تبلیغات

گفت و گوي ستاد جشنواره مطبوعات خراسان رضوي با يوسف اميني

گفت و گوي ستاد جشنواره مطبوعات خراسان رضوي با يوسف اميني

خراسان/ برگزاري جشنواره مطبوعات استان يکي از آرزوهاي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي بود که به شکر خدا و همت مديران خانه مطبوعات استان شکل گرفت.

معاون فرهنگي و مطبوعاتي مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اين مطلب به ستاد خبري اولين جشنواره مطبوعات، خبرگزاري ها و پايگاه هاي خبري خراسان رضوي گفت: با توجه به اين که در عرصه فعاليت رسانه اي جزو 3 استان برتر کشور هستيم ضرورت داشت که با برگزاري جشنواره مطبوعات استان بار ديگر داشته ها و توان مطبوعاتي و رسانه اي خود را به سنجش بگذاريم و مورد ارزيابي قرار دهيم که اين فرصت را خانه مطبوعات استان فراهم کرد.

«يوسف اميني» افزود: رسانه ها با توجه به رسالتي که دارند و در قانون مطبوعات هم به آن اشاره و در فرمايشات امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري نيز بارها به آن توجه شده است نسبت به رسالت خطير خود آگاهي و دانش دارند که اميدواريم سوژه ها و آثاري که در جشنواره مطبوعات اخير مورد ارزيابي قرار مي گيرد به اين نکات مهم پرداخته شود و افرادي که فعالانه و بدون حب و بغض شخصي با قلم شيواي خود مشکلات و کمبودهاي جامعه را منعکس مي کنند در اين جشنواره توسط داوران ديده شوند و جايگاه اصلي مطبوعات استان به نحو شايسته معرفي شود.

خراسان رضوي ، پيشينه فرهنگي
وي درباره جايگاه مطبوعات استان در کشور گفت: بدون شک با توجه به فعاليت دو رسانه سراسري استان (خراسان- قدس) که به صورت چاپ هم زمان در استان و کشور حضور دارند، همچنين فعاليت رو به رشد سه روزنامه استاني ديگر در کنار آن ها (شهر آرا- خراسان رضوي - اتفاقيه) نويد دهنده روزهاي خوب و شکوفايي مطبوعات استان است. استاني که در واقع پيشينه و سابقه مطبوعاتي و فرهنگي ويژه اي در جوار بارگاه ملکوتي حضرت رضا(ع) داشته و دارد. وي ياد آور شد: مطبوعات استان به دليل کمي و کيفي قابل مقايسه با استان هاي ديگر نيست حتي استان هايي مانند آذربايجان شرقي و اصفهان که در برهه زماني، داراي نقش تعيين کننده اي در مطبوعات بودند.

فعاليت کم نظير خانه مطبوعات
معاون فرهنگي و مطبوعاتي مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، درباره فعاليت ها واقدامات انجام شده در خانه مطبوعات خراسان رضوي گفت: بسيار خرسندم که بگويم تنها دوره اي است که فعاليت پويا، سازماني و تشکيلاتي در خانه مطبوعات استان را شاهد هستم. وي افزود: از زماني که خانه مطبوعات استان بر اساس اساسنامه و شکل ساختاري جديد تشکيل شد همه مديران و اعضاي هيئت مديره خانه مطبوعاتف تلاش هاي وصف ناپذير و کم نظيري را در ارتقاي خانه مطبوعات استان به کار بستند و ثمره اين فعاليت در برگزاري اردوهاي تفريحي، کلاس هاي آموزشي، جشن روز خبرنگار و همچنين در بهترين شکل کار، همين جشنواره مطبوعات استان به منصه ظهور رسيد که بايد به رئيس هيئت مديره آن آقاي دکتر احديان، آقاي فياضي و مهندس نوريان مدير خانه مطبوعات تبريک و دست مريزاد گفت که چنين منسجم و پر تلاش چه از زمان تشکيل خانه و چه هم اکنون که پي برگزاري جشنواره فاخر مطبوعات استان هستند همت مي ورزند.
اميني، ادامه داد: در جريان هستم با توجه به اين که فعاليت دو ساله هيئت مديره خانه مطبوعات استان به روزهاي پاياني خود نزديک شده است اما نه تنها اين دوستان کار را رها نکرده اند بلکه با تمام توان، قدرت و انرژي بيشتر در خانه مطبوعات به رتق و فتق امور صنفي ادامه مي دهند و در يک کلام بايد گفت که خانه مطبوعات استان خانه گرم، دوستي، همدلي و هم افزايي اعضاي تشکيل دهنده آن است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: خراسان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.