تبلیغات

۹کشوری که بالاترین کیفیت‌زندگی را در ابتدای ۲۰۱۷ دارند/ از نیوزیلند تا نروژ بدون حضور آمریکا و انگلیس

۹کشوری که بالاترین کیفیت‌زندگی را در ابتدای ۲۰۱۷ دارند/ از نیوزیلند تا نروژ بدون حضور آمریکا و انگلیس

صنم بیاناتی: در این لیست 30 کشور با اقتصاد پیشرفته در ابتدای لیست قرار می‌گیرند ، هر چند در مطلب پیش رو به 9 کشور از این جمع پرداخته شده که در بهترین شرایط قرار دارند. نکته جالب توجه اینکه کشورهای امریکا و انگلیس با رتبه‌های 23 و 21 اگرچه در جمع 30 کشور از مجموع 109 کشور بوده‌اند اما نتوانستند در 9 کشور برتر با بالاترین امتیاز جایی به دست بیاورند.

گفتنی است با توجه به معیارها و رتبه‌بندی مجمع جهانی اقتصاد، ایران در بین 79 کشور درحال توسعه، رتبه 21 را دارد.

لیست 9 کشور را که با بهره‌مندی از اقتصاد پیشرفته سطح کیفیت زندگی با عنوان"بهترین" را از آن خود کرده‌اند، می‌بینید؛

9- نیوزیلند

آموزش و راه‌اندازی تجارت به عنوان نقاط قوت نیوزیلند، این کشور را در جمع برترین‌ها قرار می‌دهند. با این حال امتیاز کلی نیوزیلند تحت تاثیر اشتغال و بهره‌وری قرار گرفته و پایین آمده تا این کشور را در رتبه نهم قرار بگیرد.

8- استرالیا

استرالیا در سرمایه گذاری‌های اقتصادی ، کارآفرینی ، آموزش و خدمات بهداشتی بالاترین امتیازها را به دست آورده است. هر چند این امتیاز در قسمت‌های بهره‌وری اشتغال و دسته بندی حقوق‌ها ضعیف می‌شود.

7- هلند

هلندی‌ها در آموزش ، مراقبت‌های بهداشتی _ سلامت و زیرساخت‌ها بالاترین امتیاز را به دست آورده‌اند اگرچه به نسبت همتایان خود در سرمایه گذاری‌های اقتصادی امتیاز آنها ضعیف می‌شود و رتبه این کشور را به عدد 7 می‌رساند.

6- سوئد

سوئد یکی از برترین کشورها در زمینه خدمات اساسی و زیر ساخت‌ها ، کسب و کار و اخلاق سیاسی است. این کشور همچنین در زمینه دستمزدها و جبران خسارت بالاترین امتیاز را مال خود کرده است.

5- دانمارک

اگرچه دانمارکی‌ها در بسیاری از شاخص‌ها موفق شده‌اند بالاترین امتیاز را به دست بیاورند اما امتیاز آنها در سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی پایین آمده و رتبه‌شان را به عدد 4 رسانده است.

4- ایسلند

امتیاز این کشور در بسیاری از فاکتورها بسیار بالاست اما امتیاز پایین در زمینه گنجایش سیستم مالی ، ایسلند را در این شاخص تا رتبه چهارم پایین می‌کشد.

3 - سوئیس

این کشور در همه فاکتورها بالاترین امتیازها را به خود اختصاص داده است و شاخص‌های عملکرد قابل قبولی داشته است که در این بین بخصوص بهره‌وری اشتغال بیشتر قابل توجه است.

2- لوکزامبورگ

لوکزامبورگ ثروتمند در مراقبت‌های بهداشتی ، آموزش ، اخلاق سیاسی و کسب و کار بالاترین امتیازها را مال خود کرده است.

1- نروژ

شما با بهترین کشور جهان به لحاظ سطح کیفیت زندگی با پسوند بهترین در دنیا مواجه هستید. اگرچه اقتصاد آنها در فاصله سال‌های 2008 تا 2013 فقط 0.5% رشد داشته است اما آنچه که مردم نروژ شاهدش بوده‌اند بالا رفتن 10.6% کیفیت استاندارهای زندگی در همین فاصله زمانی بوده است.

منبع: بیزینس اینسایدر/ ۱۶ ژانویه ۲۰۱۷

۴۷۴۷

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.