تبلیغات

طارمي: پرسپوليسي‌ها براي استقلال دعا کنند!

طارمي: پرسپوليسي‌ها براي استقلال دعا کنند!

کاپ/ مهاجم پرسپوليس گفت: از درس متنفر بودم اما حالا به اجبار به دانشگاه مي روم.
مهد طارمي ستاره تيم فوتبال پرسپوليس در گفت و گويي متفاوت درباره دربي، محسن مسلمان، پرسپوليس، پنالتي گرفتن هايش و .... صحبت کرد که در ادامه مي خوانيد.
* متولد چه سالي هستيد؟
متولد 71 و اهل بوشهر هستم. من از بوشهر شروع کردم. کلا خانواده فوتبالي هستيم. پدرم و برادرم فوتباليست بودند. من از 6 سالگي با پدرم سر تمرين ها مي رفتم. ايشان مربي بودند. تيم ايران جوان. از زير 10 سال بازي هاي رسمي ام را شروع کردم. گل کوچک بازي مي کردم. ولي در يک مقطعي به تيم شاهين رفتم تا رده اميدها هم در اين تيم بودم.
* دوران مدرسه چطور بود؟
من بچه ساکتي بودم. شيطنتم را داشتم ولي زياد اهل حرف زدن نبودم. سال اول هم که به پرسپوليس رفتم ساکت بودم. من و احمد نوراللهي با هم در حد يک سلام و بعد در آخر هم خداحافظي مي کرديم. سال دوم شرايط تغيير کرد و ما هم تغيير کرديم.
* علي دايي شما را کجا ديد؟
من 16 سالم بود که در ايران جوان ليگ يک بازي مي کردم. يک بار ايران جوان با پرسپوليس بازي داشت. حدود 20 دقيقه بازي کردم. از آنجا علي آقا در خاطرشان مانده بود. بعد 2 سال در شاهين ليگ برتر زمان آقاي درخشان و آقاي استيلي بود. بعد دو سال به خدمت سربازي رفتم. من هم در بوشهر خدمت کردم. من آن موقع شاهين بوشهر بودم سرباز شدم دو ماه رفتم آموزشي. همان موقع تيم فجر من را مي خواست و من چون براي شاهين بوشهر بازي کرده بودم فصل دوم سازمان ليگ اجازه نداد که به آن تيم بروم. بعد از خدمت سربازي به ايران جوان رفتم و بعد هم به پرسپوليس رفتم.
* در پرسپوليس اوايل بازيکن ثابت تيم بوديد؟
در 2 بازي اول فيکس نبودم. در بازي اول دو تا سه دقيقه و در بازي دوم 15 دقيقه در زمين بودم ولي بقيه بازيها را ديگر فيکس بازي کردم.
* رشته ورزشي ديگري غير از فوتبال بود که بازي کنيد؟
من کلا يک استعدادي در ورزش هاي ديگر داشتم. مثلا بسکتبال با دوستان مي رفتم، واليبال. تکواندو هم تا حدودي با دوستانم مي رفتم. ولي به صورت حرفه اي رشته اي را دنبال نکردم.
* قضيه دانشگاهت چي بوده؟
من و محسن در خانه با هم هستيم. هر بحثي که پيش مي آيد جمله اي که سنگين باشد مي گويم من که دانشگاه مي روم مي دانم چه هست تو که نمي داني...
* دانشجو هستي؟
بله .
* چه رشته اي؟
تربيت بدني. کلا من از درس متنفر بودم. ولي فعلا بالاجبار به دانشگاه مي روم.
* زماني که کارلوس کي روش چند نفر از بازيکنان تيم ملي را مرخص کرد، شما چه حالي داشتيد؟
به نظر من هم بايد تعاملي بشود طوري که بازيکن ضرر نکند.در اين اتفاق هم بازيکن مقصر نبود. کاري بود که انجام شد ما به دستور آقاي کي روش برگشتيم. پرسپوليس هم باشگاه ما بود بايد در آن تمرين و بازي مي کرديم. هر کسي هم آرزو دارد که در تيم ملي باشد و بازي کند. انشالله که هر چه زوتر اين موضوع حل شود.
* در فرودگاه استقبال گرمي از شماها شد. جمعيتي آمدند و تشويقتان کردند. عکس العمل برانکو وقتي شما را ديد چه بود؟
بله. آقاي برانکو هم چيز خاصي نگفتند. فقط گفت خوش آمديد.
* در جلسه آقاي طاهري چه گذشت. شما اطلاعي در اين مورد داريد؟
7 نفر مان در جلسه بوديم. فقط درد و دل بود. ما هم مي خواستيم تکليفمان را بدانيم. ما هم حرفمان را گفتيم و گفتيم هر چه که خير است.
* با کسي هم مشکل داري؟
من اخلاقم طوري است که با همه خوبم. فکر نمي کنم با کسي بد باشم.
* فکر ميکني اگر از محسن مسلمان بپرسيم بدترين خصوصيت اخلاقي تو را بگويد، چه خصوصيتي را مي گويد؟
مي گويد که من هر وقت به مهدي زنگ مي زنم گوشي اش را جواب نمي دهد.
* مهدي ديده شده در يکي دو صحنه، که از اين برخوردها با بازيکنان داشتي.
يک بار حامد معطل مي کرد شوت نمي زد. داور هم کارت به حامد لک نمي داد. سيدجلال و محمد انصاري آمد و من هم که از پشت آمدم دوربين من را گرفت. قبل هم پنالتي نگرفته بود روي من. به خاطر همان بود که اين واکنش را نشان دادم.
* در يک مصاحبه اي هم گفته بودي که هر کارشناسي هم بگويد اين صحنه پنالتي نيست ضد پرسپوليس است.
گفتم يا ضد پرسپوليس است يا با من لج است ويا نمي خواهد حقيقت را بگويد.
* پرسيدند همين چند وقت پيش بوکا جونيورز 4 -2 ريورپلات را برد. فکر مي کني که ما چرا از اين کارها مي کنيم. منظورشان اين است که اصلا ساختن چنين نمادهايي چه کارکردي در فوتبال ما دارد؟
اگر اين نمادها و تئوريها نباشد هيچ وقت فوتبال در ايران بين باشگاه استقلال و پرسپوليس هيچ جذابيتي ندارد. هر کشوري بستگي به فرهنگ خودش دارد. در فرهنگ ما اين طور جا افتاده، از قديم بوده است. سال اول هر کس به استقلال يا پرسپوليس مي آيد معمولا يا 6 يا 4 هر چه باشد کري مي خوانند و نشان مي دهند. ولي بعد يکي دو سال که بگذرد ديگرعادي مي شود. من خودم ديگر چنين کاري نمي کنم و در برابر هواداران هيچ واکنشي نشان نمي دهم. به نظر من اين کري ها خوب است. مثلا آن 4-2 که ما داريم الان استقلال دوست دارد بيايد و به يک نتيجه بهتري برسد و جبران کند. در مورد پرسپوليس همين موضوع صدق مي کند. باعث جذاب تر شدن بازيها هم مي شود.
* سوال پرسپوليسها هم اين بود که اين دفعه هت تريک مي کني يا پاس مي دهي؟
اگر محسن مسلمان باشد پاس مي دهم و اگر نباشد هت تريک مي کنم.
* در صحبتت، گفته بودي پنالتي گرفتن يک هنر است. اين دو وجه دارد، يکي اينکه پنالتي گرفتن از داور هنر است يا پنالتي گرفتن از بازيکنان، منظورت چه بود؟
پنالتي گرفتن واقعا يک هنر است. من خودم به شخصه هم از داور پنالتي مي گيرم و هم از بازيکن حريف. بازيکن حريف وقتي مي بيند که بازيکن با اين شرايط جلويش است خطا نکند. داور بازي ديروز بوشهري بود و از بچه گي هم من را مي شناسد. فکر کنم به خاطر همان شناخت قبلي بود.
* تو در مورد اين ضربات کاشته يک کري با رامين رضاييان داري در تمرين پرسپوليس، فکر کنم يک صبح تا غروب به تو کاشته زد و بالاخره هم گل نزد.
نه نزد. آقاي برانکو رفت و رامين گفت هر کس مي خواهد کاشته بزند. رامين بود، فرشاد بود، وحيد اميري بود، گفتند 10 تا بزنيم ببينيم چند تا مي زنيم. وحيد هم همينطور مي گرفت و رامين هم فيلم مي گرفت. 10 تا رامين زد. پنالتي هم گفت دو سه تا رفتم به سمتش نگرفتم و 5 يا 6 گرفتم و بردم و روز بعدهم او را بردم.
* يک کري با مهدي رحمتي داري؟
با مهدي رحمتي که کري زياد داشتم. سرپنالتي آن بازي که 4 -2 برديم اشتباه کردم. مهدي رحمتي را هفته اي يکي دو بار ميديدم.
* يک صحنه هم در دربي دور رفت که يک توپ خيلي جلوي دروازه بود نگرفت به پاي تو و به بيرون رفت.
آن صحنه در نيمه اول بود وخيلي هم شلوغ بود بعد يک دفعه علي عليپور ضربه زد و يکهويي شد.
* پرسپوليس در بازي با سايپا مصدوم و محروم زياد داد و به سختي يک هيچ برد در روزي که ده نفره شد. چطور بود بازي؟
به سختي نبرديم. سايپا کلا يک موقعيت گل هم نداشت.
* ولي خوب دفاع مي کرد. البته سايپا با خريدهاي خوبي که در نيم فصل کردند خيلي به آنها کمک کرد.
بله بازيکنان خيلي خوبي گرفتند هم محمد خلعتبري، حامد لک، عزت پورقاز خريدهاي خوبي کردند. تيم سايپا تيم خوبي است و از لحاظ فوتبالي خوب بازي مي کنند ولي نمي دانم چرا در جدول در رده پايين هستند. فکر مي کنم که حقشان نيست که در پايين جدول باشند.
* راجع به تذکري که عليرضا بيرانوند به سيدجلال حسيني داد و من احساس مي کنم اين حرفها با غرور و تفرعن است و نگراني من به خاطر اين است که پرسپوليس فکر مي کند از حالا قهرمان ليگ است. نظرت چيه؟
به نظر من چنين چيزي نيست. ما يک سال و نيم است که به اين روند داريم ادامه مي دهيم. هر بازي 7 8 موقعيت گل داريم. خيلي خوب بازي مي کنيم وهمه هم مدام به ما تذکر مي دهند که دچار غرور نشويد. ولي چنين چيزي نيست فکر نکنم.
* آخرين سوال فني اينکه تو که در پست فوروارد نوک که در پرسپوليس بازي مي کني راحت تري، يا در تيم کي روش که بال بازي مي کني و بيشتر متمايل به خط هستي؟
من چون از بچگي بيشتر پست ها را بازي کردم، دفاع وسط بودم، گلري هم بلدم. ولي در پست اول خودم راحت ترم يعني فوروارد نوک.
* بهمن ماه، ماه بسيار سختي هست به ويژه براي استقلال، استقلال يک بازي با السد دارد و بعد هم دربي است. فکر مي کنيد چه پيش مي آيد؟
اول اينکه همه استقلالي ها و هواداران و همه هواداران پرسپوليسي ها براي بازي استقلال ـ السد براي پرسپوليسي ها دعا کنند استقلالي ها به استاديوم بروند 100 هزار تا را پر کنند که يار دوازدهمشان تکميل بشود. که استقلال بتواند به مرحله گروهي برسد. چون در اينجا ديگر بحث استقلال و پرسپوليس نيست. بحث ملي و کشور است. به نظر من بايد استقلال بالا بيايد که ما هميشه صحنه دو به دو نداشته باشيم. مثلا عراق نتواند شرکت کند ما بياييم به جاي او.يعني 4 تا تيم کامل يک راست به مرحله گروهي بيايند و فکر کنم اينکه اين بحث ملي است. انشالله استقلال السد را ببرد و من هم براي بازي هايشان مي روم.
* نظر شما در مورد دربي بگوييد؟
دربي از همان موقعي که سوت داور زده مي شود تا موقعي که سوت پايان زده مي شود تو همان زماني است که مشخص مي شود بازي دربي چطور است. به نظرم هيچ ربطي به شرايط قبل از بازي ندارد. فقط در همان 2 ساعت است. هر کسي که تمرکز بيشتري داشته باشد مي تواند برنده بازي باشد و هر بازيکني هم که تمرکز بيشتري داشته باشد جزء بازيکناي خوب دربي باشد.منبع: کاپ

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.