت و استقامت کنيم تا موفق شويم.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: نامه نيوز

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.