تبلیغات

عده‌ای به بهانه نقد با احساسات مردم کاسبی می کنند

استاندار فارس ضمن انتقاد از انتشار برخی مطالب خلاف واقع در فضای مجازی به بهانه نقد گفت: نقد خوب است و نقد منصفانه جایگاهی ویژه دارد اما کسانی که قلم به دست دارند و به دنبال نقد هستند به این بهانه با احساسات مردم کاسبی و تجارت نکنند.

به گزارش خبرنگار "شمانیوز" از شیراز، سید محمد علی افشانی در همایش تشکل های مردم نهاد استان فارس بیان کرد: جامعه ما نیاز به نقد دارد و تشکل های مردم نهاد از جمله سازمان هایی هستند که باید روحیه نقادی داشته باشند، ظرفیت گفت و گو و نقد در جامعه با تقویت این سازمان ها باید افزایش یابد.
وی افزود: بی شک ما هم نقد منصفانه را می پذیریم اما بین نقد و تخریب تفاوت های بسیاری است.
وی انتقاد کنندگان و کسانی را که ادعای نقادی دارند از تخریب و دروغگویی بر حذر داشت و ادامه داد: اگر کسی قلم به دست گرفت و خواست نقدی بنویسد باید ابتد از دروغگویی بر حذر باشد اما این فاجعه اکنون در شبکه مجازی وجود دارد و نقد و دروغ با هم در آمیخته است.
او اظهار داشت: این موضوع، هم گمراهی و هم تربیت نا اهل ایجاد کرده است، زیرا کسی که دروغ می نویسد نمی تواند مدعی احقاق حقوق مردم و جامعه باشد.
استاندار فارس تصریح کرد: کسی که قلم می زند باید بتواند مردم را به حقوق خود آگاه کند اما آیا یک دروغگو می تواند در چنین جایگاهی باشد.
وی افزود: نقد و نقادی اصلاح جامعه را در پی دارد، و کسی که مسئولیت اجتماعی را می پذیرد باید خود را برای نقد آماده کند، نقد منصفانه را می پذیریم اما نگران آن هستیم کسانی به بهانه نقد کفش وارونه بپوشند و به مسیری دیگر بروند و عمل آنها برای جامعه گمراهی به دنبال داشته باشد.
افشانی خاطرنشان ساخت: نباید با عنوان نقد، فضای باز تولید نفرت، کینه و دشمنی در جامعه شکل گیرد، ایجاد احزاب قدرتمند هم در جامعه باید در نفی چنین شیوه ای باشد و باید از چنین احزابی حمایت کرد.
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه، عمق چاه های آب در برخی مناطق فارس به بیش از 500 متر رسیده است،اظهار داشت: آیا در این شرایط با فریاد و شیون مشکل حل می شود؟
وی گفت: در حال حاضر سد درود زن با 48 میلیون متر مکعب برداشت منفی رو به رو است، ما مسائل مربوط به وضعیت آب این استان را در شورایعالی آب کشور مطرح کرده ایم اما آیا نباید برای تامین آب آشامیدنی سال آتی شهرهای فارس چاره ای اندیشید.؟
او کشت محصول در زیر سد درود زن را غیر اصولی دانست و افزود: اینکه بار خودکفایی گندم به دوش استان فارس افتاد نیز اشتباهی بزرگ بود.
وی بیان کرد: ما اکنون دغدغه تامین آب شرب تابستان مردم را داریم.
او ادامه داد: هنوز بر این باوریم که باید به اظهار نظر کارشناسی در مورد احداث سد تنگ سرخ شیراز ایمان داشت، این جزو آرزوهای من و آرزوهای بسیاری از مردم است که آب در رودخانه خشک شیراز جاری شود و به دریاچه مهارلو برسد.
استاندار فارس گفت: با درختکاری، احداث کانال و هدایت آب در روزهایی خاص می توان، بزرگترین پارک را در حاشیه رودخانه خشک شیراز برای مردم احداث کرد، ضمن اینکه از سرازیر شدن یک باره آب به دریاچه مهارلو هم جلوگیری می شود.
افشانی اظهار داشت: همه این مطالب مورد تایید کارشناسان است و نباید به گونه ای موضع گیری کنیم که کارشناسان هم بترسند از اینکه نظر کارشناسی خود را بیان کنند.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.