تبلیغات

نابودی 70 هزار پرنده برای ایمن سازی مسیر هوایی در آمریکا

گاردین اعلام کرد:در آمریکا هفتاد هزار پرنده را در جهت ایمن سازی مسیر هوایی از بین بردند، پس‌از آن که یک فروند جت مسافربری در پی برخورد پرندگان با موتور هواپیما مجبور فرود شد این کار را انجام دادند.

به گزارش شمانیوز:در هفت سال اخیر بیش از هفتاد هزار پرنده در نیویورک برای ایمن‌سازی مسیر هوایی در فرودگاه های نیویورک و لاگواردیا کشته شدند.

بر اساس گزارش خبرنگاران، مسئولین شهری پس‌از آن که یک فروند جت مسافربری با 155 مسافر در سال 2009 در پی برخورد پرندگان با موتور هواپیما مجبور شد در رودخانۀ هادسون فرود بیاید، تصمیم به این کار گرفتند.

یکی از مقام‌های یک گروه مدافع حیات‌وحش با ارائۀ پیشنهاد استفاده از سامانه‌های راداری پیشرفته‌تر برای ره‌گیری دسته‌های پرندگان مزاحم گفت: باید یک راه‌حل بلندمدت وجود داشته باشد که به‌طور گسترده به کشتار پرندگان وابسته نباشد و ایمنی ما را در سفرهای هوایی تضمین کند. با این هنوز مشخص نیست که نابودی این پرندگان موجب بهبود وضعیت خواهد شد یا خیر.

از سال 2004 تا سال 2007 برخورد هواپیماها با پرندگان 158 مورد گزارش شده است. واز سال 2007 تا کنون 299 مورد به ثبت رسیده است.

نویسنده این مقاله افزود، برخورد پرندگان با هواپیماها بر فراز نیویورک دائما اتفاق می افتد، و خطرناک ترین برخورد ها در فصل مهاجرت گروهی دسته های بزرگ پرندگان می باشد.

منبع:فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.