تبلیغات

ميلياردرهايي که درس‌نخوانده ثروتمند شدند

ميلياردرهايي که درس‌نخوانده ثروتمند شدند

آخرين خبر/ او را شايد بتوان ثروتمندترين آمريکايي تمام دوران‌ها ناميد.
به گزارش دويچه وله، جان ديويس راکفلر از پايه‌گذاران يک پالايشگاه نفتي بود که از دل آن شرکت نفتي استاندارد اويل برخاست. زماني که راکفلر در سال ۱۹۳۷ درگذشت، ميزان ثروتش حدود ۳۴۰ ميليارد دلار برآورد شد. شايد باور اين قضيه سخت باشد که راکفلر فقط دبيرستان رفت و سپس تنها يک کلاس کوتاه مدت را در کالج گذراند تا اينکه در سن ۱۶ سالگي شروع به کار کرد.

هنري فورد
او در ۱۶ سالگي مزرعه خانوادگي را ترک کرد و به ديترويت رفت. در ابتدا به عنوان کارآموز کار کردن با ماشين‌هاي صنعتي را ياد گرفت و بعدها مهندس ارشد کمپاني "اديسون ايلومينيتينگ" شد. فورد نخستين خودرويش را سال ۱۸۹۶ ساخت. او سپس ايده توليد متحرک بر روي چرخ را به اجرا درآورد و به اين ترتيب انقلابي در نحوه توليد خودرو ايجاد کرد. دارايي هنري فورد امروزه ۱۹۹ ميليارد دلار برآورد مي‌شود. او در سال ۱۹۴۷ درگذشت.

آمانسيو اورتگا
آمانسيو اورتگا در ۱۴ سالگي مدرسه را ترک کرد و مشغول به کار در يک مغازه فروش پيراهن مردانه شد. در سال ۱۹۷۵ اورتگا کمپاني توليد پوشاک "زارا" را تأسيس کرد. او امروزه به عنوان يکي از امپراتوران صنعت مد و دومين فرد ثروتمند جهان با دارايي ۷۸ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار شناخته مي‌شود.

لي کاشينگ
لي کاشينگ ثروتمندترين مرد قاره آسياست. به نقل از مجله "فوربس" ميزان دارايي‌هاي او حدود ۳۱ ميليارد دلار است. گستره‌ امپراتوري اين سرمايه‌گذار و تاجر نيکوکار هنگ‌کنگي ۵۲ کشور جهان را در برمي‌گيرد و او ۲۶۰ هزار کارمند دارد. البته لي کاشينگ هميشه زندگي راحتي نداشته است. او پس از مرگ پدرش مجبور به ترک مدرسه و کار کردن در يک کارخانه شد. لي کاشينگ در آن زمان تنها ۱۵ سال داشت.

مايکل دل
او بدون ترديد يکي از معروفترين ميلياردهاي جهان است. در رتبه‌بندي "فوربس" مايکل دل با حدود ۱۶ ميليارد دلار بيست و پنجمين فرد ثروتمند جهان معرفي شده است. دل دوران دانشجويي در اتاق خوابگاهش، زماني که تنها ۱۹ سال داشت شرکت رايانه‌اي‌ "دل" را تأسيس کرد. او تحصيلاتش در دانشگاه تگزاس را نيمه‌تمام رها کرد تا بتواند تمام وقت به کار در شرکتش برسد.

فرانسوا پينو
برندهاي معروفي همچون گوچي، ايو سن لوران و پوما از جمله زيرمجموعه‌هاي شرکت کرينگ هستند که فرانسوا پينو در سال ۱۹۶۳ تأسيس کرد. او در ۱۶ سالگي به دليل آزار و اذيت همشاگردي‌ها که فقر خانواده‌اش را دستمايه تمسخر کرده بودند، مدرسه را کنار گذاشت. ميزان دارايي‌هاي پينو ۱۳ ميليارد دلار برآورد مي‌شود. او همچنين صاحب ۲ هزار اثر هنري با ارزش در مجموعه شخصي‌اش است.

استيو جابز
مؤسس کمپاني "اپل" هم يکي از ميلياردرهايي بود که تحصيل را نيمه‌کاره رها کرد. او فقط يک ترم در کالج درس خواند. در سال ۱۹۷۶ جابز به همراه دوستانش در گاراژ خانه‌اش کمپاني اپل را بنيان گذاشت. دارايي‌جابز نزديک به ۱۱ ميليارد دلار برآورد مي‌شود. او در سال ۲۰۱۱ بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.

رومن آبراموويچ
اين تاجر روس در ۱۷ سالگي تحصيل را رها کرد. در ابتدا آبراموويچ با فروش اردک‌هاي پلاستيکي در آپارتمانش در مسکو پول درمي‌آورد. او به واسطه داشتن روابط خوبي که با مقام‌هاي دولتي روسيه داشت، توانست بزرگترين کمپاني نفتي روسيه را بخرد. دارايي‌هاي آبراموويچ ۴۸ ساله ۸ ميليارد و ۷۰۰ ميليون دلار تخمين زده مي‌شود.

لارنس گراف
لارنس گراف در ۱۴ سالگي مدرسه را رها کرد و در يک جواهر فروشي به عنوان پادو مشغول به کار از جمله تميز کردن توالت شد. در سال ۱۹۶۰ گراف امپراتوري "الماس‌هاي گراف" را تأسيس کرد. دو سال بعد در ۲۴ سالگي دو مغازه جواهرفروشي در لندن را که نخستين مغازه‌هايش به شمار مي‌رفتند، باز کرد. گراف ۷۸ ساله که در تصوير در کنار پسرش ديده مي‌شود، نزديک به ۵ ميليارد دلار ثروت دارد.

ريچارد چارلز نيکولاس برانسون
او به دليل ابتلا به بيماري خوانش‌پريشي (Dyslexia) مدرسه را رها کرد. با اين حال برانسون توانست در سال‌هاي بعد ثروتي ميلياردي به هم بزند. او در سال ۱۹۷۰ نخستين شرکت‌اش را بنيان گذاشت که "ويرجين رکوردز" نام داشت. برانسون به مرور شرکت‌ هوايي "ويرجين آتلانتيک" و شرکت‌هاي "ويرجين موبايل" و "ويرجين ترين" را نيز تأسيس کرد. ميزان ثروت او به نقل از مجله فوربس ۴ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار است.

کرک کرکوريان
او در کلاس هشتم مدرسه را ترک کرد. در ابتدا به عنوان بوکسور آماتور و خلبان هواپيما در جنگ جهاني دوم روزگار را سپري کرد و سال‌ها بعد به عنوان ميلياردر به شهرت رسيد. کرک کرکوريان در سال ۱۹۶۲ يک قطعه زمين در لاس‌وگاس خريد. چند سال بعد او صاحب چندين هتل در لاس‌وگاس بود و از مهمترين سرمايه‌گذاران صنعت سينما و خودروسازي به شمار مي‌رفت. کرکوريان به هنگام مرگ در سال ۲۰۱۵ ثروتي بالغ بر ۴ ميليارد دلار داشت.

ديويد اچ.‌ مرداک
او در کلاس هشتم تحصيل را رها کرد و تا سال ۱۹۴۵ که به ارتش آمريکا پيوست، در يک پمپ بنزين مشغول کار بود. پس از بازگشت از جنگ ديويد هوارد مرداک رستوراني در ديترويت خريد. در سال ۱۹۸۵ او شرکت املاک "Castle & Cook" را خريد که شرکت غذايي Dole نيز جزو زيرمجموعه‌هايش بود. اين شرکت اکنون بزرگترين توليدکننده ميوه و سبزيجات در جهان به شمار ‌مي‌رود. ميزان ثروت ديويد اچ‌. مرداک ۳ ميليارد دلار تخمين زده مي‌شود.

ريچارد دزموند
اين ميلياردر بريتانيايي رئيس شرکت رسانه‌اي Northern & Shell است. روزنامه‌هاي ديلي اکسپرس، ديلي استار و نيز شبکه تلويزيوني Channel 5 به دزموند تعلق دارند. حقيقتي که خيلي‌ها از آن اطلاع ندارند اين است که ريچارد دزموند در ۱۶ سالگي مدرسه را ترک کرد. در سال ۱۹۷۴ او به عنوان ناشر نخستين روزنامه‌اش را منتشر کرد. ميزان دارايي دزموند يک ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلار برآورد مي‌شود.

کارل ليندنر جونيور
کارل ليندنر جونيور در ۱۴ سالگي درس را رها کرد و به عنوان توزيع‌کننده شير در شرکت خانوادگي مشغول به کار شد. او سپس همراه دو برادرش يک بستني‌فروشي راه انداخت که بعدها از دل آن بستني‌فروشي زنجيره‌اي United Dairy Farmers با نزديک به ۲۰۰ شعبه بوجود آمد. در سال ۱۹۹۹ او سهام‌دار و عضو هيئت‌مديره باشگاه بيس‌بال Cincinnati Reds شد. ليندنر با ثروتي بالغ بر ۱/۷ ميليارد دلار در سال ۲۰۱۱ چشم از جهان فروبست.

لو لويف
لو لويف در سال ۱۹۷۱ همراه با خانواده‌اش از ازبکستان به اسرائيل مهاجرت کرد. او که در فقر بزرگ شده بود در ۱۶ سالگي مدرسه را ترک کرد و به عنوان تراش‌دهنده الماس مشغول کارآموزي شد. لو لويف بعدها براي پيدا کردن الماس‌هاي قيمتي به سرتاسر جهان سفر کرد و يک امپراتوري الماس را بنا نهاد. به نقل از فوربس ثروت او يک ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار است.


منبع: آخرين خبر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.