تبلیغات

تهران آخرین تعهدات برجامی خود را اجرا کرده است

به گزارش افکارنیوز،

 به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه ای بی سی؛ "یوکیا آمانو"، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد مهلت تهران به پایان رسیده و این کشور با اجرای آخرین تعهد خود، زیرساخت‌ها و سانتریفیوژهای اضافی مورد استفاده در فردو را جمع آوری کرده است.

متن بیانیه یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران که امروز (دوشنبه) در پایگاه اینترنتی آژانس منتشر شد، به این شرح است:

ایران طبق تعهداتِ مرتبط هسته ای در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، سانتریفوژها و زیرساخت های اضافی را از مرکز غنی سازی سوختِ (هسته ای) فردو، خارج کرده است. برجام، ایران را ملزم کرد که با گذشت یک سال از روز اجرای توافق، جابه‌جایی همه سانتریفوژها و زیرساخت های اضافی از «مرکز غنی سازی سوختِ (هسته ای) فردو» را تکمیل و آنها را تحت نظارت ادامه دار آژانس به کارخانه غنی سازی سوخت نطنز منتقل کند. 

 

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید می کند که «آژانس در پانزدهم ژانویه سال 2017 راستی آزمایی کرد که ایران، این اقدامات را در ارتباط با فردو انجام داده است و این گام ها را در چارچوب زمانبندی قید شده در برجام، برداشته است».

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.