تبلیغات

کارآفرینی که به زندان افتاد

به گزارش افکارنیوز،

همواره سیاست‌های اقتصادی دولت‌ها با معیشت مردم به ویژه آن دسته از افرادی که قصد راه‌اندازی کسب و پیشه‌ای را دارند، در ارتباط تنگاتنگ است. گاه مجموعه سیاست‌های اقتصادی یک دولت منجر به افزایش تورم و گاه نیز موجب رکود اقتصادی می‌شود که در هر دو حالت تولیدکننده‌ها متضرر می‌شوند.

همان طور که گفته شد، یکی از عوامل متضرر شدن تولید‌کننده‌ها و کارآفرینان که با هزار امید و انگیزه، کسب و کاری را آغاز می‌کنند تا علاوه بر رسیدن به سود، زمینه اشتغال چند نفر دیگر را نیز فراهم کنند، رکود اقتصادی است؛ رکودی که نه تنها صاحبان مشاغل را به سود نرسانده بلکه باعث شده حتی راهی زندان شوند.

«رئوف ــ ر» از جمله کسانی است که با هزار امید و آرزو، تمام سرمایه زندگی خود را برای آغاز کسب و کار جدیدی گذاشت اما رکود اقتصادی و به فروش نرفتن محصولاتش، این تولیدکننده نوپا را پشت میله‌های زندان کشاند. 

ماجرا از این قرار است که رئوف 48 ساله بعد از سال‌ها کار و پس‌انداز و با مشورت اطرافیان، تصمیم می‌گیرد در استان محل سکونت خود، کارخانه چیپس راه‌اندازی کند اما کسب و کار جدید رئوف زیاد دوام نمی‌‌آورد و او به خاطر رکود اقتصادی و به فروش نرفتن محصولاتش، بدهی بالا می‌آورد.

هر چند آقا رئوف با فروش خودرو، اسباب و وسایل خانه و جواهرات همسرش از پس بدهی خرید دستگاه‌ها و تجهیزات کارخانه تولید چیپس برمی‌آید اما همچنان بابت خرید 48 تن سیب‌زمینی از یک کشاورز و بابت خرید روغن سرخ‌کردنی از یک شرکت، بدهکار می‌ماند.

رئوف که دیگر سرمایه و پولی در بساط نداشته تا باقی مانده بدهی‌ها را پرداخت کند، با 3 فقره چک بلامحل موجه می‌شود؛ چک‌هایی که که در نهایت او را دوم تیر سال 95 به اتهام محکومیت مالی ناشی از صدور چک‌های بلامحل، راهی زندان می‌کند.

مجموع بدهی این فرد که قصد داشته از محل راه‌اندازی کسب و کار جدید به سود برسد نه ضرر، 145 میلیون تومان بود که ستاد دیه استان مربوطه موفق می‌شود 97 میلیون تومان از مجموعه بدهی را با اخذ گذشت از شکات و ارائه تسهیلات بدون سود، از دین رئوف خارج کند اما او که حالا آهی در بساط ندارد تا بدهی‌اش را بپردازد و خانواده‌اش که روزگاری زندگی خوبی داشتند در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنند، همچنان بابت الباقی بدهی در زندان است.

نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌گر ستاد دیه در آزادی زندانیانی از این دست باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های این نهاد حمایتی از قرار 74/74 بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، 7777 بانک تجارت شعبه مرکزی، 8888 بانک صادرات شعبه مرکزی، 55555 بانک ملی و یا از طریق سامانه پرداخت تلفن همراه #7777*780* واریز کنند.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.