تبلیغات

استارت‌آپ‌ها ۱۰۰ هزار شغل ايجاد کردند

استارت‌آپ‌ها ۱۰۰ هزار شغل ايجاد کردند

تسنيم/ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد بر واگذاري امور ICT به فعالين بخش خصوصي گفت: ما مي‌خواهيم که رگولاتوري کمتر در امور دخالت کند ا ما بخشهاي خصوصي خود با يکديگر همکاري لازم را ندارند.

محمود واعظي صبح امروز در صبحانه کاري خود در اتاق بازرگاني اظهار کرد: دولت معتقد است بنگاه‌ها بايد در اختيار بخش خصوصي قرار گيرد که اين امر از محورهاي اقتصاد مقاومتي نيز به حساب مي‌آيد.

وي افزود: تلاش ويژه‌اي در بخش ICT براي واگذاري امو رانجام شده تا اين بخش بتواند تمام امور را در دست گيرد اما بايد در نظر داشت که در دو بخش مباحث امنيتي و زيرساختها امور بايد در دست دولت باقي بماند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ادامه داد: ما مي‌خواهيم که رگولاتوري کمتر در امور دخالت کند ا ما بخشهاي خصوصي خود با يکديگر همکاري لازم را ندارند.

* استارت‌آپ‌ها 100 هزار شغل ايجاد کردند

واعظي با بيان اينکه بخش خصوصي و دولتي بايد به صورت هماهنگ با يکديگر رشد کنند گفت:‌ نمايشگاه‌هاي الکامپ و تلکام بايد توسط بخش خصوصي واحد انجام شود و ما دنبال متقاعد کردن فعالان امر در اين باره هستيم.

وي با بيان اينکه به 300 شرکت وام وجوه اداري شده پرداخت شده است گفت: تاکنون بيش از 120 ميليارد تومان وام با بهره کم و خواب يک تا سه‌ ساله براي حمايت از آن بخش پرداخت شده است.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه دولت در تمامي جلسات خود از حضور بخش خصوصي بهره مي‌گيرد گفت: يکي از سياست‌هاي ما حمايت از استارت‌آپ‌ها است و 100 هزار شکل مستقيم و غيرمستقيم در اين باره ايجاد شده است.

* 110 هزار اپليکيشن بومي در کشور نوشته شده است

واعظي با اشاره به اينکه بيش از 110 هزار اپليکيشن بومي در کشور نوشته شده است گفت: درباره توليد محتوا در فضاي مجازي به تازگي نهضتي در کشور ايجاد شده است که دولت از آن حمايت مي‌کند.

وي در ارتباط با اخذ مجوز کانالهاي تلگرامي گفت: اگر گفته مي‌شود که کانالهايي که بيش از 5 هزار نفر عضو دارند بايد مجوز بگيرند اين امر براي نظم‌دهي است و هدف ما از اين کار صرفا آن نيست که مجوز بگيرند بلکه مي‌خواهيم هويت‌شان را ثبت کنند.

* روزنامه 1500 نسخه‌اي مجوز دارد چرا کانال تلگرامي با 5 هزار عضو ثبت نشود

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اضافه کرد: وقتي يک روزنامه با تيراژ 1500 نسخه در روز مجوز دارد چرا يک کانال تلگرامي نبايد ثبت شود. اين امر اقدامي درست است زيرا باعث نظم‌دهي امور مي‌شود.

واعظي در پايان صحبت‌هاي خود گفت: در برخي از اين کانال شايعات و حرفهاي بي‌ربط مطرح مي‌شود که اقدام ما باعث ساماندهي اين امر خواهد شد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.